1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
29-06-2019 23:46

Deja vu στην Αριστοτέλους με τα ημιτελικά των ανδρών

«Φωτιά» πήρε κυριολεκτικά και μεταφορικά η άμμος της Αριστοτέλους, καθώς μετά από σπουδαίες μονομαχίες και πολύ μεγάλα ντέρμπι, ξεκαθάρισε η τελική τετράδα του τουρνουά Ανδρών, με τρεις από τις τέσσερις ομάδες της περυσινής διοργάνωσης του Thessaloniki Masters να βρίσκονται και φέτος στην τετράδα των αγώνων.

Γιώργος Μιχελάκης/Βασίλης Μούχλιας, Άγγελος Μανδηλάρης/Βασίλης Μανδηλάρης, Δημήτρης Νιώπας/Θοδωρής Παπαδημητρίου και Ραφαήλ Μπανιώτης/Γιώργος Τερζόγλου είναι οι τέσσερις ομάδες των ημιτελικών.

Να σημειωθεί ότι οι πρωταθλητές Ελλάδας, Άγγελος και Βασίλης Μανδηλάρης για πρώτη φορά προκρίθηκαν στις 4 καλύτερες ομάδες του Thessaloniki Masters και στον δρόμο για τον τελικό θα αντιμετωπίσουν τον Γιώργο Μιχελάκη και τον Βασίλη Μούχλια.

Στο άλλο ζευγάρι, οι περυσινοί πρωταθλητές της Θεσσαλονίκης Δημήτρης Νιώπας/Θοδωρής Παπαδημητρίου θα αναμετρηθούν κόντρα στους Θρακιώτες Ραφαήλ Μπανιώτη/Γιώργο Τερζόγλου, στην επανάληψη του ημιτελικού του 2018.

Τα ζευγάρια των ημιτελικών

14.00: Γιώργος Μιχελάκης/Βασίλης Μούχλιας - Άγγελος Μανδηλάρης/Βασίλης Μανδηλάρης
14.45: Δημήτρης Νιώπας/Θοδωρής Παπαδημητρίου - Ραφαήλ Μπανιώτης/Γιώργος Τερζόγλου

Τα αποτελέσματα των προημιτελικών

Γιώργος Μιχελάκης/Βασίλης Μούχλιας - Χρήστος Βολουδάκης/Κώστας Κογκαλίδης 2-1 (21-14, 17-21, 15-07)
Άγγελος Μανδηλάρης/Βασίλης Μανδηλάρης - Ιάσονας Κανέλλος/Δημήτρης Χατζηνικολάου 2-0 (21-11, 21-18)
Δημήτρης Νιώπας/Θοδωρής Παπαδημητρίου - Τόνυ Λιοτατής/Γιώργος Χρυσοστόμου 2-0 (22-20, 21-18)
Ραφαήλ Μπανιώτης/Γιώργος Τερζόγλου - Παναγιώτης Ιωαννίδης/Αλέξανδρος Πολυχρονιάδης 2-0 (21-17, 21-16)

Tα αποτελέσματα στη φάση των ομίλων:

Α' όμιλος

Μπανιώτης/Τερζόγλου - Κανέλλος/Χατζηνικολάου 2-0 (21-15, 21-19)
Βλαχάκης/Εφραιμίδης - Κανέλλος/Χατζηνικολάου 0-2 (15-21, 19-21)
Μπανιώτης/Τερζόγλου - Βλαχάκης/Εφραιμίδης 2-1 (20-22, 21-18, 20-18)

Β' όμιλος

Μιχελάκης/Μούχλιας - Λιοτατής/Χρυσοστόμου 2-0 (21-19, 21-19)
Σακόγλου/Σαρικεΐσογλου - Λιοτατής/Χρυσοστόμου 0-2 (14-21, 20-22)
Μιχελάκης/Μούχλιας - Σακόγλου/Σαρικεΐσογλου 2-1 (21-11, 16-21, 15-08)

Γ' όμιλος

Μανδηλάρης Α./Μανδηλάρης Β. - Τσίνος/Χαραλαμπίδης 2-0 (21-18, 21-19)
Ιωαννίδης/Πολυχρονιάδης - Τσίνος/Χαραλαμπίδης 2-1 (13-21, 21-18, 15-07)
Μανδηλάρης Α./Μανδηλάρης Β. - Ιωαννίδης/Πολυχρονιάδης 2-0 (21-16, 21-16)

Δ' όμιλος

Βολουδάκης/Κογκαλίδης - Δημητριάδης/Σωτηρίου 2-0 (21-16, 21-15)
Νιώπας/Παπαδημητρίου - Δημητριάδης/Σωτηρίου 2-0 (21-17, 21-16)
Βολουδάκης/Κογκαλίδης - Νιώπας/Παπαδημητρίου 0-2 (18-21, 08-21)

1.jpg2.jpg4.jpg6.jpg5.jpg3.jpg

Σχετικά άρθρα

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