Οι έφηβοι του Ολυμπιακού παρά το προβάδισμά τους δεν κατάφεραν να κρατήσουν τον τίτλο που κατέκτησαν πέρυσι και πήραν το ασημένιο μετάλλιο.
MVP της διοργάνωσης και καλύτερος επιθετικός αναδείχθηκε ο Σπύρος Χανδρινός του Μίλωνα, καλύτερος πασαδόρος ο Ηλιακόπουλος του Μίλωνα, κορυφαίος υποδοχέας ο Γεωργακόπουλος της Αργυρούπολης και καλύτερος μπλοκέρ ο Δορδοκίδης του Ολυμπιακού.
Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 3-2 (18-25, 17-25, 25-19, 25-18, 15-11)
Α.Ο.Ν.Σ. ΜΙΛΩΝ (-): Αναγνωστόπουλος, Ηλιακόπουλος Ν., Ηλιακόπουλος Χρ., Κανάσαρος, Καραμπάγιας, Καφούρος, Κωνσταντακόπουλος, Λούβρος, Παπαδάκης, Σεμιτεκολός, Σταμπέλος, Φελέκης, Χανδρινός, Χρήστου.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. (Βουρδέρης): Ζωγραφάκης, Σγουρός, Μαγγανάς, Λέτσιος, Γεωργόπουλος, Κανελλής, Μάρτος, Δορδοκίδης, Μαζωνάκης, Αθανασίου, Μπαρμπάτης, Στράτος, Σαπουτζής, Μπεζάνι.
Χάλκινο η Αργυρούπολη
Το δεύτερο συνεχόμενο και τρίτο συνολικά χάλκινο μετάλλιο σε επίπεφο εφήβων Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. κατέκτησε η Αργυρούπολη, σε έναν επεισοδιακό και γεμάτο ανατροπές μικρό τελικό.
Α.Ε. Αρμενίων - Α.Ο.Ν. Αργυρούπολης (23-25, 25-15, 25-19, 14-25, 12-15)
Α.Ε. ΑΡΜΕΝΙΩΝ (Τσιόκας): Βλάχος, Σαχινίδης Λ., Μαζωνάκης, Σαχινίδης Αθ., Μαγκογιάν, Ραφελέτος, Σκορδίλης, Τσιόκας, Βαβούλας, Παυλόπουλος.
Α.Ο.Ν. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Βρεττός): Γεωργακόπουλος Ιωαν., Καλομπράτσος, Καπατζής, Ζακουδής, Αλυμαράς, Γεωργακόπουλος Στ., Διαμαντόπουλος, Βλάχος, Τζώρτζης, Μπουρίτης, Παντελής, Καλαμπόκης.
ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ ΕΦΗΒΩΝ Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α.
1992-93 1.ΑΟ ΦΙΛΙΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, 2.ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ, 3.ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
1993-94 1.ΑΟ ΦΙΛΙΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, 2. ΓΝΟΝ ΑΡΗΣ, 3. ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ
1994-95 1.ΑΟ ΦΙΛΙΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, 2. ΓΝΟΝ ΑΡΗΣ, 3. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
1995-96 1.ΑΓΣ Ν.ΠΕΡΑΜΟΥ, 2. ΑΟ ΦΙΛΙΑ ΗΛ., 3. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
1996-97 1.ΓΝΟΝ ΑΡΗΣ, 2. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 3. ΑΟ ΦΙΛΙΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
1997-98 1.ΓΝΟΝ ΑΡΗΣ, 2. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 3. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
1998-99 1.ΓΝΟΝ ΑΡΗΣ, 2. ΑΟ ΜΙΛΩΝ, 3. ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
1999-00 1.ΓΝΟΝ ΑΡΗΣ, 2. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 3. ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ
2000-01 1.ΓΝΟΝ ΑΡΗΣ, 2. ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, 3. ΑΟ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ
2001-02 1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 2. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ, 3. ΑΕ ΝΙΚΑΙΑ
2002-03 1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 2. ΑΕ ΝΙΚΑΙΑ, 3. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
2003-04 1.ΑΕ ΝΙΚΑΙΑ, 2. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 3. ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ
2004-05 1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 2. ΑΕ ΝΙΚΑΙΑ, 3. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
2005-06 1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 2. ΑΕ ΝΙΚΑΙΑ, 3. ΑΟ Γ. ΖΩΗ
2006-07 1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 2.ΑΕ ΝΙΚΑΙΑ, 3. ΑΟ Γ.ΖΩΗ
2007-08 1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 2. ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, 3. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ
2008-09 1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 2. ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, 3. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ
2009-10 1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 2. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ,3. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ
2010-11 1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 2. ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ, 3. ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
2011-12 1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 2. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ, 3. ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
2012-13 1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 2. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ, 3. ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ
2013-14 1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 2. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ, 3. ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ
2014-15 1.ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ, 2. ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ, 3. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
2015-16 1.ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ, 2.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 3.ΑΕ ΑΡΜΕΝΙΚΗ
2016-17 1.ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ, 2.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 3.ΑΕ ΑΡΜΕΝΙΚΗ
2017-18 1.ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ, 2.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 3.ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ
2018-19 1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 2.ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ, 3.ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ
2019-20 1.ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ, 2.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 3.ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ
MVP της διοργάνωσης και καλύτερος επιθετικός αναδείχθηκε ο Σπύρος Χανδρινός του Μίλωνα, καλύτερος πασαδόρος ο Ηλιακόπουλος του Μίλωνα, κορυφαίος υποδοχέας ο Γεωργακόπουλος της Αργυρούπολης και καλύτερος μπλοκέρ ο Δορδοκίδης του Ολυμπιακού.
Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 3-2 (18-25, 17-25, 25-19, 25-18, 15-11)
Α.Ο.Ν.Σ. ΜΙΛΩΝ (-): Αναγνωστόπουλος, Ηλιακόπουλος Ν., Ηλιακόπουλος Χρ., Κανάσαρος, Καραμπάγιας, Καφούρος, Κωνσταντακόπουλος, Λούβρος, Παπαδάκης, Σεμιτεκολός, Σταμπέλος, Φελέκης, Χανδρινός, Χρήστου.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. (Βουρδέρης): Ζωγραφάκης, Σγουρός, Μαγγανάς, Λέτσιος, Γεωργόπουλος, Κανελλής, Μάρτος, Δορδοκίδης, Μαζωνάκης, Αθανασίου, Μπαρμπάτης, Στράτος, Σαπουτζής, Μπεζάνι.
Χάλκινο η Αργυρούπολη
Το δεύτερο συνεχόμενο και τρίτο συνολικά χάλκινο μετάλλιο σε επίπεφο εφήβων Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. κατέκτησε η Αργυρούπολη, σε έναν επεισοδιακό και γεμάτο ανατροπές μικρό τελικό.
Α.Ε. Αρμενίων - Α.Ο.Ν. Αργυρούπολης (23-25, 25-15, 25-19, 14-25, 12-15)
Α.Ε. ΑΡΜΕΝΙΩΝ (Τσιόκας): Βλάχος, Σαχινίδης Λ., Μαζωνάκης, Σαχινίδης Αθ., Μαγκογιάν, Ραφελέτος, Σκορδίλης, Τσιόκας, Βαβούλας, Παυλόπουλος.
Α.Ο.Ν. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Βρεττός): Γεωργακόπουλος Ιωαν., Καλομπράτσος, Καπατζής, Ζακουδής, Αλυμαράς, Γεωργακόπουλος Στ., Διαμαντόπουλος, Βλάχος, Τζώρτζης, Μπουρίτης, Παντελής, Καλαμπόκης.
ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ ΕΦΗΒΩΝ Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α.
1992-93 1.ΑΟ ΦΙΛΙΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, 2.ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ, 3.ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
1993-94 1.ΑΟ ΦΙΛΙΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, 2. ΓΝΟΝ ΑΡΗΣ, 3. ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ
1994-95 1.ΑΟ ΦΙΛΙΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, 2. ΓΝΟΝ ΑΡΗΣ, 3. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
1995-96 1.ΑΓΣ Ν.ΠΕΡΑΜΟΥ, 2. ΑΟ ΦΙΛΙΑ ΗΛ., 3. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
1996-97 1.ΓΝΟΝ ΑΡΗΣ, 2. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 3. ΑΟ ΦΙΛΙΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
1997-98 1.ΓΝΟΝ ΑΡΗΣ, 2. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 3. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
1998-99 1.ΓΝΟΝ ΑΡΗΣ, 2. ΑΟ ΜΙΛΩΝ, 3. ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
1999-00 1.ΓΝΟΝ ΑΡΗΣ, 2. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 3. ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ
2000-01 1.ΓΝΟΝ ΑΡΗΣ, 2. ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, 3. ΑΟ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ
2001-02 1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 2. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ, 3. ΑΕ ΝΙΚΑΙΑ
2002-03 1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 2. ΑΕ ΝΙΚΑΙΑ, 3. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
2003-04 1.ΑΕ ΝΙΚΑΙΑ, 2. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 3. ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ
2004-05 1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 2. ΑΕ ΝΙΚΑΙΑ, 3. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
2005-06 1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 2. ΑΕ ΝΙΚΑΙΑ, 3. ΑΟ Γ. ΖΩΗ
2006-07 1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 2.ΑΕ ΝΙΚΑΙΑ, 3. ΑΟ Γ.ΖΩΗ
2007-08 1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 2. ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, 3. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ
2008-09 1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 2. ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, 3. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ
2009-10 1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 2. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ,3. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ
2010-11 1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 2. ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ, 3. ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
2011-12 1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 2. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ, 3. ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
2012-13 1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 2. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ, 3. ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ
2013-14 1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 2. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ, 3. ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ
2014-15 1.ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ, 2. ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ, 3. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
2015-16 1.ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ, 2.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 3.ΑΕ ΑΡΜΕΝΙΚΗ
2016-17 1.ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ, 2.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 3.ΑΕ ΑΡΜΕΝΙΚΗ
2017-18 1.ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ, 2.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 3.ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ
2018-19 1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 2.ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ, 3.ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ
2019-20 1.ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ, 2.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 3.ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