Στον Α2 όμιλο, Ροδίων Άθλησις, Απολλων και Δραπετσώνα μάχονται για τη δεύτερη θέση, αλλά και την τρίτη της Pro League. Τα μεταξύ τους αποτελέσματα: Ροδίων-Απόλλων 3-1, Ροδίων-Δραπετσώνα 1-3, Απόλλων-Δραπετσώνα 3-0, Απόλλων-Ροδίων 3-2, Δραπετσώνα-Ροδίων 3-2, Δραπεστώνα-Απολλων 0-3.
Μάχη και για την τελευταία θέση του υποβιβασμού μεταξύ ΑΟ Μυτιλήνης και Αθλοπαιδιών Κω που είναι καλύτερη σε ισοβαθμία (3-0, 2-3). Η Μυτιλήνη παίζει με τον Απόλλων εκτός έδρας και ο ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω υποδέχεται τον Πανιώνιο.
Στον Β1 όμιλο τα πάντα έχουν κριθεί και η τελευταία αγωνιστική είναι διαδικαστική.
Στον Β2 όμιλο μονομαχούν για την τρίτη θέση ΑΟ Σερρών, ΧΑΝΘ και παίζουν Νέστωρ-ΧΑΝΘ, ΑΟ Σερρών-Πήγασος.
Α2 Ανδρών
Α όμιλος - 1ος Υποόμιλος
Τελευταία αγωνιστική
Σάββατο 8/4/2017
Στ Καλαϊντζής, 18.00: ΑΣ ΠανερυθρΑϊκός - ΑΟΝΣ Μίλων, Μαρκάτης, Βλάχος
Σχολικό ΝΦ, 18.00 ΑΕΚ - Παλλήνη Τσιμπινός - Μάλφας
Παραλίας, 18.00 ΑΟ Καλαμάτα 80 - ΑΟ Μαρκοπούλου, Λεβέντης, Μπλακλέσης
Μ. Μερκούρη, 19.30: ΟΠΕ Ρεθύμνου - ΣΦΠ Χανίων, Κανακάκης, Αγγελίδης
Θ | Ομάδα | Β | Αγ | Ν | Η | Σετ |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | ΑΟ Παλλήνη | 40 | 15 | 14 | 1 | 42-9 |
2 | ΟΦΗ | 35 | 16 | 12 | 4 | 41-22 |
3 | ΑΕΚ Αθηνών | 27 | 15 | 9 | 6 | 34-25 |
4 | ΑΟ Μαρκοπούλου | 25 | 15 | 7 | 8 | 32-29 |
5 | ΣΦΠ Χανίων | 21 | 15 | 7 | 8 | 28-31 |
6 | ΑΣ Πανερυθραϊκός | 20 | 15 | 7 | 8 | 24-28 |
7 | ΑΟ Καλαμάτα 80 | 18 | 15 | 6 | 9 | 27-33 |
8 | ΑΟΝΣ Μίλων | 17 | 15 | 6 | 9 | 22-34 |
9 | ΟΠ Ρεθύμνου | 1 | 15 | 0 | 15 | 6-45 |
Α2 Ανδρών
Α όμιλος - 2ος Υποόμιλος
Τελευταία αγωνιστικη
Σάββατο 8/4/2017
Π Σαλπέας, 20.00 Εθνικός ΟΦΠΦ - ΔΑΣ Δραπετσώνας, Πρέντζας - Χαμπιλού
Κυριακή 9/4/2017
Κω, 13.30 ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω - ΓΣ Πανιώνιος, Μεταξα - Ράντσιου
Απόλλων, 13.30 ΓΣ Απόλλων - ΑΟ Μυτιλήνης, Μενεσλής - Τσίτσικας
Θ. | Ομάδα | Β | Αγ | Ν | Η | Σετ |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Εθνικός ΟΦΠΦ | 39 | 13 | 13 | 0 | 39-1 |
2 | Ροδίων Άθλησις | 27 | 14 | 10 | 4 | 33-23 |
3 | ΓΣ Απόλλων | 24 | 13 | 10 | 3 | 31-17 |
