19-02-2017 12:02

Μπλακ άουτ και αναβολή

Ξεκίνησε αλλά δεν τελείωσε ποτέ ο αγώνας για την Α2 γυναικών μεταξύ του Ασκληπιού-Καμπανιακού. Ένα εκτεταμένο μπλακ-άουτ στην περιοχή των Τρικάλων που βύθισε τον μισό Νομό στο σκοτάδι ήταν η αιτία για την οριστική διακοπή του παιχνιδιού.
Ο αγώνας διακόπηκε στις 18.52 και ενώ παιζόταν το 1ο σετ και το σκορ ήταν 18-14 υπέρ του Ασκληπιού.

Μετά την παρέλευση του χρόνου που ορίζει η διοργανώτρια αρχή (1.30 ώρα) και αφού η ηλεκτροδότηση δεν επανήλθε, οι διαιτητές διέκοψαν οριστικά το παιχνίδι, σημειώνοντας στο Φύλλο αγώνα: «Ο αγώνας διεκόπη στις 18.52 λόγω βλάβης ηλεκτρικού ρεύματος. Μετά την παρέλευση 90΄ λεπτών η βλάβη δεν αποκαταστάθηκε. Συνεπώς ο αγώνας διακόπηκε οριστικά. Πριν την διακοπή παιζόταν το 1ο σετ και το σκορ ήταν 18-14 υπέρ του γηπεδούχου». Για την τύχη του αγώνα πλέον θα αποφασίσει η ΕΟΠΕ

Την ίδια τύχη είχε και ο αγώνας των Κορασίδων Β΄ που ήταν προγραμματισμένος για μετά των αγώνα των γυναικών μεταξύ των ομάδων Ασκληπιός-Φιλ/κός Λαρισαϊκός