Tα σετ: 3-0 (25-20, 25-20, 25-18)
ΜΠΕΛΟΓΚΟΡΙΕ (Σιπούλιν): Μπογκομόλοφ 5 (2/4 επ, 1 άσσος, 2 μπλοκ), Παντελευμονένκο 9 (7/17 επ, 2 άσσοι, 59% υπ - 24% άριστες), Τετιούκιν 7 (6/10 επ, 1 άσσοι, 36% υπ - 9% άριστες), Γκρόζερ 15 (12/19 επ, 3 άσσοι), Μουσέρσκι 13 (8/12 επ, 2 άσσοι, 3 μπλοκ), Τράβικα 3 (1/3 επ, 2 μπλοκ) / Μπράγκιν (λ, 43% υπ - 21% άριστες), Κόσαρεφ 1 (1/1 επ ), Ζιγκάλοφ
Champions League - Final 4 - Ημιτελική Φάση
Νικητής 1 - Χάλκμπανκ (Τουρκία)
Νικητής 2 - Νικητής 3
Champions League - Play Off - Φάση «6»
1. 6/2, 21.30: Πιατσέντσα (Ιταλία) - Ζενίτ Καζάν (Ρωσία)
1. 12/2, 17.30: Ζενίτ Καζάν (Ρωσία) - Πιατσέντσα (Ιταλία)
2. 5/2, 18.45: Γιαστρέμπσκι (Πολωνία) - Ασέκο Ρεζόβια Ρεσόφ (Πολωνία)
2. 11/2, 19.00: Ασέκο Ρεζόβια Ρεσόφ (Πολωνία) - Γιαστρέμπσκι (Πολωνία)
3. 5/2, 17.00 : Μπέλγκοροντ (Ρωσία) - Τρεντίνο (Ιταλία) 3-0 (25-20, 25-20, 25-18)
3. 13/2, 21.30: Τρεντίνο (Ιταλία) - Μπέλγκοροντ (Ρωσία)
Champions League - Play Off - Φάση «12»
14/1: Ασέκο Ρεζόβια Ρεσόφ (Πολωνία) - Νακ Ροζελάρε (Βέλγιο) 3-1 (22-25, 25-17, 25-20, 25-18)
22/1: Νακ Ροζελάρε (Βέλγιο) - Ασέκο Ρεζόβια Ρεσόφ (Πολωνία) 1-3 (18-25, 28-26, 16-25, 18-25)
14/1: Νόλικο Μαασέικ (Βέλγιο) - Τρεντίνο (Ιταλία) 1-3 (25-22, 15-25, 24-26, 18-25)
22/1: Τρεντίνο (Ιταλία) - Νόλικο Μαασέικ (Βέλγιο) 3-1 (25-23, 25-19, 26-28, 25-23)
15/1: Τουρ (Γαλλία) - Γιαστρέμπσκι (Πολωνία) 0-3 (16-25, 24-26, 19-25)
22/1: Γιαστρέμπσκι (Πολωνία) - Τουρ (Γαλλία) 3-0 (25-23, 15-16, 25-22)
16/1: Μπούντβα (Μαυροβούνιο) - Μπέλγκοροντ (Ρωσία) 2-3 (25-15, 24-26, 15-25, 25-19, 10-15)
22/1: Μπέλγκοροντ (Ρωσία) - Μπούντβα (Μαυροβούνιο) 3-0 (25-22, 25-19, 25-16)
16/1: Μπερλίν (Γερμανία) - Ζενίτ Καζάν (Ρωσία) 0-3 (20-25, 22-25, 20-25)
21/1: Ζενίτ Καζάν (Ρωσία) - Μπερλίν (Γερμανία) 3-0 (25-11, 25-10, 25-23)
16/1: Ματσεράτα (Ιταλία) - Πιατσέντσα (Ιταλία) 3-0 (25-22, 25-21, 25-23)
23/1: Πιατσέντσα (Ιταλία) - Ματσεράτα (Ιταλία)
Το αναλυτικό πρόγραμμα των ομίλων των ανδρών
Α ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
23/10 Πιατσέντζα (Ιταλία) - Λουμπλιάνα (Σλοβενία) 3-1 (25-18, 24-26, 25-14, 25-23)
24/10 Ντούμπνιτσα (Βουλγαρία) - Τουρ (Γαλλία) 0-3 (23-25, 21-25, 23-25)
2η αγωνιστική
30/10/2013 Τουρ (Γαλλία) - Πιατσέντσα (Ιταλία) 3-2 (25-19, 27-29, 25-13, 22-25, 15-10)
29/10/2013 Λουμπλιάνα (Σλοβενία) - Ντουμπνιτσα (Σερβία) 3-0 (27-25, 25-18, 25-17)
05/11/2013 Λουμπλιάνα (Σλοβενία) - Τουρ (Γαλλία) 1-3 (25-23, 26-28, 21-25, 17-25)
05/12/2013, 21.00: Ντουμπνιτσα (Σερβία) - Πιατσέντσα (Ιταλία) 0-3 (24-26, 19-25, 14-25)
