1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
07-05-2016 22:17

Αιγάλεω, Ηρακλής Κηφισιάς, Μακεδόνες και Ασκληπιός στο φάιναλ-4

Την έκπληξη έκανε το Αιγάλεω και απέκλεισε το Μαρκόπουλο από το φάιναλ-4 του Πανελλήνιου πρωταθλήματος κορασίδων. Ο Ηρακλής Κηφισιάς νίκησε από την πλευρά του με 3-0 τον Ολυμπιακό, ενώ στους αγώνες που έγιναν στην Θεσσαλονίκη οι Μακεδόνες προκρίθηκαν μετά το 3-1 επί της ΕΑΛ και ο Ασκπληπιός με το 3-2 επί της Ελπίδας. Υπενθυμίζουμε το φάιναλ-4 θα διεξαχθεί στην Ζάκυνθο το τριήμερο 12-14 Μαΐου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

ΑΟ Μαρκοπούλου - ΑΟ Αιγάλεω 2-3 (23-25, 25-05, 25-16, 19-25, 13-15)
ΓΣΚ Ηρακλής - Ολυμπιακός 3-0 (25-22, 25-10, 25-21)
ΑΣ Μακεδόνες - ΕΑ Λαρίσης 3-1 (25-17 21-25 25-16 25-13)
ΑΣ Ελπίς - ΑΣ Ασκληπιός 2-3 (25-22 25-16 16-25 24-26 13-15)

Α' όμιλος

Πρόγραμμα:
Τετάρτη 4 Μαΐου
ΑΣ Ελπίς - ΦΕΣ Αριστοτέλης 3-1 (25-23, 21-25, 26-24, 25-23)
ΑΠΣ Αίας - ΕΑ Λάρισας 3-1 (25-15, 18-25, 29-27, 25-21)

Πέμπτη 5 Μαΐου
ΑΠΣ Αίας - ΑΣ Ελπίς 0-3 (22-25, 22-25, 20-25)
ΕΑ Λάρισας - ΦΕΣ Αριστοτέλης 3-0 (26-24, 25-22, 25-18)

Παρασκευή 6 Μαΐου
ΦΕΣ Αριστοτέλης - ΑΠΣ Αίας 0-3 (23-25 15-25 21-25)
ΑΣ Ελπίς - ΕΑ Λαρίσης 1-3 (21-25 25-22 16-25 21-25)

Α΄ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. Ομάδα Αγ. Β. Σετ
1. ΑΣ Ελπίς 3 5 (7-4)
2. ΕΑ Λαρίσης 3 5 (7-4)
3 ΑΠΣ Αίας 3 5 (6-4) 
4. ΦΕΣ Αριστοτέλης 3 3 (1-9)

 

Β' όμιλος

Πρόγραμμα:
Τετάρτη 4 Μαΐου
ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων - ΑΣ Μακεδόνες 0-3 (11-25, 23-25, 15-25)
ΑΣ Ασκληπιός - ΑΟ Καβάλας 3-2 (18-25, 25-22, 22-25, 25-09, 15-10)

Πέμπτη 5 Μαΐου
ΑΣ Ασκληπιός - ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων 3-2 (25-18, 24-26, 22-25, 25-20, 15-13)
ΑΟ Καβάλας - ΑΣ Μακεδόνες 0-3 (22-25, 05-25, 16-25)

Παρασκευή 6 Μαΐου
ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων - ΑΟ Καβάλας 3-1 (25-22 21-25 25-22 25-20)
ΑΣ Μακεδόνες - ΑΣ Ασκληπιός 3-0 (25-22, 25-18, 25-11)

Β΄ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. Ομάδα Αγ. Β. Σετ
1. ΑΣ Μακεδόνες 3 6 (9-0)
2. ΑΣ Ασκληπιός 3 5 (6-7)
3 Ηρακλής Ιωαννίνων 3 4 (5-7) 
4. ΑΟ Καβάλας 3 3 (3-9)

 

Γ' όμιλος

Πρόγραμμα:
Τετάρτη 4 Μαΐου
ΑΟ Μαρκοπούλου - ΑΣΠ Απόλλων 3-0 (25-14, 25-17, 25-19)
ΑΟ Ακρωτηρίου - Ολυμπιακός ΣΦΠ 0-3 (11-25, 18-25, 24-26)

Πέμπτη 5 Μαΐου
ΑΟ Ακρωτηρίου - ΑΟ Μαρκοπούλου 0-3 (14-25, 10-25, 14-25)
Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΣΠ Απόλλλων 3-1 (28-26, 23-25, 25-20, 25-20)

Παρασκευή 6 Μαΐου
ΑΣΠ Απόλλων - ΑΟ Ακρωτηρίου 3-0 (25-0, 25-0, 25-0)
ΑΟ Μαρκοπούλου - Ολυμπιακός ΣΦΠ 3-2 (25-22, 25-20, 21-25, 20-25, 15-11)

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. Ομάδα Αγ. Β. Σετ
1. Μαρκόπουλο 3 6 (9-2)
2. Ολυμπιακός 3 5 (8-4)
3 Απόλλων Πατρών 3 4 (4-6) 
4. ΑΟ Ακρωτηρίου 3 3

(0-9)

 

Δ' όμιλος

Πρόγραμμα:
Τετάρτη 4 Μαΐου
ΓΣΚ Ηρακλής - ΣΦΑΜ Φοίβος 3-0 (25-09, 25-19, 25-22)
Πανναξιακός ΑΟΝ - ΑΟ Αιγάλεω 0-3 (20-25, 14-25, 14-25)

Πέμπτη 5 Μαΐου
Πανναξιακός ΑΟΝ - ΓΣΚ Ηρακλής 0-3 (12-25, 09-25, 17-25)
ΣΦΑΜ Φοίβος - ΑΟ Αιγάλεω 2-3 (25-22, 19-25, 25-13, 22-25, 10-15)

Παρασκευή 6 Μαΐου
ΣΦΑΜ Φοίβος - Πανναξιακός ΑΟΝ 3-0 (25-0, 25-0, 25-0)
ΓΣΚ Ηρακλής - ΑΟ Αιγάλεω 3-0 (25-22, 25-16, 25-12

Δ΄ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. Ομάδα Αγ. Β. Σετ
1. Ηρακλής Κηφισιάς 3 6 (9-0)
2. ΑΟ Αιγάλεω 3 5 (6-5)
3 Φοίβος Μελισσίων 3 4 (5-6) 
4. Πανναξιακός 3 3 (0-9)

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