• JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 1734
31-05-2015 22:25

Με κορυφαίο τον Ντερού το Βέλγιο

Με το ίδιο σκορ που τη νίκησε το Σάββατο, επιβλήθηκε το Βέλγιο της Φινλανδίας για το δεύτερο μεταξύ τους παιχνίδι στον όμιλο Ε του Παγκοσμίου Λιγκ.

Στα δύο πρώτα σετ οι ομάδες πήγαιναν πόντο - πόντο με το Βέλγιο να κάνει το 1-0 και την Φινλανδία να ισοφαρίζει στις λεπτομέρειες.

Η συνέχεια ωστόσο καθόλου ίδια δεν ήταν για τους Φινλανδούς, οι οποίοι όπως και το Σάββατο υπέπεσαν σε σοβαρά λάθη, με αποτέλεσμα να μην μπορούν να ακολουθήσουν το ρυθμό των γηπεδούχων, οι οποίοι επιβλήθηκαν πλήρως.

Κορυφαίος για το Βέλγιο ήταν ο Ντερού με 22 πόντους, ενώ για την Φινλανδία ο Ογιανσίβου 21.

ΒΕΛΓΙΟ: Ντερού, Κούλμαν, Βέρχεες, Φαν Χαλ, Βάλκιερς, Μπάετενς / Ντεγιοντσκίρε (λ), Ντερόι (λ), Κλάες, Κλίκενμπεργκ, Ντ' Χαλστ, Ρουσό.

ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ: Τερβαπόρτι, Σιλτάλα, Σιβούλα, Σούμποβ, Οϊβάνεν, Ογιανσίβου / Κέρμινεν (λ), Γιουντούρα, Κράστινς, Χελένιους, Λέχτονεν

Τα σετ: 3-1 (29-27, 23-25, 25-16, 25-10)