Εύκολα νίκησαν με 2-0 (21-16, 21-15) τους Νορβηγούς Μπέργκερουντ / Σολχάγκ και προκρίθηκαν στα ημιτελικά της διοργάνωσης.
Αύριο λοιπόν στις 14.00 οι Έλληνες πρωταθλητές θα διεκδικήσουν την εισοδο στον τελικό με αντίπαλο που θα μάθουν λίγο νωρίτερα.
Αύριο λοιπόν στις 14.00 οι Έλληνες πρωταθλητές θα διεκδικήσουν την εισοδο στον τελικό με αντίπαλο που θα μάθουν λίγο νωρίτερα.
No. | Local | Court | Team A | Team B | Result | Dur. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Date | Time | ||||||
Final 1st Place | |||||||
30 | 23-Aug | 20:30 | 1 | Winner of match #27 | Winner of match #28 | ||
Final 3rd Place | |||||||
29 | 23-Aug | 19:30 | 1 | Loser of match #27 | Loser of match #28 | ||
Semifinals | |||||||
28 | 23-Aug | 13:00 | 1 | Kotsilianos/Zoupanis GRE [2] | Winner of match #26 | ||
27 | 23-Aug | 12:00 | 1 | Koekelkoren/van Walle BEL [8] | Winner of match #25 | ||
Loser are ranked 5th | |||||||
26 | 23-Aug | 10:50 | 1 | Winner of match #24 | Finsters/Tocs LAT [12] | ||
25 | 23-Aug | 10:00 | 1 | Winner of match #23 | Bergerud/Solhaug NOR [11] | ||
Loser are ranked 7th | |||||||
24 | 22-Aug | 21:30 | 1 | Basta/Kolaric SRB [10] | Kildegaard/Abell DEN [9] | ||
23 | 22-Aug | 20:30 | 1 | Retterholt/Usken NOR [7] | Kosiak/Rudol POL [1] | ||
Round 3 | |||||||
22 | 22-Aug | 19:30 | 1 | Bergerud/Solhaug NOR [11] | Kotsilianos/Zoupanis GRE [2] | 0-2 (16-21, 15-21) | 0:31 |
21 | 22-Aug | 18:30 | 1 | Koekelkoren/van Walle BEL [8] | Finsters/Tocs LAT [12] | 2-1 (17-21, 21-11, 15-13) | 0:44 |
Loser are ranked 9th | |||||||
20 | 22-Aug | 13:50 | 1 | Kildegaard/Abell DEN [9] | Gregory/Sheaf ENG [3] | 2-0 (21-14, 21-15) | 0:31 |
19 | 22-Aug | 13:00 | 1 | Poniewaz/Poniewaz GER [5] | Basta/Kolaric SRB [10] | 0-2 (19-21, 18-21) | 0:36 |
18 | 22-Aug | 12:10 | 1 | Chevallier/Krattiger SUI [14] | Kosiak/Rudol POL [1] | 1-2 (21-11, 17-21, 10-15) | 0:44 |
17 | 22-Aug | 11:20 | 1 | Retterholt/Usken NOR [7] | Urlu/Mermer TUR [13] | 2-0 (21-13, 21-17) | 0:35 |
Loser are ranked 13th | |||||||
16 | 22-Aug | 10:30 | 1 | Kildegaard/Abell DEN [9] | Kufa, D./Lenc CZE [16] | 2-0 (21-12, 21-19) | 0:33 |
15 | 22-Aug | 09:40 | 1 | Angelovski/Klopcheski MKD [4] | Poniewaz/Poniewaz GER [5] | 0-2 (4-21, 9-21) | 0:29 |
14 | 22-Aug | 08:50 | 1 | Bryl/Kujawiak POL [6] | Chevallier/Krattiger SUI [14] | 0-2 (19-21, 20-22) | 0:41 |
13 | 22-Aug | 08:00 | 1 | Niopas/Papadimitriou GRE [15] | Retterholt/Usken NOR [7] | 0-2 (15-21, 18-21) | 0:32 |
Round 2 | |||||||
12 | 21-Aug | 21:30 | 1 | Basta/Kolaric SRB [10] | Kotsilianos/Zoupanis GRE [2] | 1-2 (21-19, 16-21, 10-15) | 0:51 |
11 | 21-Aug | 20:30 | 1 | Gregory/Sheaf ENG [3] | Bergerud/Solhaug NOR [11] | 1-2 (12-21, 22-20, 10-15) | 0:44 |
10 | 21-Aug | 19:30 | 1 | Finsters/Tocs LAT [12] | Urlu/Mermer TUR [13] | 2-0 (21-18, 21-16) | 0:34 |
9 | 21-Aug | 18:30 | 1 | Kosiak/Rudol POL [1] | Koekelkoren/van Walle BEL [8] | 1-2 (21-15, 15-21, 17-19) | 0:49 |
Round 1 | |||||||
8 | 21-Aug | 13:50 | 1 | Niopas/Papadimitriou GRE [15] | Kotsilianos/Zoupanis GRE [2] | 0-2 (15-21, 14-21) | 0:35 |
7 | 21-Aug | 13:00 | 1 | Retterholt/Usken NOR [7] | Basta/Kolaric SRB [10] | 1-2 (19-21, 21-15, 12-15) | 0:51 |
6 | 21-Aug | 12:10 | 1 | Bergerud/Solhaug NOR [11] | Bryl/Kujawiak POL [6] | 2-1 (18-21, 21-17, 17-15) | 0:50 |
5 | 21-Aug | 11:20 | 1 | Gregory/Sheaf ENG [3] | Chevallier/Krattiger SUI [14] | 2-1 (16-21, 21-18, 15-9) | 0:49 |
4 | 21-Aug | 10:30 | 1 | Urlu/Mermer TUR [13] | Angelovski/Klopcheski MKD [4] | 2-0 (21-9, 21-14) | 0:34 |
3 | 21-Aug | 09:40 | 1 | Poniewaz/Poniewaz GER [5] | Finsters/Tocs LAT [12] | 1-2 (21-19, 17-21, 16-18) | 1:03 |
2 | 21-Aug | 08:50 | 1 | Kildegaard/Abell DEN [9] | Koekelkoren/van Walle BEL [8] | 0-2 (19-21, 18-21) | 0:38 |
1 | 21-Aug | 08:00 | 1 | Kosiak/Rudol POL [1] | Kufa, D./Lenc CZE [16] | 2-0 (21-14, 21-14) | 0:36 |