02-11-2014 17:02

Ο Τζούριτς πήρε το ντέρμπι με τη Σάμσουνγκ πριν την κόντρα με Αγκάμεζ (video)

Η Kepco Ομπάμα του Δημήτρη Τζούριτς πήρε με 3-2 το μεγάλο ντέρμπι του νοτιοκορεατικού πρωταθλήματος με αντίπαλο την πρωταθλήτρια Samsung.

Υστερα από εξαντλητική αναμέτρηση που χαρακτηρίστηκε από πολλές άμυνες και μεγάλες σε διάρκεια φάσεις η Kepco πήρε τη νίκη παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ δύο φορές με 1-0 και σετ σετ. Ο Τζούριτς έκανε και πάλι εντυπωσιακή εμφάνιση και με δικό του πόντο τελείωσε ο αγώνας δίνοντας την ευκαιρία για τρελά πανηγύρια από τους γηπεδούχους και χιλιάδες οπαδούς τους που γέμισαν το γήπεδο. Τα σετ: 3-2 (23-25, 27-25, 23-25, 25-20, 15-08)

Την Τρίτη 4/11 θα αναμετρηθούν η Kepco Ομπάμα του Δημήτρη Τζούριτς και η Σκάι Γουόκερς του Λίμπερμαν Αγκάμεζ!