Μετά από ένα ντέρμπι για... γερά νεύρα επικρατησαν με 2-1 (21-19, 17-29, 15-13) των Γερμανίδων Χόλτγουϊκ / Σέμλερ (Νο9) και έβαλαν τις βάσεις για την πρόκριση στην επόμενη φάση
Αν μάλιστα στις 16.50 νικήσουν και τις Ρωσίδες Ουκόλοβα/ Μπίρλοβα (Νο8), θα βάλουν υποψηφιότητα και για την κορυφή του 8ου ομίλου.
Αν μάλιστα στις 16.50 νικήσουν και τις Ρωσίδες Ουκόλοβα/ Μπίρλοβα (Νο8), θα βάλουν υποψηφιότητα και για την κορυφή του 8ου ομίλου.
No. | Local | Court | Team A | Team B | Result | Dur. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Date | Time | ||||||
Final 1st Place | |||||||
72 | 08-May | Winner of match #69 | Winner of match #70 | ||||
Final 3rd Place | |||||||
71 | 08-May | Loser of match #69 | Loser of match #70 | ||||
Semifinals | |||||||
70 | 07-May | Winner of match #67 | Winner of match #68 | ||||
69 | 07-May | Winner of match #65 | Winner of match #66 | ||||
Round 3 | |||||||
68 | 07-May | Winner of match #63 | Winner of match #64 | ||||
67 | 07-May | Winner of match #61 | Winner of match #62 | ||||
66 | 07-May | Winner of match #59 | Winner of match #60 | ||||
65 | 07-May | Winner of match #57 | Winner of match #58 | ||||
Round 2 | |||||||
64 | 06-May | Draw | Winner of match #56 | ||||
63 | 06-May | Draw | Winner of match #55 | ||||
62 | 06-May | Draw | Winner of match #54 | ||||
61 | 06-May | Draw | Winner of match #53 | ||||
60 | 06-May | Draw | Winner of match #52 | ||||
59 | 06-May | Draw | Winner of match #51 | ||||
58 | 06-May | Draw | Winner of match #50 | ||||
57 | 06-May | Draw | Winner of match #49 | ||||
Round 1 | |||||||
56 | 06-May | Draw | Draw | ||||
55 | 06-May | Draw | Draw | ||||
54 | 06-May | Draw | Draw | ||||
53 | 06-May | Draw | Draw | ||||
52 | 06-May | Draw | Draw | ||||
51 | 06-May | Draw | Draw | ||||
50 | 06-May | Draw | Draw | ||||
49 | 06-May | Draw | Draw | ||||
Pool H | |||||||
48 | 05-May | Arvaniti/Karagkouni GRE [24] | Braakman/Sinnema NED [25] | ||||
47 | 05-May | Ukolova/Birlova RUS [8] | Holtwick/Semmler GER [9] | ||||
32 | 04-May | 16:50 | 3 | Holtwick/Semmler GER [9] | Braakman/Sinnema NED [25] | ||
31 | 04-May | 16:50 | 1 | Ukolova/Birlova RUS [8] | Arvaniti/Karagkouni GRE [24] | ||
16 | 04-May | 10:10 | 3 | Holtwick/Semmler GER [9] | Arvaniti/Karagkouni GRE [24] | 1-2 (19-21, 29-27, 13-15) | 0:51 |
15 | 04-May | 10:10 | 1 | Ukolova/Birlova RUS [8] | Braakman/Sinnema NED [25] | 2-0 (21-13, 21-16) | 0:30 |
Pool G | |||||||
46 | 05-May | Jupiter/Longuet FRA [23] | Moiseeva/Barsuk RUS [26] | ||||
45 | 05-May | Matauatu/Pata VAN [7] | Day/Kessy USA [10] | ||||
30 | 04-May | 15:10 | 1 | Day/Kessy USA [10] | Moiseeva/Barsuk RUS [26] | ||
29 | 04-May | 15:10 | 3 | Matauatu/Pata VAN [7] | Jupiter/Longuet FRA [23] | ||
14 | 04-May | 08:30 | 3 | Day/Kessy USA [10] | Jupiter/Longuet FRA [23] | 2-1 (19-21, 33-31, 15-11) | 0:58 |
13 | 04-May | 08:30 | 1 | Matauatu/Pata VAN [7] | Moiseeva/Barsuk RUS [26] | 1-2 (14-21, 21-17, 12-15) | 0:39 |
Pool F | |||||||
44 | 05-May | Motrich/Makroguzova RUS [22] | Lobato/Soria ESP [27] | ||||
43 | 05-May | Liliana/Elsa ESP [6] | Laboureur/Sude GER [11] | ||||
