15 Αυγούστου
22.00 Λουσένα / Νταλχάουζερ (ΗΠΑ) – Άλισον / Μπρούνο (Βραζιλία)
23.00 Νούμερντορ / Βάρενχορστ (Ολλανδία) – Μπρόουερ / Μέουσεν (Ολλανδία)
16 Αυγούστου
05.00 Νικολάι / Λούπο (Ιταλία) – Λιάμιν / Μπαρσούκ (Ρωσία)
05.59 Σεμένοφ / Κρασίλνικοφ (Ρωσία) – Ντίαζ / Γκονζάλες (Κούβα)
Φάση των 16
12 Αυγούστου
Κρασίλνικοφ/Σεμένοφ-Τζέφερσον/Σέριφ 2-0 (21-13, 21-13)
Ντόπλερ/Χορστ-Ντίαζ/Γκονζάλες 0-2 (17-21, 14-21)
13 Αυγούστου
Οντιβέρος/Βίρχεν-Νούμερντορ/Βάρενχορστ 0-2 (18-21, 15-21)
Ρανγκιέρι/Καράμπουλα-Νικολάι/Λούπο 0-2 (12-21, 21-23)
Άλισον/Μπρούνο-Ερέρα/Γκαβίρα 2-0 (24-22, 21-13)
Σόλμπεργκ/Εβάντρο-Λιάμιν/Μπάρσουκ 1-2 (21-16, 14-21, 10-15)
14 Αυγούστου
Σαλκ/Σάξτον-Μπρούβερ/Μέουφσεν 0-2 (12-21, 15-21)
Λουσένα/Νταλχάουζερ-Χούμπερ/Σέιντλ 2-0 (21-14,21-15)
Ταμπλό ηττημένων (Lucky Loser)
12 Aυγούστου
Νικολάι / Λούπο (Ιταλία) - Λόσιακ / Καντορ (Πολωνία) 2-1 (21-12, 15-21, 15-13)
Σαλκ / Σάξτον - Προύντελ / Φιχάλεκ 2-0 (21-19, 21-18)
Α όμιλος
6 Αυγούστου
Καράμπουλα / Ρανγκέρι (Ιταλια) – Ντόπλερ/ Χορστ (Αυστρία) 2-0 (21-14, 21-13)
Άλισον / Μπρούνο (Βραζιλία) – Μπίνστοκ / Σάχτερ (Καναδάς) 2-0 (21-19, 22-20)
8 Αυγούστου
Άλισον / Μπρούνο (Βραζιλία) – Ντόπλερ / Χορστ (Αυστρία) 1-2 (21-23, 21-16, 13-15)
9 Αυγουστου
Καραμπούλα / Ρανγκέρι (Ιταλια) - Μπίνστοκ / Σάχτερ (Καναδάς) 2-1 (21-18, 14-21, 15-11)
10 Αυγούστου
Άλισον / Μπρούνο (Βραζιλία) - Καραμπούλα / Ρανγκέρι (Ιταλια) 2-0 (21-19, 21-16)
11 Αυγούστου
Ντόπλερ / Χορστ (Αυστρία) - Μπίνστοκ / Σάχτερ (Καναδάς) 2-1 (21-19, 16-21, 15-8)
Α ΟΜΙΛΟΣ | |||||
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | |||||
Θ | Ομάδα | Β | Ν-Η | Σετ | Βαθμοί |
1. | Αλισον / Μπρούνο | 5 | 2-1 | 5-2 | 140-128 |
2. | Καράμπουλα/Ρανγκέρι | 5 | 2-1 | 4-3 | 127-119 |
3. | Ντόπλερ / Χορστ | 5 | 2-1 | 4-4 | 133-145 |
4. | Μπίνστοκ / Σάχτερ | 3 | 0-3 | 2-6 | 137-145 |
Β όμιλος
6 Αυγούστου
Μπρόουερ / Μέουσεν (Ολλανδία) – Λιάμιν / Μπαρσούκ (Ρωσία) 2-0 (25-15, 25-14)
7 Αυγούστου
Λόσιακ / Καντόρ (Πολωνία) – Μπέκερμαν / Φλίγκεν (Γερμανία) (21-11, 23-21)
8 Αυγούστου
Λόσιακ / Καντόρ (Πολωνία) - Λιάμιν / Μπαρσούκ (Ρωσία) 0-2 (14-21, 17-21)
