07-12-2017 00:05

Boυνεμπάινα: «Δεν ψάχνομαι αλλά άκουσα ήχους της μαϊμούς»

Ο Νάθαν Βουνεμπάινα αρνήθηκε να κάνει δηλώσεις μετά το τέλος του αγώνα αλλά λίγα λεπτά αργότερα στο προσωπικό του λογαριασμό στο instagram έγραψε για τα γεγονότα:
«Στο φινάλε του 1ου σετ (23-23 νομίζω) πήγα στο σερβίς, άκουσα ήχους της μαϊμούς. Αποφάσισα λοιπόν να σταματήσω να παίζω και κατευθύνθηκα στα αποδυτήρια αφού ενημέρωσα τον διαιτητή. Λίγα λεπτά αργότερα με καθησύχασαν ότι η κατάσταση ηρέμησε. Επέστρεψα στη σάλα ο διαιτητής με απέβαλλε γιατί έφυγα χωρίς τη σύμφωνη γνώμη του.
Αυτό συνέβη στο ματς με τον Ολυμπιακό στην Ελλάδα!!! Δεν ψάχνομαι για να δημιουργήσω διαμάχη, απλώς διευκρινίζω τα πράγματα για όσους θέλουν να μάθουν το λόγο της αποβολής μου. Ευχαριστώ».