23-11-2014 17:27

Πρώτος και ωραίος ο Πορφύρας

Στην κορυφή του δεύτερου ομίλου της Α2 Γυναικών παρέμεινε ο Πορφύρας, που επικράτησε πιο δύσκολα απ'ότι δείχνει το τελικό 3-0 του ΓΣ Χαλανδρίου.

Με πολύ καλή υποδοχή και σερβίς η ομάδα του Πορφύρα, πήρε εξαρχής το προβάδισμα στο πρώτο σετ και έφτασε εύκολα στο 1-0. Στο δεύτερο το Χαλάνδρι κατάφερε να ισοφαρίσει σε 17-17, ωστόσο ένα σερί 6-0 για τις φιλοξενούμενες με την Μουστάκη στο σερβίς, έκαναν το 23-17 και το σετ κατέληξε στον Πορφύρα.

Στο τρίτο οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ, μέχρι το 22-22 για να κάνει νέο σερί 3-0 ο Πορφύρας και να φτάσει στο τρίποντο, που τον φέρνει στην κορυφή της βαθμολογίας.

Διαιτητές: Κατσούλης, Παπαδογιάννης

Τα σετ:0-3 (20-25, 19-25, 22-25)

ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Ατσιδαύτης): Μαστοράκη, Σκορδίλη, Μαβιλίδη, Καραχάλιου, Τσαρακλή, Μαγκανάρη / Τσουμή (λ), Γκότζη, Κουλουμέντα

ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Καλογερόγιαννης): Ράπτη, Θεοχάρη, Καράκου, Μουστάκη, Δήμα, Γκολφινοπούλου / Γκούρα Α. (λ), Γκούρα Ν., Στεβή, Χατζηπέτρου