4 | ΔΑΣ Δραπετσώνας | 24 | 13 | 7 | 6 | 27-22 |
5 | ΑΣ Ιωνικός | 16 | 14 | 7 | 7 | 26-29 |
6 | ΓΣ Πανιώνιος | 15 | 13 | 4 | 9 | 23-30 |
7 | ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω | 4 | 13 | 1 | 12 | 6-36 |
8 | ΑΟ Μυτιλήνης | 4 | 13 | 1 | 12 | 11-38 |
Η ομάδα 'ΓΣ Απόλλων' έχει -3 βαθμούς
Η ομάδα 'ΑΣ Ιωνικός' έχει -3 βαθμούς
Α2 ανδρών
Β όμιλος - 1ος υποόμιλος
Τελευταία αγωνιστικη
Σάββατο 8/4/2017
Απόλωνος, 17.00: ΑΣΠ Απόλλων - ΑΣ Ελπίς, Γεράνιος - Γκόλφης
Αιγινίου, 18.00 ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου - ΑΕΠ Ολυμπιάς, Γεωργιάδης - Δημητρίου
Μίκρας, 18.00 Άρης - Άθλος Ορεστιάδας, Αβραμίδης - Παπαδόπουλος Άρης
Θ. | Ομάδα | Β | Αγ | Ν | Η | Σετ |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου | 39 | 15 | 14 | 1 | 43-11 |
2 | ΑΕΠ Ολυμπιάς | 37 | 15 | 13 | 2 | 40-14 |
3 | ΕΑ Πατρών | 32 | 15 | 11 | 4 | 36-19 |
4 | ΑΣ Ελπίς | 23 | 15 | 8 | 7 | 27-28 |
5 | ΑΣ Άρης | 19 | 15 | 6 | 9 | 27-32 |
6 | ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας | 19 | 15 | 5 | 10 | 24-30 |
7 | ΑΣΠ Απόλλων | 17 | 15 | 5 | 10 | 26-32 |
8 | ΣΠΑ Καρδίτσας | 15 | 16 | 5 | 11 | 20-39 |
9 | ΑΣ Πήγασος Κοζάνης | 3 | 15 | 1 | 14 | 5-43 |
Α2 ανδρών
Β όμιλος - 2ος Υποόμιλος
Σάββατο 8/4/2017
ΔΑΚ Κομοτηνής, 18.00 ΜΓΣ ΑΕ Κομοτηνής - ΟΠΑΘ Περσέας, Κωστόπουλος - Δήμου
Σερρών, 19.00 ΑΟ Σερρών - Πήγασος Πολίχνης, Ισκάς - Σταυριανίδης
Βότσης, 19.00 ΑΜΣ Νέστωρ - ΧΑΝΘ, Σιμίδης - Μπόμπορας
Κυριακή 9/4/2017
Αλεξ/πόλης, 18.00 ΓΕ Αλεξανδρούπολης - ΑΣ Μακεδονικος, Ιωαννίδης - Μαρκάτσας
Θ. | Ομάδα | Β | Αγ | Ν | Η | Σετ |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | ΑΜΣ Νέστωρ | 42 | 15 | 14 | 1 | 43-6 |
2 | Πήγασος Πολίχνης | 38 | 15 | 13 | 2 | 41-12 |
3 | ΑΟ Σερρών | 28 | 15 | 9 | 6 | 33-18 |
4 | ΧΑΝΘ | 27 | 15 | 9 | 6 | 30-26 |
5 | ΑΣ Μακεδονικός | 20 | 15 | 6 | 9 | 23-30 |
6 | ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής | 19 | 15 | 6 | 9 | 23-31 |
7 | ΓΕ Αλεξανδρούπολης | 18 | 15 | 7 | 8 | 26-32 |
8 | ΑΠΣ Αίας Ευόσμου | 7 | 16 | 3 | 13 | 15-43 |
9 | ΟΠΑΘ Περσέας | 5 | 15 | 1 | 14 | 7-43 |