06-11-2023 00:01

Α2 Γυναικών Α' ζώνη: Με ασταμάτητη Περδικάκη η Αργυρούπολη 3-1 την Δάφνη Αγ. Δημητρίου

Την αήττητη πορεία τους με 3/3 συνέχισαν στην Ά ζώνη της Α2 γυναικών, Ηρακλής Κηφισιάς και Πετρούπολη, οι οποίοι νίκησαν εύκολα αντίστοιχα Απόλλωνα Πάτρας και Ένωση Ιλίου.

Με ασταμάτητη την Ιωάννα Περδικάκη και συμπαραστάτριες τις Κορακιανίτη, Σακκά και Μαθιουδάκη, η Αργυρούπολη λύγισε με 3-1 την Δάφνη Αγ. Δημητρίου στο ντέρμπι της 3ης αγωνιστικής, και με 6 πόντους διατηρήθηκε στην τετράδα και στο -3 από την κορυφή. Κομβικό σημείο του ματς το τρίτο σετ το οποιο κέρδισαν οριακά οι γηπεδούχες με 26-24 και πήρε προβάδισμα 2-1 σετ ενω στο τέταρτο η Δάφνη δεν μπόρεσε να αντιδράσει.

Πρώτες νίκες πέτυχαν ο ΓΣ Ηλιούπολη που με υπηρεσιακό προπονητή τον Βασίλη Μωραϊτη, άλωσε το Ρέθυμνο με 1-3, όπως και ο νεοφώτιστος ΟΦΗ που πέρασε με 0-3 από τους Αμπελόκηπους. Τέλος η Αγ. Παρασκευή ανώτερη, επανήλθε στις νίκες με σπουδαία νίκη μέσα στη Νίκαια με 1-3 κόντρα στον Ιωνικό και ανέβηκε στην τρίτη θέση.

Α2 Γυναικών - Α' Ζώνη - 3η αγωνιστική

Σάββατο 4 Νοεμβρίου

Γ.Σ.Κ. Ηρακλής - Α.Σ.Π. Απόλλων 3-0 (25-14, 25-12, 25-11)

Α.Ε. Αμπελοκήπων - Ο.Φ.Η 0-3 (21-25, 18-25, 20-25)

Γ.Σ. Πετρούπολης - Α.Ο. Ένωση Ιλίου 3-1 (25-13, 25-12, 21-25, 25-12)

Α.Ο.Ν. Αργυρούπολης - Α.Π.Ο. Δάφνη Αγ. Δημητρίου (3-1 (25-17, 20-25, 26-24, 25-18)