9 Αυγούστου
Μπρόουερ / Μέουσεν (Ολλανδία) - Μπέκερμαν / Φλίγκεν (Γερμανία) 2-1 (21-19, 17-21, 16-14)
10 Αυγούστου
Μπρόουερ / Μέουσεν (Ολλανδία) - Λόσιακ / Καντόρ (Πολωνία) 2-0 (21-19, 21-19)
11 Αυγούστου
Μπέκερμαν / Φλίγκεν (Γερμανία) - Λιάμιν / Μπαρσούκ (Ρωσία) 0-2 (14-21, 17-21)
Β ΟΜΙΛΟΣ | |||||
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | |||||
Θ | Ομάδα | Β | Ν-Η | Σετ | Βαθμοί |
1. | Μπρόουερ / Μέουσεν | 6 | 3-0 | 6-1 | 138-121 |
2. | Λιάμιν / Βαρσούκ | 5 | 2-1 | 4-2 | 113-104 |
3. | Λόσιακ / Κάντορ | 4 | 1-2 | 2-4 | 113-116 |
4. | Μπέκερμαν / Φλίγκεν | 3 | 0-3 | 1-6 | 117-140 |
Γ όμιλος
7 Αυγούστου
Νικολάι / Λούπο (Ιταλία) – Βίργκεν / Οντιβέιρος (Μεξικό) 1-2 (21-14, 14-21, 11-15)
Λουσένα / Νταλχάουζερ (ΗΠΑ) - Νασέρ / Μπελχάι (Τυνησία) 2-0 (21-7, 21-13)
9 Αυγούστου
Λουσένα / Νταλχάουζερ (ΗΠΑ) - Βίργκεν / Οντιβέιρος (Μεξικό) 2-0 (21-14, 21-17)
10 Αυγούστου
Νικολάι / Λούπο (Ιταλία) – Νασέρ / Μπελχάι (Τυνησία) 2-0 (21-17, 21-13)
11 Αυγούστου
Βίργκεν / Οντιβέιρος (Μεξικό) - Νασέρ / Μπελχάι (Τυνησία) 2-0 (21-10, 21-10)
Λουσένα / Νταλχάουζερ (ΗΠΑ) - Νικολάι / Λούπο (Ιταλία) 2-1 (21-13, 17-21, 24-22)
Γ ΟΜΙΛΟΣ | |||||
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | |||||
Θ | Ομάδα | Β | Ν-Η | Σετ | Βαθμοί |
1. | Λουσένα / Νταλχάουζερ | 6 | 3-0 | 6-1 | 146-107 |
2. | Βίργκεν / Οντιβέιρος | 5 | 2-1 | 4-3 | 123-108 |
2. | Νικολάι / Λούπο | 4 | 1-2 | 4-4 | 144-142 |
4. | Νασέρ / Μπελχάι | 3 | 0-3 | 0-6 | 70-126 |
Δ όμιλος
7 Αυγούστου
Πέδρο / Εβάντρο (Βραζιλία) – Ντίαζ / Γκονζάλες (Κούβα) 1-2 (22-24, 23-21, 13-15)
8 Αυγούστου
Σαμοΐλοφς / Σμέντινς (Λετονία) – Σαλκ / Σάξτον (Καναδάς) 2-1 (21-17, 18-21, 15-13)
9 Αυγούστου
Πέδρο / Εβάντρο (Βραζιλία) - Σαλκ / Σάξτον (Καναδάς) 1-2 (21-17, 18-21, 14-16)
Σαμοΐλοφς / Σμέντινς (Λετονία) - Ντίαζ / Γκονζάλες (Κούβα) 2-0 (21-14, 21-17)
11 Αυγούστου
Σαλκ / Σάξτον (Καναδάς) - Ντίαζ / Γκονζάλες (Κούβα) 0-2 (15-21, 18-21)
Πέδρο / Εβάντρο (Βραζιλία) - Σαμοΐλοφς / Σμέντινς (Λετονία) 2-1 (21-16, 20-22, 15-7)
Δ ΟΜΙΛΟΣ | |||||
