*Το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Γυναικών του 2015 θα γίνει 25 Σεπτεμβρίου με 4 Οκτωβρίου 2015 στο Βέλγιο και την Ολλανδία
*Προκρίνονται οι πρώτες ομάδες των έξι ομίλων. Οι έξι δεύτερες θα παίξουν μπαράζ για τρεις θέσεις.
*Απ΄ευθείας έχουν προκριθεί Βέλγιο, Ολλανδία, Ρωσία, Γερμανία, Κροατία, Ιταλία, Σερβία
Η ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΗ ΤΩΝ ΜΠΑΡΑΖ
2ος Α΄ομίλου - 2ος Β΄ομίλου
2ος C΄ομίλου - 2ος F΄ομίλου
2ος D΄ομίλου - 2ος E΄ομίλου
23/5 16.30, Φινλανδία - Τουρκία 0-3 (15-25, 12-25, 14-25)
23/5 19.00 Λευκορωσία - Δανία 3-0 (25-8, 25-12, 25-14)
24/5 16.30 Τουρκία - Δανία 3-0 (25-15, 25-16, 25-23)
24/5 19.00 Φινλανδία - Λευκορωσία 3-1 (25-19, 25-21, 21-25, 25-21)
25/5 16.30 Δανία - Φινλανδία 0-3 (15-25, 20-25, 18-25)
25/5 19.00 Τουρκία - Λευκορωσία 3-1 (25-18, 23-25, 27-25, 25-13)
Α΄ΟΜΙΛΟΣ | ||||
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | ||||
Θ. | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓ. | Β. | ΣΕΤ |
1. | Τουρκία | 3 | 9 | (9-1) |
2. | Φινλανδία | 3 | 6 | (6-4) |
3. | Λευκορωσία | 3 | 3 | (5-6) |
4. | Δανία | 3 | 0 | (0-9) |
Α΄Γύρος (Ελβετία)
16/5 Λετονία - Ουκρανία 0-3 (15-25, 21-25, 24-26)
16/5 Ελβετία - Πολωνία 0-3 (16-25, 13-25, 18-25)
17/5: Oυκρανία - Πολωνία 2-3 (27-25, 25-17, 21-25, 19-25, 10-15)
17/5: Λετονία - Ελβετία 1-3 (22-25, 16-25, 25-16, 12-25)
18/5: Πολωνία - Λετονία 3-0 (25-20, 25-6, 25-20)
18/5: Ουκρανία - Ελβετία 3-0 (25-13, 25-15, 25-9)
23/5: Ελβετία - Ουκρανία 3-1 (19-25, 25-15, 25-23, 25-19)
23/5: Πολωνία - Λετονία 3-0 (25-12, 25-15, 25-11)
24/5 16.00: Ουκρανία - Λετονία 3-0 (25-12, 25-13, 25-19)
24/5 19.00: Ελβετία - Πολωνία 0-3 (10-25, 12-25, 20-25)
25/5 18.30: Λετονία - Ελβετία 0-3 (12-25, 26-28, 18-25
26/6 21.00: Ουκρανία - Πολωνία 0-3 (16-25, 23-25, 22-25)
Β΄ΟΜΙΛΟΣ | ||||
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | ||||
Θ. | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓ. | Β. | ΣΕΤ |
1. | Πολωνία | 6 | 17 | (17-3) |
2. | Ουκρανία | 6 | 13 | (16-5) |
3. | Ελβετία | 6 | 6 | (6-14) |
4. | Λετονία | 6 | 0 | (1-18) |
C' ΟΜΙΛΟΣ
Α' Γύρος (Ισπανία)
23/5, 17.00 Σλοβενία - Τσεχία 1-3 (14-25, 11-25, 25-22, 19-25)
23/5, 19.30 Ισπανία - Μαυροβούνιο 1-3 (19-25, 22-25, 25-18, 18-25)
24/5, 15.00 Τσεχία - Μαυροβούνιο 3-0 (25-14, 25-20, 25-21)
24/5, 17.30 Σλοβενία - Ισπανία 3-0 (25-18, 25-15, 25-20)
25/5, 15.00 Μαυροβούνιο - Σλοβενία 0-3 (13-25, 23-25, 21-25)