12/12/2103 Ντουμπνιτσα (Σερβία) - Λουμπλιάνα (Σλοβενία) 3-0 (25-22, 25-21, 25-23)
12/12/2103 Πιατσέντσα (Ιταλία) - Τουρ (Γαλλία) 3-0 (25-14, 25-22, 25-23)
18/12/2013, 21.30: Τουρ (Γαλλία) - Ντούμπνιτσα (Σερβία) 3-0 (25-17, 25-15, 25-22)
18/12/2013, 21.30: Λουμπλιάνα (Σλοβενία) - Πιατσέντσα (Ιταλία) 1-3 (25-22, 21-25, 15-25, 22-25)
Α΄ΟΜΙΛΟΣ | |||||
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | |||||
Θ. | Ομάδα | Αγ. | Β. | Σετ | |
1. | Πιατσέντσα | 6 | 16 | (17-5) | 12αδα Champions League |
2. | Τουρ | 6 | 13 | (15-8) | 12αδα Champions League |
3. | Λουμπλιάνα | 6 | 4 | (8-15) | |
4. | Ντουμπνιτσα | 6 | 3 | (3-15) |
Β ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
22/10 Οστράβα (Τσεχία) - Ολυμπιακός 1-3 (25-22, 22-25, 22-25, 20-25)
23/10 Μπελογκόριε Μπελγκορόντ (Ρωσία) - Νόλικο Μάασεϊκ (Βέλγιο) 3-0 (25-22, 25-11, 25-18)
2η αγωνιστική
29/10/2013 Νόλικο Μάασεϊκ (Βελγιο) - Οστράβα (Τσεχία) 3-0 (25-10, 25-20, 25-15)
30/10/2013 Ολυμπιακός (Ελλάδα) - Μπελογκόριε Μπελγκοροντ (Ρωσία) 0-3 (19-25, 21-25, 25-27)
3η αγωνιστική
05/11/2013 Οστράβα (Τσεχία) - Μπελογκόριε Μπελγκοροντ (Ρωσία) 0-3 (19-25, 27-29, 18-25)
06/11/2013 Ολυμπιακός (Ελλάδα) - Νόλικο Μάασεϊκ (Βέλγιο) 3-1 (28-26, 25-23-25, 25-23)
03/12/2013, 21.30: Νόλικο Μάασεϊκ (Βελγιο) - Ολυμπιακός (Ελλάδα) 3-0 (25-18, 31-29, 25-18)
03/12/2013, 18.00: Μπελογκόριε Μπελγκοροντ (Ρωσία) - Οστράβα (Τσεχία) 3-0 (25-15, 25-20, 25-16)
11/12/2103, 17.00: Μπελογκόριε Μπελγκοροντ (Ρωσία) - Ολυμπιακός (Ελλάδα) 3-0 (25-15, 25-23, 25-18)
10/12/2103, 21.00: Οστράβα (Τσεχία) - Νόλικο Μάασεϊκ (Βελγιο) 0-3 (18-25, 18-25, 23-25)
18/12/2013, 18.00: Ολυμπιακός (Ελλάδα) - Οστράβα (Τσεχία) 3-0 (25-20, 25-21, 26-24)
18/12/2013, 21.30: Νόλικο Μάασεϊκ (Βελγιο) - Μπελογκόριε Μπελγκοροντ (Ρωσία) 0-3 (22-25, 21-25, 18-25)
Β΄ΟΜΙΛΟΣ | |||||
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | |||||
Θ. | Ομάδα | Αγ. | Β. | Σετ | |
1. | Μπελογκόριε | 6 | 18 | (18-0) | 12αδα Champions League |
2. | Nόλικο Μαασέικ | 6 | 9 | (10-9) | 12αδα Champions League |
3. | Ολυμπιακός | 6 | 9 | (9-11) | CEV Cup |
4. | Οστράβα | 6 | 0 | (1-18) |
C' ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
24/10 Παρί (Γαλλία) - Ρεσόβια (Πολωνία) 0-3 (20-25, 26-28, 12-25)
24/10 Μπουντβάνσκα (Μαυροβούνιο) - Μπουντεγόβιτσε (Τσεχία) 3-0 (25-18, 25-18, 25-15)
2η αγωνιστική
29/10/2013 Μπουντεγιόβιτσε (Τσεχία) - Παρί (Γαλλία) 1-3 (18-25, 23-25, 25-21, 29-31)
