07-05-2013 20:27

Η ανατροπή της χρονιάς από τη Μπελογκόριε του Τσιπούλιν

H Λοκομοτίβ Μπελογκόριε του Γκενάντι Τσιπούλιν πήρε προβάδισμα για την κατάκτηση του τίτλου στο πρωτάθλημα ανδρών της Ρωσίας. Στον πρώτο τελικό των πλέι οφ η Λοκομοτίβ Μπελογκόριε παρότι βρέθηκε να χάνει με 2-0 σετ νίκησε εκτός έδρας την Ουράλ Ούφα με 3-2 (27-29, 16-25, 25-18, 25-23, 15-12) και προηγείται στις νίκες με 1-0.

Είναι εντυπωσιακό πως η Ουράλ Ούφα προηγήθηκε με 2-0 σετ και 13-7 στο 3ο σετ αλλά δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη με μεγάλους πρωταγωνιστές τους Μουσέρσκι, Γκρόζερ, Ιλίνκχ, Κτέι και Τετιούκιν. Κορυφαίοι των γηπεδούχων οι Βισότο, Άσεφ. Την Τετάρτη 8/5 θα γίνει ο δεύτερος αγώνας και πάλι στην έδρα της Ουράλ Ούφα.