26-07-2014 18:38

Δύο στα δύο για τον Μίλωνα

Την δεύτερη του νίκη πέτυχε ο Μίλωνας στο φάιναλ-4 του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Παίδων. Ο ΑΟΝΣ νίκησε με 3-1 τον Επίκουρο Πολίχνης, που γνώρισε την δεύτερη του ήττα με το ίδιο σκορ.

Οι Νεοσμυρνιώτες προηγήθηκαν με 2-0 και 20-17 στο γ’ σετ αλλά ο Επίκουρος κατάφερε να κάνει την ανατροπή και να δώσει νέο ενδιαφέρον στον αγώνα, ωστόσο στο 14-11 του δ’ σετ δέχθηκε σερί 6-0 για να γίνει το σκορ 20-11 κι εκεί ουσιαστικά τελείωσαν όλα.

Τα σετ: 3-1 (25-20, 25-15, 23-25, 25-14)

ΜΙΛΩΝΑΣ (Γεωργούντζος): Παπασταματάτος, Θεοδωρίδης, Ανδρεόπουλος, Σπυριούνης, Παπαδόπουλος, Κοτοματάς, Παπαδημητρίου –λ / Καρατζάς, Χατζάτογλου, Φιλίππου
ΕΠΙΚΟΥΡΟΣ (Γαϊδατζής): Πετρίδης, Ριζόγλου, Κολτσιάκης, Σταυρίδης, Ιωαννίδης, Χρηστάκος, Τζιαβάρας -λ / Μωυσίδης, Σταυρίδης,