30/10/2013 Ρεσόβια Ρεσζοφ (Πολωνία) - Μπουντβα (Μαυροβούνιο) 2-3 (23-25, 26-28, 25-23, 25-20, 12-15)
4η αγωνιστική
05/12/2013, 21.00: Μπούντβα (Μαυροβούνιο) - Παρί (Γαλλία) 2-3 (26-28, 22-25, 25-12, 27-25, 12-15)
04/12/2013, 19.00: Μπουντεγιόβιτσε (Τσεχία) - Ρεσόβια Ρεσζοφ (Πολωνία) 0-3 (18-25, 24-26, 19-25)
5η αγωνιστική
12/12/2103 Παρί (Γαλλία) - Μπουντεγιόβιτσε (Τσεχία) 3-0 (25-13, 25-19, 26-24)
11/12/2103 Μπουντβα (Μαυροβούνιο) - Ρεσόβια Ρεσζοφ (Πολωνία) 3-0 (25-22, 25-21, 25-22)
6η αγωνιστική
18/12/2013, 19.00: Μπουντεγιόβιτσε (Τσεχία) - Μπούντβα (Μαυροβούνιο) 1-3 (20-25, 25-22, 16-25, 18-25)
18/12/2013, 21.30: Ρεσόβια Ρεσζοφ (Πολωνία) - Παρί (Γαλλία) 3-0 (25-20, 25-23, 25-23)
C΄ΟΜΙΛΟΣ | |||||
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | |||||
Θ. | Ομάδα | Αγ. | Β. | Σετ | |
1. | Ρεσζόβια | 6 | 13 |
(14-7) | 12αδα Champions League |
2. | Μπούντβα Ριβιέρα | 6 | 12 |
(14-9) | 12αδα Champions League |
3. | Παρί | 6 | 11 | (12-9) | CEV Cup |
4. | Μπουντεγόβιτσε | 6 | 0 | (3-18) |
D OMIΛΟΣ
1η αγωνιστική
23/10 Λουγκάνο (Ελβετία) - Αρκάς (Τουρκία) 3-2 (18-25, 25-20, 25-21, 20-25, 15-09)
24/10 Τρεντίνο (Ιταλία) - Μπερλίν (Γερμανία) 3-1 (25-20, 21-25, 19-27, 25-21)
2η αγωνιστική
30/10/2013 Τρεντίνο (Ιταλία) - Λουγκάνο (Ελβετία) 3-0 (25-16, 25-15, 25-23)
29/10/2013 Αρκάς (Τουρκία) - Μπερλίν (Γερμανία) 1-3 (25-23, 15-25, 20-25, 21-25)
5η αγωνιστική
10/12/2103 Μπερλίν (Γερμανία) - Αρκάς (Τουρκία) 3-0 (25-20, 25-23, 25-14)
10/12/2103 Λουγκάνο (Ελβετία) - Τρεντίνο (Ιταλία) 0-3 (16-25, 12-25, 15-25)
6η αγωνιστική
24/10/2013, 20.30: Τρεντίνο (Ιταλία) - Μπερλίν (Γερμανία) - Τρεντίνο (Ιταλία) 3-0 (25-16, 25-18, 25-19)
18/12/2013, 20.30: Αρκάς (Τουρκία) - Λουγκάνο (Ελβετία) 2-3 (25-16, 25-20, 23-25, 17-25, 13-15)
D΄ΟΜΙΛΟΣ | |||||
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | |||||
Θ. | Ομάδα | Αγ. | Β. | Σετ | |
1. | Tρεντίνο | 6 | 15 | (15-4) | 12αδα Champions League |
2. | Μπερλίν | 6 | 15 | (16-5) | 12αδα Champions League |
3. | Λουγκάνο | 6 | 4 | (7-16) | |
4. | Αρκάς | 6 | 2 | (5-18) |
Ε΄ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
22/10 Ματσεράτα (Ιταλία) - Ζενίτ Καζάν (Ρωσία) 3-0 (27-25, 25-21, 25-22)
24/10 Λοκομοτίβ Νοβοσιμπίρσκ (Ρωσία) - Ποσογίλνιτσα (Αυστρία) 3-0 (25-20, 25-18, 25-22)
5η αγωνιστική
10/12/2103: Ματσεράτα (Ιταλία) - Ποζογιλνιτσα (Αυστρία) 3-0 (25-19, 25-16, 25-19)
10/12/2103: Λοκομοτίβ Νοβοσιμπίρσκ (Ρωσία) - Ζενίτ Καζάν (Ρωσία) 1-3 (23-25, 24-26, 25-21, 19-25)
6η αγωνιστική
