Πρωταγωνιστής της αναμέτρησης που έγινε στο Πεζαρο της Ιταλίας ήταν ο Νταβίντ Κονάρσκι που πήρε 20 πόντους, με την Πολωνία να επικρατεί στο τάι μπρέικ έχοντας εξαιρετικό σερβίς και μπλοκ. Δείτε το βίντεο
Τα σετ: 2-3 (20-25, 25-20, 25-19, 22-25, 8-15)
Βραζιλία: Εβάντρο 22, Λουκαρέλι 18, Λούκας Σαατκαμπ 14, Μαουρίτσιο Μπόργκες 13, Μαουρίτσιο Σόουζα 10
Πολωνία: Κονάρσκι 20, Μπιένεκ 13, Σλιούκα 12, Κούμπιακ 8, Κούρεκ 7, Κλος 7
1o GROUP
Όμιλος Α1 (Πέζαρο - Ιταλία)
2 Ιουνιου
Βραζιλία - Πολωνία 2-3 (20-25, 25-20, 25-19, 22-25, 8-15)
Ιταλία - Ιράν 3-0 (25-22, 25-23, 25-22)
3 Ιουνίου
15.00 Ιταλία - Πολωνία
18.00 Ιράν - Βραζιλία
4 Ιουνίου
15.00 Ιταλία - Βραζιλία
18.00 Πολωνία - Ιράν
Όμιλος Β1 (Νόβι Σαντ - Σερβία)
2 Ιουνίου
Βέλγιο - Καναδάς 2-3 (22-25, 25-19, 24-26, 25-23, 13-15)
Σερβία - ΗΠΑ 3-1 (25-18, 23-25, 25-20, 25-21)
3 Ιουνίου
17.00 Καναδάς - ΗΠΑ
20.00 Βέλγιο - Σερβία
4 Ιουνίου
17.00 ΗΠΑ - Βέλγιο
20.00 Καναδάς - Σερβία
Ομιλος C1 (Καζάν - Ρωσία)
2 Ιουνίου
Γαλλία - Βουλγαρία 3-0 (25-23, 25-15, 25-22)
Ρωσία - Αργεντινή 3-0 25-17, 25-18, 25-19)
3 Ιουνίου
16.10 Βουλγαρία - Αργεντινή
19.10 Ρωσία - Γαλλία
4 Ιουνιου
16.10 Αργεντινή - Γαλλία
19.10 Ρωσία - Βουλγαρία
Όμιλος D1 (Τεχεράνη - Ιράν)
9 Ιουνίου
16.40 Σερβία - Αργεντινή
19.40 Ιράν - Βέλγιο
10 Ιουνίου
16.40 Βέλγιο - Αργεντινή
19.40 Ιράν - Σερβία
11 Ιουνίου
16.40 Σερβία - Βέλγιο
19.40 Ιράν - Αργεντινή
Όμιλος Ε1 (Βάρνα - Βουλγαρία)
9 Ιουνίου
16.10 Καναδάς - Βραζιλία
19.10 Βουλγαρία - Πολωνία
10 Ιουνίου
16.40 Βραζιλία - Πολωνία
20.40 Καναδάς - Βουλγαρία
11 Ιουνίου
16.40 Πολωνία - Καναδάς
20.40 Βραζιλία - Βουλγαρία
Όμιλος F1 (Πο - Γαλλία)
9 Ιουνίου
18.30 Ιταλία - ΗΠΑ
21.30 Γαλλία - Ρωσία
10 Ιουνιου
18.30 ΗΠΑ - Ρωσία
21.30 Γαλλία - Ιταλία
11 Ιουνίου
16.30 Ιταλία - Ρωσία
19.30 Γαλλία - ΗΠΑ
Όμιλος G1 (Κόρντομπα - Αργεντινή)
17 Ιουνίου
0.10 Βραζιλία - Βουλγαρία
3.10 Αργεντινή - Σερβία
22.10 Βουλγαία - Σερβία
18 Ιουνίου
1.10 Αργεντινή - Βραζιλία
22.10 Σερβία - Βραζιλία
19 Ιουνίου
1.10 Αργεντινή - Βουλγαρία
Όμιλος Η1 (Κατοβίτσε / Λοτζ - Πολωνία)
15 Ιουνίου
18. 25 Ιράν - ΗΠΑ
21.25 Πολωνία - Ρωσία
17 Ιουνίου
18.25 ΗΠΑ - Ρωσία
21.25 Πολωνία - Ιράν
18 Ιουνίου
18.25 Ρωσία - Ιράν
21.25 Πολωνία - ΗΠΑ
Όμιλος I1 (Αντβέρπ - Βέλγιο)
16 Ιουνίου
18.10 Ιταλία - Γαλλία
21.10 Βέλγιο - Καναδάς
17 Ιουνίου
18.10 Γαλλία - Καναδας
21.10 Ιταλία - Βέλγιο
18 Ιουνίου
14.00 Καναδάς - Ιταλία
17.00 Βέλγιο - Γαλλία
Group 1 | ||||||
Βαθμολογία | ||||||
Θ. | Χώρα | Αγ | Ν | Η | Β | Σετ |
1. | Ρωσία | 1 | 1 | 0 | 3 | 3-0 |
2. | Γαλλία | 1 | 1 | 0 | 3 | 3-0 |
3. | Ιταλία | 1 | 1 | 0 | 3 | 3-0 |
4. | Σερβία | 1 | 1 | 0 | 3 | 3-1 |
5. | Πολωνία | 1 | 1 | 0 | 2 | 3-2 |
6. | Καναδάς | 1 | 1 | 0 | 2 | 3-2 |
7. | Βέλγιο | 1 | 0 | 1 | 1 | 2-3 |
8. | Βραζιλία | 1 | 0 | 1 | 1 | 2-3 |
9. | ΗΠΑ | 1 | 0 | 1 | 0 | 1-3 |
10. | Ιράν | 1 | 0 | 1 | 0 | 0-3 |
11. | Βουλγαρία | 1 | 0 | 1 | 0 | 0-3 |
12. | Αργεντινή | 1 | 0 | 1 | 0 | 0-3 |