28 | 04-May | 17:40 | 3 | Laboureur/Sude GER [11] | Lobato/Soria ESP [27] | ||
27 | 04-May | 17:40 | 1 | Liliana/Elsa ESP [6] | Motrich/Makroguzova RUS [22] | ||
12 | 04-May | 11:00 | 1 | Laboureur/Sude GER [11] | Motrich/Makroguzova RUS [22] | LIVE - 1-0 (21-16, 10-11) | 0:14 |
11 | 04-May | 11:00 | 3 | Liliana/Elsa ESP [6] | Lobato/Soria ESP [27] | ||
Pool E | |||||||
42 | 05-May | Betschart/Hüberli SUI [21] | Gruszczynska/Strag POL [28] | ||||
41 | 05-May | Gallay/Klug ARG [5] | van der Vlist/van Gestel NED [12] | ||||
26 | 04-May | 15:10 | 4 | van der Vlist/van Gestel NED [12] | Gruszczynska/Strag POL [28] | ||
25 | 04-May | 15:10 | 2 | Gallay/Klug ARG [5] | Betschart/Hüberli SUI [21] | ||
10 | 04-May | 08:30 | 2 | van der Vlist/van Gestel NED [12] | Betschart/Hüberli SUI [21] | 2-0 (21-13, 21-19) | 0:32 |
9 | 04-May | 08:30 | 4 | Gallay/Klug ARG [5] | Gruszczynska/Strag POL [28] | 2-0 (21-15, 23-21) | 0:33 |
Pool D | |||||||
40 | 05-May | Mashkova/Tsimbalova KAZ [20] | Lece/Ozolina LAT [29] | ||||
39 | 05-May | Heidrich/Zumkehr SUI [4] | Xue/X. Y. Xia CHN [13] | ||||
24 | 04-May | 16:00 | 4 | Xue/X. Y. Xia CHN [13] | Lece/Ozolina LAT [29] | ||
23 | 04-May | 16:00 | 3 | Heidrich/Zumkehr SUI [4] | Mashkova/Tsimbalova KAZ [20] | ||
8 | 04-May | 09:20 | 2 | Xue/X. Y. Xia CHN [13] | Mashkova/Tsimbalova KAZ [20] | 0-2 (17-21, 13-21) | 0:30 |
7 | 04-May | 09:20 | 4 | Heidrich/Zumkehr SUI [4] | Lece/Ozolina LAT [29] | 2-0 (21-14, 21-7) | 0:27 |
Pool C | |||||||
38 | 05-May | Syrtseva/Abalakina RUS [19] | Eiholzer/Gerson SUI [30] | ||||
37 | 05-May | Menegatti/Orsi Toth ITA [3] | Lehtonen/Lahti FIN [14] | ||||
22 | 04-May | 16:00 | 2 | Lehtonen/Lahti FIN [14] | Eiholzer/Gerson SUI [30] | ||
21 | 04-May | 16:00 | 1 | Menegatti/Orsi Toth ITA [3] | Syrtseva/Abalakina RUS [19] | ||
6 | 04-May | 09:20 | 1 | Lehtonen/Lahti FIN [14] | Syrtseva/Abalakina RUS [19] | 0-2 (16-21, 14-21) | 0:33 |
5 | 04-May | 09:20 | 3 | Menegatti/Orsi Toth ITA [3] | Eiholzer/Gerson SUI [30] | 2-0 (21-13, 23-21) | 0:16 |
Pool B | |||||||
36 | 05-May | Hochevar/Fopma USA [18] | Davidova/Shchypkova UKR [31] | ||||
35 | 05-May | Kolosinska/Brzostek POL [2] | Schwaiger S./Hansel AUT [15] | ||||
20 | 04-May | 16:50 | 4 | Schwaiger S./Hansel AUT [15] | Davidova/Shchypkova UKR [31] | ||
19 | 04-May | 16:50 | 2 | Kolosinska/Brzostek POL [2] | Hochevar/Fopma USA [18] | ||
4 | 04-May | 10:10 | 4 | Schwaiger S./Hansel AUT [15] | Hochevar/Fopma USA [18] | 0-2 (14-21, 18-21) | 0:33 |
3 | 04-May | 10:10 | 2 | Kolosinska/Brzostek POL [2] | Davidova/Shchypkova UKR [31] | 2-1 (22-20, 19-21, 15-13) | 0:47 |
Pool A | |||||||
34 | 05-May | Dubovcova/Nestarcova SVK [17] | Eunyce/Barbara BRA [32] | ||||
33 | 05-May | Borger/Büthe GER [1] | Wang/Yue CHN [16] | ||||
18 | 04-May | 17:40 | 4 | Wang/Yue CHN [16] | Eunyce/Barbara BRA [32] | ||
17 | 04-May | 17:40 | 2 | Borger/Büthe GER [1] | Dubovcova/Nestarcova SVK [17] | ||
2 | 04-May | 11:00 | 4 | Wang/Yue CHN [16] | Dubovcova/Nestarcova SVK [17] | LIVE - 1-0 (21-16, 9-12) | 0:19 |
1 | 04-May | 11:00 | 2 | Borger/Büthe GER [1] | Eunyce/Barbara BRA [32] | LIVE - 1-0 (21-16) | 0:17 |