23-12-2019 05:29

Α2 γυναικών: Η ΓΕΗ «λύγισε» τον Απολλώνιο με 3-2 μετά από θρίλερ 138’

Η ΓΕ Ηρακλείου ολοκλήρωσε μία σπουδαία χρονιά με τον ιδανικότερο τρόπο, αφού στο τελευταίο της παιχνίδι για το 2019 νίκησε, έπειτα από μεγάλο θρίλερ, τον Απολλώνιο Κερατσινίου με 3-2 σετ, στις Πατέλες.

Η Κρητική ομάδα βρίσκεται στη 2η θέση της βαθμολογίας με 23 βαθμούς, πεντε βαθμούς πίσω από τον πρωταθλητή χειμώνα, Απόλλωνα Καλάματας ενώ ο Απολλώνιος ισοβάθμισε στην 5η θέση με 16 βαθμούς, μαζί με την Πετρούπολη.

Ο αγώνας είχε συνολική διάρκεια 138 λεπτά, με τα κορίτσια των Γιώργου Μενδρινού και Νίκου Προύφα να κατακτούν το 1ο σετ με 25-19, ο Απολλώνιος ισοφάρισε σε 21-25, στο τρίτο οι γηπεδούχες πέρασαν μπροστά με 25-20, οι φιλοξενούμενες έφεραν το παιχνίδι στο 2-2 με 22-25 και στο τάι-μπρέικ η ΓΕΗ επικράτησε με 15-12.

Τα σετ: 25-19, 21-25, 25-20, 22-25, 15-12

ΓΕ Ηρακλείου (Γιώργος Μενδρινός - Νίκος Προύφας): Γεωργοπούλου, Περδικάκη, Αντωνακάκη, Παπαδάκη, Κανδυλάκη, Καρουσάκη, Δασκαλάκη, Γιαγκιόζη, Χρηστάκη, Μαυράκη, Τρουλινάκη, Φετφατζή, Πολυμίλη (λ), Σεγρεδάκη (λ).

ΟΦΑ Απολλώνιος (Βασίλης Αρναούτης): Κλεισιάρη, Γούνου, Λουρίδα, Αγγελάκου, Μάστορα, Γιαννατσή, Δίκη, Α. Καλλιντεράκη, Μπαλδώκα, Βαζαίου (λ), Δ. Καλλιντεράκη, Βλαχοπούλου, Σαρρή, Βλάχου (λ).