04-03-2014 22:22

Πρώτοι και αήττητοι οι παίδες του Παμβοχαϊκού, 3-2 την Καλαμάτα 80

Μετα από ένα όμορφο και με πολλές διακυμάνσεις αγώνα οι Παίδες του Παμβοχαικού επικράτησαν με 3-2 της Καλαμάτας 80.

Η ομάδα του παλαιού παίκτη του Παμβοχαικού Χ. Δημητρακόπουλου πρόβαλε σθεναρή αντίσταση και οδήγησε τον αγώνα στο 5ο σετ. Πρέπει να σημειωθεί ότι ο Χ.Δημητρακόπουλος δημιούργησε από την αρχή μια νέα ομάδα με στόχο να την ανεβάσει στο μέλλον πολύ ψηλά. Οι παράγοντες και οι παίκτες του Παμβοχαικού αισθάνθηκαν ιδιαίτερη χαρά και συγκίνηση που βρήκαν ως αντίπαλο προπονητή τον Χρήστο,ο οποίος στα 2 χρόνια που πέρασε από την ομάδα του Παμβοχαικού άφησε όμορφες στιγμές και αναμνήσεις και πολλούς φίλους.Η ομάδα των Παίδων του Παμβοχαικού πριν την έναρξη του αγώνα πρόσφερε ανθοδέσμη σε ένδειξη τιμής και αγάπης προς το πρόσωπο του πρώην παίκτη της ομάδας.

Στο πρώτο σετ οι παίδες του Παμβοχαικού πήραν κεφάλι στο σκορ και νόμιζαν ότι ο αγώνας θα είναι εύκολος με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να το πάρουν με 26-24 .Στο δευτερο σετ πήρε κεφάλι η ομάδα της Καλαμάτας αλλά με με ένα 0-5 του Παμβοχαικού στο 24-21 ο Παμβοχαικός πήρε το σετ με 24-26 και ισοφάρισε.Το 3ο σετ το πήρε και πάλι δύσκολα ο Παμβοχαικός με 26-28 για να ισοφαρίσει η Καλαμάτα στο 4ο σετ που πήρε με 25-18.Ο Παμβοχαικός ανεδείχθη νικητής στο 5ο σετ με 12-15 χάρις στην εμπειρία των παικτών του.

Μετά και από αυτό το νικηφόρο παιχνίδι η ομάδα του Παμβοχαικού αήττητη φιγουράρει στην 1η θέση του Ομίλου και όλα δείχνουν ότι θα είναι στα play off του πρωταθλήματος.

Τα σετ: 2-3 (26-24, 24-26, 26-28, 25-18, 12-15)