18/12/2013, 17.00: Ζενίτ Καζάν (Ρωσία) - Ματσεράτα (Ιταλία) 3-2 (21-25, 24-26, 25-22, 25-23, 15-08)
18/12/2013, 21.25: Ποζογίλνιτσα (Αυστρία) - Λοκομοτίβ Νοβοσιμπίρσκ (Ρωσία) 3-2 (25-21, 22-25, 23-25, 25-23, 15-13)
Ε΄ΟΜΙΛΟΣ | |||||
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | |||||
Θ. | Ομάδα | Αγ. | Β. | Σετ | |
1. | Ζενίτ Καζάν | 6 | 14 | (15-9) | 12αδα Champions League |
2. | Ματσεράτα | 6 | 12 | (15-8) | 12αδα Champions League |
3. | Νοβοσιμπίρσκ | 6 | 8 | (12-13) | |
4. | Ποσογίλνιτσα | 6 | 2 | (5-17) |
F΄ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
23/10 Ινσμπρουκ (Αυστρία) - Τόμις Κονστάντα (Ρουμανία) 1-3 (14-15, 21-25, 25-22, 16-25)
22/10 Χάλκμπανκ (Τουρκία) - Γιαστρέμπσκι (Πολωνία) 3-1 (34-36, 25-16, 25-17, 25-20)
2η αγωνιστική
29/10/2013 Γιαστρέμπσκι (Πολωνία) - Ινσμπρουκ (Αυστρία) 3-0 (25-23, 25-22, 25-20)
30/10/2013 Τομις Κονστάντα (Ρουμανία) - Χάλκμπανκ (Τουρκία) 1-3 (23-25, 25-19, 23-25, 15-25)
06/11/2013 Τομις Κονστάντα (Ρουμανία) - Γιαστρέμπσκι (Πολωνία) 1-3 (25-22, 19-25, 15-25, 20-25)
18/12/2013, 18.00: Τομις Κονστάντα (Ρουμανία) - Ινσμπρουκ (Αυστρία) 3-1 (25-12, 25-15, 26-28, 25-20)
F΄ΟΜΙΛΟΣ | |||||
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | |||||
Θ. | Ομάδα | Αγ. | Β. | Σετ | |
1. | Γιαστρέμπσκι | 6 | 14 |
(16-8) | 12αδα Champions League |
2. | Χάλκμπανκ | 6 | 13 | (15-8) | 12αδα Champions League |
3. | Τόμις Κονστάντα | 6 | 9 | (12-12) | CEV Cup |
4. | Ινσμπρουκ | 6 | 0 | (3-18) |
G' ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
22/10 Νακ Ροζελάρε (Βέλγιο) - Φριντρισχάφεν (Γερμανία) 3-1 (20-25, 31-29, 25-17, 25-23)
12/10 Κεντζιέρζιν (Πολωνία) - Γαλατάσαραϊ (Τουρκία) 3-0 (25-13, 25-18, 25-22)
30/10/2013 Φριντρισχάφεν (Γερμανία) - Κεντζιέρζιν (Πολωνία) 2-3 (22-25, 25-15, 18-25, 25-19, 20-22)
3η αγωνιστική
05/11/2013 Νακ Ροζελάρε (Βελγιο) - Κεντζιέρζιν (Πολωνία) 3-1 (25-22, 20-25, 25-20, 25-23)
06/11/2013 Φριντρισχάφεν (Γερμανία) - Γαλατάσαράι(Τουρκία) 3-0 (25-16, 25-20, 25-17)
03/12/2013, 19.00: Κεντζιέρζιν (Πολωνία) - Νακ Ροζελάρε (Βελγιο) 1-3 (26-28, 15-25, 25-17, 23-25)
18/12/2013, 20.00: Γαλατάσαράι (Τουρκία) - Κεντζιέρζιν (Πολωνία) 3-2 (21-25, 25-23, 20-25, 26-24, 15-10)
G΄ΟΜΙΛΟΣ | |||||
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | |||||
Θ. | Ομάδα | Αγ. | Β. | Σετ | |
1. | Νακ Ροζελάρε | 6 | 17 | (18-6) | 12αδα Champions League |
2. | Φριντρισχάφεν | 6 | 9 | (13-13) | CEV Cup |
3. | Κέντζιερζιν | 6 | 8 | (13-13) | |
4. | Γαλατάσαράι | 6 | 2 | (5-17) |