12-11-2013 18:40

Μεγάλη νίκη η Αργώ στο Βολιώτικο ντέρμπι με την Νίκη Βόλου

Μεγάλη νίκη του Άργους στον ημιτελικό του κυπέλλου ΕΣΠΕΚΕΛ επί της Νίκης Βόλου με 3-1 σετ.
Μεγάλη νίκη πέτυχε η ΑΡΓΩ το Σάββατο το απόγευμα στο κλειστό γυμναστήριο  Βάκης Παρασκευόπουλος,επί της μαχητικής Νίκης Βόλου με 3-1 σετ (25-20,17-25,25-15,25-22),στον ημιτελικό του κυπέλλου ΕΣΠΕΚΕΛ και πήρε το εισιτήριο της συμμετοχής της στο θεσμό του κυπέλλου Ελλάδας. Για τις κυανέρυθρες  σημαντικό ρόλο για την επιτυχία, έπαιξαν οι αποτελεσματικές επιθέσεις των κεντρικών Μαριάννας Λεφάκη και Βασιλικής Διάλλα, ενώ πολύ σημαντική συμβολή είχε η λίμπερο της ομάδας Μαρία Καλοφορίδου, με πολύ καλά ποσοστά σε υποδοχή και άμυνα.

Τον αγώνα διαιτήτευσαν με επιτυχία ο κος Αρβανίτης  και η κα Μαλλιάρα  του συνδέσμου διαιτητών κεντρικής Ελλάδας.

ΑΣ ΑΡΓΩ: (Σταθόπουλος-Ρήγας-Γεωργουλάς): Καραναστάση, Λεφάκη,Τάσσου ,Παρισάκη,Αντωνίου, Καλοφορίδη(L), Διάλλα,Γεωργουλά ,Παπούλια, Παπαθανασίου, Πόλη,Κουτσουνίδη.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ:  Γιαγκουλίδου, Βαϊτση,Ντάϊμου,Καπούλα,Αντωνοπούλου (L),Παππά ,Κόφφα Βλαχάκη,Πολύζου,Κολοβού,Αφέντου