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | |||||
Θ | Ομάδα | Β | Ν-Η | Σετ | Βαθμοί |
1 | Ντιαζ / Γκονζάλες | 6 | 3-0 | 6-2 | 159-142 |
2. | Πέδρο Σόλμπεργκ/ Εβάντρο | 4 | 1-2 | 4-5 | 167-159 |
3. | Σαλκ / Σάξτον | 4 | 1-2 | 3-5 | 138-149 |
4. | Σαμοΐλοφς / Σμέντινς | 4 | 1-2 | 4-5 | 150-164 |
Ε όμιλος
7 Αυγούστου
Νούμερντορ / Βάρενχορστ (Ολλανδία) - Γκρίμαλτ Μ / Γκρίμαλτ Ε (Χιλή) 2-0 (21-16, 21-13)
8 Αυγούστου
Σεμένοφ / Κρασίλνικοφ (Ρωσία) – Φιχάλεκ / Προύντελ (Πολωνία) 2-0 (21-14, 21-13)
9 Αυγούστου
Νούμερντορ / Βάρενχορστ (Ολλανδία) - Φιχάλεκ / Προύντελ (Πολωνία) 2-1 (21-17, 18-21, 15-9)
10 Αυγούστου
Σεμένοφ / Κρασίλνικοφ (Ρωσία) - Γκρίμαλτ Μ / Γκρίμαλτ Ε (Χιλή) 2-0 (21-17, 21-14)
11 Αυγούστου
18.00 Φιχάλεκ / Προύντελ (Πολωνία) - Γκρίμαλτ Μ / Γκρίμαλτ Ε (Χιλή) 2-1 (21-13, 16-21, 15-11)
19.00 Νούμερντορ / Βάρενχορστ (Ολλανδία) - Σεμένοφ / Κρασίλνικοφ (Ρωσία) 1-2 (15-21, 21-14, 9-15)
Ε ΟΜΙΛΟΣ | |||||
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | |||||
Θ | Ομάδα | Β | Ν-Η | Σετ | Βαθμοί |
1 | Σεμένοφ / Κρασίλνικοφ | 6 | 3-0 | 6-1 | 134-103 |
2. | Νουμερντορ/ Βάρενχορστ | 5 | 2-1 | 5-3 | 142-126 |
3. | Φιχάλεκ / Προύντελ | 4 | 1-2 | 3-5 | 126-142 |
4. | Γκριμάλτ / Γκριμάλτ | 3 | 0-3 | 1-6 | 105-136 |
ΣΤ όμιλος
6 Αυγούστου
Γκιμπ / Πάτερσον (ΗΠΑ) – Τζέφερσον / Τσέριφ (Κατάρ) 2-0 (21-16, 21-16)
7 Αυγούστου
Ερέρα / Γκαβίρα (Ισπανία) – Χούμπερ / Σέιντλ (Αυστρία) 2-1 (14-21, 21-17,15-13)
8 Αυγούστου
Ερέρα / Γκαβίρα (Ισπανία) - Τζέφερσον / Τσέριφ (Κατάρ) 1-2 (21-13, 18-21, 12-15)
Γκιμπ / Πάτερσον (ΗΠΑ) - Χούμπερ / Σέιντλ (Αυστρία) 0-2 (18-21, 18-21)
10 Αυγούστου
Γκιμπ / Πάτερσον (ΗΠΑ) - Ερέρα / Γκαβίρα (Ισπανία) 1-2 (19-21, 21-16, 7-15)
Χούμπερ / Σέιντλ (Αυστρία) - Τζέφερσον / Τσέριφ (Κατάρ) 1-2 (21-18, 19-21, 12-15)
ΣΤ ΟΜΙΛΟΣ | |||||
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | |||||
Θ | Ομάδα | Β | Ν-Η | Σετ | Βαθμοί |
1. | Ερέρα / Γκαβίρα | 5 | 2-1 | 5-4 | 153-147 |
2. | Τζέφερσον / Τσέριφ | 5 | 2-1 | 4-4 | 135-145 |
3. | Χούμπερ / Σέιντλ | 4 | 1-2 | 4-4 | 145-140 |
4. | Γκιμπ / Πάτερσον | 4 | 1-2 | 3-4 | 125-126 |