29-11-2014 12:16

Νίκη της Ομόνοιας στην Πάφο

Mεγάλη εκτός έδρας νίκη της Papa Johns Ομόνοια μέσα στην Πάφο. Νίκησε καθαρά με 3-0 σετ τον Παφιακό ύστερα από μια δυνατή αναμέτρηση. Η Ομόνοια ήταν αποφασιστική και πιο αποτελεσματική από τον αντίπαλο της και κέρδισε και τα τρία σετ με 25-19, 25-22 και 25-21 παίρνοντας τρείς βαθμούς και ανέβηκε μόνη τώρα στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας ένα μόλις βαθμό πίσω από την πρωτοπόρο AE Kαραβά που παίζει την ερχόμενη Δευτέρα.

Δραματική νίκη με 3-2 της Ανόρθωσης μέσα στο Λευκόθεο επί του ΑΠΟΕΛ. Βρέθηκε να χάνει με 2-1 σετ και έκανε αντεπίθεση διαρκείας ανατρέποντας τα πάντα και πήρε μια δύσκολη νίκη. Η Ανόρθωση πήρε το πρώτο σετ με 25-16 αλλά το ΑΠΟΕΛ κατάφερε να πάρει τα επόμενα δύο με 30-28 και 25-22 δείχνοντας ικανό για μια μεγάλη επιτυχία. Αντέδρασε όμως η Ανόρθωση και ισοφάρισε τον αγώνα σε 2-2 κερδίζοντας το τέταρτο σετ με 25-22. Στο καθοριστικό πέμπτο σετ οι δύο ομάδες είχαν συνεχή εναλλαγή στην πρωτοπορία στο σκορ. Στο 10-10 έκανε την αντεπίθεσή της η Ανόρθωση και επικράτησε με 15-11 παίρνοντας τη νίκη με 3-2 και σταθεροποιήθηκε στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας.

Πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Α Κατηγορίας ανδρών - εξ αναβολής

Σε εξ αναβολής αγώνα της δεύτερης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Β Κατηγορίας ανδρών η Ολυμπιάς Φρενάρους νίκησε στην έδρα της τον Αρη Λεμεσού με 3-1 σετ (25-16, 25-18, 18-25, 25-18).