Πολύ δύσκολη νίκη πήρε και η Ολλανδία που επικράτησε με 3-2 της ουραγού Αιγύπτου. Ωστόσο αυτό το αποτέλεσμα την ανέβασε στη δεύτερη θέση.
2o GROUP
Όμιλος Α2 (Σεούλ - Κορέα)
2 Ιουνίου
Φινλανδία - Σλοβενία 11-3 (22-25, 15-25, 25-22, 23-25)
Κορέα - Τσεχία 3-2 (25-17, 23-25, 24-26, 25-20, 15-12)
3 Ιουνίου
Κορέα - Σλοβενία 1-3 (23-25, 25-23, 14-25, 23-25)
Τσεχία - Φινλανδία 3-1 (16-25, 25-23, 25-22, 25-16)
4 Ιουνίου
Σλοβενία - Τσεχία 3-1 (25-19, 25-21, 23-25, 25-16)
Κορέα - Φινλανδία 3-2 (24-26, 25-21, 25-23, 22-25, 15-13)
Όμιλος Β2 (Πόπραντ - Σλοβακία)
2 Ιουνίου
Αυστραλία - Πορτογαλία 3-2 (21-25, 25-20, 25-18, 22-25, 20-18)
Σλοβακία - Ιαπωνία 3-0 (25-20, 25-20, 27-25)
3 Ιουνίου
Ιαπωνία - Πορτογαλία 2-3 (21-25, 25-19, 25-21, 24-26, 9-15)
Σλοβακία - Αυστραλία 3-1 (25-22, 21-25, 30-28, 25-22)
4 Ιουνίου
Αυστραλία - Ιαπωνία 1-3 (18-25, 25-17, 21-25, 22-25)
Σλοβακία - Πορτογαλία 3-0 (25-20, 25-23, 25-19)
Όμιλος C2 (Άγκυρα - Τουρκία)
2 Ιουνίου
Ολλανδία - Αίγυπτος 3-0 (25-17, 25-23, 27-25)
Τουρκία - Κίνα 3-2 (25-22, 25-20, 21-25, 24-26)
3 Ιουνίου
Κίνα - Ολλανδία 3-1 (29-27, 23-25, 25-22, 25-23)
Αίγυπτος - Τουρκία 0-3 (20-25, 20-25, 15-25)
4 Ιουνίου
Τουρκία - Ολλανδία 3-2 (25-22, 23-25, 25-18, 24-26, 17-15)
Αίγυπτος - Κίνα 0-3 (18-25, 20-25, 22-25)
Όμιλος D2 (Ελσίνκι - Φινλανδία)
8 Ιουνίου
Αυστραλία - Κίνα 3-0 (25-22, 25-13, 25-21)
Φινλανδία - Σλοβακία 3-0 (25-19, 25-19, 25-19)
9 Ιουνίου
Σλοβακία - Αυστραλία 0-3 (21-25, 19-25, 23-25)
Φινλανδία - Κίνα 3-1 (25-23, 21-25, 25-21, 17-25)
10 Ιουνίου
Κίνα - Σλοβακία 1-3 (20-25, 25-17, 12-25, 21-25)
Φινλανδία - Αυστραλία 1-3 (21-25, 25-14, 21-25, 19-25)
Όμιλος Ε2 (Τακασάκι - Ιαπωνία)
9 Ιουνίου
Σλοβενία - Κορέα 3-2 (25-20, 23-25, 25-13, 24-26, 15-12)
Ιαπωνία - Τουρκία 3-1 (25-15, 26-24, 25-27, 25-16)
10 Ιουνίου
Τουρκία - Κορέα 2-3 (23-25, 20-25, 25-20, 25-17, 12-15)
Ιαπωνία - Σλοβενία 3-2 (25-22, 17-25, 25-18, 22-25, 17-15)
11 Ιουνίου
Σλοβενία - Τουρκία 3-1 (25-23, 25-22, 26-28, 25-21)
Ιαπωνία - Κορέα 3-0 (25-18, 25-18, 25-20)
Όμιλος F2 (Τσέσκε Μπουντεγιόβιτσε - Τσεχία)
9 Ιουνίου
Ολλανδία - Πορτογαλία 3-1 (22-25, 25-22, 25-23, 25-18)
Τσεχία - Αίγυπτος 3-2 (22-25, 25-21, 23-25, 25-23, 16-14)
10 Ιουνίου
Πορτογαλία - Αίγυπτος 2-3 (16-25, 17-25, 25-19, 25-21, 17-19)
Ολλανδία - Τσεχία 3-0 (25-19, 25-15, 25-15)
11 Ιουνίου
Αίγυπτος - Ολλανδία 2-3 (25-17, 25-19, 11-25, 18-25, 10-15)
Τσεχία - Πορτογαλία 3-0 (25-21, 25-21, 25-16)
Όμιλος G2 (Κουνσάν - Κίνα)
16 Ιουνίου
10.00 Αυστραλία - Ιαπωνία
14.00 Κίνα - Τουρκία
17 Ιουνίου
10.00 Ιαπωνία - Τουρκία
14.00 Κίνα - Αυστραλία
18 Ιουνίου
10.00 Τουρκία - Αυστραλία
14.00 Κίνα - Ιαπωνία
Όμιλος Η2 (Κάιρο - Αίγυπτος)
16 Ιουνίου
15.00 Πορτογαλία - Φινλανδία
22.30 Αίγυπτος - Σλοβενία
17 Ιουνίου
15.00 Φινλανδία - Σλοβενία
22.30 Αίγυπτος - Πορτογαλία
18 Ιουνίου
15.00 Σλοβενία - Πορτογαλία
22.30 Αίγυπτος - Φινλανδία
Όμιλος Ι2 (Χαγη - Ολλανδία)
16 Ιουνίου
19.00 Κορέα - Ολλανδία
21.30 Σλοβακία - Τσεχία
17 Ιουνίου
19.00 Ολλανδία - Σλοβακία
21.30 Τσεχία - Κορέα
18 Ιουνίου
16.30 Κορέα - Σλοβακία
19.00 Ολλανδία - Τσεχία
2ο Γκρουπ | ||||||
Βαθμολογία | ||||||
Θ. | Χώρα | Αγ | Ν | Η | Β | Σετ |
1. | Σλοβενία | 6 | 5 | 1 | 15 | 17-9 |
2. | Ολλανδία | 6 | 4 | 2 | 12 | 15-9 |
3. | Σλοβακία | 6 | 4 | 2 | 12 | 12-8 |
4. | Ιαπωνία | 6 | 4 | 2 | 12 | 14-10 |
5. | Αυστραλία | 6 | 4 | 2 | 11 | 14-9 |
6. | Τσεχία | 6 | 3 | 3 | 9 | 12-12 |
7. | Τουρκία | 6 | 3 | 3 | 8 | 13-13 |
8. | Κορέα | 6 | 3 | 3 | 7 | 12-15 |
9. | Φινλανδία | 6 | 2 | 4 | 7 | 11-13 |
10. | Κίνα | 6 | 2 | 4 | 7 | 10-13 |
11. | Πορτογαλία | 6 | 1 | 5 | 4 | 8-17 |
12. | Αίγυπτος | 6 | 1 | 5 | 4 | 7-17 |