23-02-2022 21:51

Κύπελλο ανδρών: Άνετο πέρασμα του Μίλωνα απο την Κομοτηνή

Ο ΑΟΝΣ Μίλων έγινε η πρώτη (χρονικά) ομάδα που εξασφάλισε την πρόκριση της στην προημιτελική φάση του Κυπέλλου.Η ομάδα της Νέας Σμύρνης πέρασε νικηφόρα από την Θράκη παρά την φιλότιμη προσπάθεια των παικτών της Κομοτηνής.
Στο πρώτο σετ οι γηπεδούχοι ήταν κοντά στο σκορ μέχρι το 15-17 που έγινε 15-20. Στο δεύτερο η Κομοτηνή ήταν ακόμη καλύτερη και με δύο μπλοκ του Κυριακίδη προηγήθημε με 14-12, ωστόσο ο Μίλων στο 16-14 απάντησε με σερί 0-4 (κυρίως με μπλοκ) για το 16-18, ενώ με νέο σερί από μπλοκ το 17-19 έγινε 17-21. Με άουτ του Σπυριούνη η Κομοτηνή μείωσε σε 22-24, ωστόσο Καϊσλάσαλο τελείωσε το σετ.

Στο τρίτο η Κομοτηνή άντεξε μέχρι το 10-11 με τους φιλοξενούμενους να φτάνουν στο 11-18 και να πάρουν χωρίς άλλα απρόοπτα τη νίκη.

Τα σετ: 16-25, 22-25, 20-25

Διαιτητές: Ιωαννίδης – Μαργαριτίδης,  Γραμματεία: Μιχαλιτσούδη, Παρατηρητής: Σαρδάνης