25/5, 17.30 Τσεχία - Ισπανία 3-0 (25-15, 25-18, 25-19)
C΄ΟΜΙΛΟΣ | ||||
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | ||||
Θ. | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓ. | Β. | ΣΕΤ |
1. | Τσεχία | 3 | 9 | (9-1) |
2. | Σλοβενία | 3 | 6 | (7-3) |
3. | Μαυροβούνιο | 3 | 3 | (3-7) |
4. | Ισπανία | 3 | 0 | (1-9) |
D' ΟΜΙΛΟΣ
Α' Γύρος (Βουλγαρία)
22/5, 15.30 Πορτογαλία - Αζερμπαϊτζάν 3-2 (25-23, 16-25, 23-25, 25-23, 15-12)
22/5, 18.00 Βουλγαρία - Ελλάδα 3-0 (25-13, 25-14, 25-13)
23/5, 15.30 Αζερμπαϊτζάν - Ελλάδα 3-1 (25-14, 30-28, 17-25, 25-21)
23/5, 18.00 Πορτογαλία - Βουλγαρία 0-3 (14-25, 18-25, 21-25)
24/5, 15.30 Ελλάδα - Πορτογαλία 3-1 (25-17, 21-25, 25-15, 25-19)
24/5, 18.00 Αζερμπαϊτζάν - Βουλγαρία 3-2 (17-25, 25-22, 19-25, 25-20, 15-8)
D΄ΟΜΙΛΟΣ | ||||
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | ||||
Θ. | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓ. | Β. | ΣΕΤ |
1. | Βουλγαρία | 3 | 7 | (8-3) |
2. | Αζερμπαϊτζάν | 3 | 6 | (8-6) |
3. | Ελλάδα | 3 | 3 | (4-7) |
4. | Πορτογαλία | 3 | 2 | (4-8) |
Ε' ΟΜΙΛΟΣ
Α' Γύρος (Γαλλία)
23/5, 17.00 Ουγγαρία - Ισραήλ 3-1 (25-21, 17-25, 25-17, 25-18)
23/5, 20.00 Γαλλία- Σουηδία 3-0 (25-21, 25-10, 25-23)
24/5, 17.00 Ισραήλ - Γαλλία 3-0 (25-23, 25-15, 26-24)
24/5, 20.00 Σουηδία - Ουγγαρία 1-3 (17-25, 19-25, 27-25, 19-25)
25/5, 15.00 Ισραήλ - Σουηδία 3-1 (25-21, 12-25, 25-17, 25-15)
25/5, 18.00 Γαλλία - Ουγγαρία 0-3 (22-25, 21-25, 15-25)
Ε΄ΟΜΙΛΟΣ | ||||
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | ||||
Θ. | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓ. | Β. | ΣΕΤ |
1. | Ουγγαρία | 3 | 9 | (9-2) |
2. | Ισραήλ | 3 | 6 | (7-5) |
3. | Γαλλία | 3 | 3 | (3-6) |
4. | Σουηδία | 3 | 0 | (2-9) |
F' ΟΜΙΛΟΣ
Α' Γύρος (Αυστρία)
21/5, 18.00 Ρουμανία - Βοσνία 3-1 (23-25, 25-18, 25-23, 25-18)
21/5, 20.15 Αυστρία - Σλοβακία 0-3 (23-25, 16-25, 17-25)
22/5, 18.00 Βοσνία - Αυστρία 2-3 (26-28, 25-21, 25-22, 18-25, 14-16)
22/5, 20.15 Σλοβακία - Ρουμανία 0-3 (14-25, 21-25, 21-25)
23/5, 18.00 Αυστρία - Ρουμανία 0-3 (17-25, 30-32, 14-25)
23/5, 20.15 Βοσνία - Σλοβακία 0-3 (16-25, 22-25, 14-25)
F΄ΟΜΙΛΟΣ | ||||
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | ||||
Θ. | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓ. | Β. | ΣΕΤ |
1. | Ρουμανία | 3 | 9 | (9-1) |
2. | Σλοβακία | 3 | 6 | (6-3) |
3. | Αυστρία | 3 | 2 | (3-8) |
4. | Βοσνία | 3 | 1 | (3-9) |