Την αρχή έκαναν ο Σταύρος Ντάλλας με τον Δημήτρη Χατζηνικολάου κόντρα στο Νο8 της παγκόσμιας κατάταξης, τον Κοταφάβα και τον Νικολάι, οι οποίοι και πήραν την νίκη με 2-0 (21-14, 21-12) σετ.
Αμέσως μετά, στην άμμο του Καρτερού ρίχτηκαν ο Ιάσων Κανέλλος με τον Γιώργο Τερζόγλου κόντρα στους Ρανγκιέρι, Καράμπουλα και γνώρισαν την ήττα με 2-0 (21-16, 21-15) σετ.
Το απόγευμα της Πέμπτης, οι Εθνικές μας ομάδες θα αντιμετωπίσουν την Δανία. Πρώτοι θα αγωνιστούν οι Ντάλλας, Χατζηνικολάου κόντρα στους Χούμαν, Μόλγκαρντ (26/5, 19.00) και στην συνέχεια ο Κανέλλος με τον Τερζόγλου θα αντιμετωπίσουν τους Μπρινκ, Αμπέλ (26/5, 19.50).
Πέμπτη 25 Μαΐου 2023
Γκόμεζ/Ρόμπα (Γιβραλτάρ) - Ντάλλας/Χατζηνικολάου (Ελλάδα) 0-2 (06-21, 05-21)
Σεγκόβια/Πάρντο (Γιβραλτάρ) - Κανέλλος/Τερζόγλου (Ελλάδα) 0-2 (08-21, 05-21)
Χούμαν/Μόλγκαρντ (Δανία) - Σαβίν/Μοϊσέιεφ (Ουκρανία) 2-0 (21-00, 21-00)
Μπρινκ/Αμπέλ (Δανία) - Ποπόφ/Ρέζνικ (Ουκρανία) 2-0 (21-17, 21-14)
Κοταφάβα/Νικολάϊ (Ιταλία) - Ντάλλας/Χατζηνικολάου (Ελλάδα) 2-0 (21-14, 21-12)
Ρανγκιέρι/Καράμπουλα (Ιταλία) - Κανέλλος/Τερζόγλου (Ελλάδα) 2-0 (21-16, 21-15)
Σάββατο 26 Μαΐου 2023
09.00: Γκόμεζ/Ρόμπα (Γιβραλτάρ) - Σαβίν/Μοϊσέιεφ (Ουκρανία)
09.50: Σεγκόβια/Πάρντο (Γιβραλτάρ) - Ποπόφ/Ρέζνικ (Ουκρανία)
16.30: Κοταφάβα/Νικολάι (Ιταλία) - Γιβραλτάρ ή Ουκρανία
17.20: Ρανγκιέρι/Καράμπουλα (Ιταλία) - Γιβραλτάρ ή Ουκρανία
19.00: Χούμαν/Μόλγκαρντ (Δανία) - Ντάλλας/Χατζηνικολάου (Ελλάδα)
19.50: Μπρινκ/Αμπέλ (Δανία) - Κανέλλος/Τερζόγλου (Ελλάδα)
Αμέσως μετά, στην άμμο του Καρτερού ρίχτηκαν ο Ιάσων Κανέλλος με τον Γιώργο Τερζόγλου κόντρα στους Ρανγκιέρι, Καράμπουλα και γνώρισαν την ήττα με 2-0 (21-16, 21-15) σετ.
Το απόγευμα της Πέμπτης, οι Εθνικές μας ομάδες θα αντιμετωπίσουν την Δανία. Πρώτοι θα αγωνιστούν οι Ντάλλας, Χατζηνικολάου κόντρα στους Χούμαν, Μόλγκαρντ (26/5, 19.00) και στην συνέχεια ο Κανέλλος με τον Τερζόγλου θα αντιμετωπίσουν τους Μπρινκ, Αμπέλ (26/5, 19.50).
Πέμπτη 25 Μαΐου 2023
Γκόμεζ/Ρόμπα (Γιβραλτάρ) - Ντάλλας/Χατζηνικολάου (Ελλάδα) 0-2 (06-21, 05-21)
Σεγκόβια/Πάρντο (Γιβραλτάρ) - Κανέλλος/Τερζόγλου (Ελλάδα) 0-2 (08-21, 05-21)
Χούμαν/Μόλγκαρντ (Δανία) - Σαβίν/Μοϊσέιεφ (Ουκρανία) 2-0 (21-00, 21-00)
Μπρινκ/Αμπέλ (Δανία) - Ποπόφ/Ρέζνικ (Ουκρανία) 2-0 (21-17, 21-14)
Κοταφάβα/Νικολάϊ (Ιταλία) - Ντάλλας/Χατζηνικολάου (Ελλάδα) 2-0 (21-14, 21-12)
Ρανγκιέρι/Καράμπουλα (Ιταλία) - Κανέλλος/Τερζόγλου (Ελλάδα) 2-0 (21-16, 21-15)
Σάββατο 26 Μαΐου 2023
09.00: Γκόμεζ/Ρόμπα (Γιβραλτάρ) - Σαβίν/Μοϊσέιεφ (Ουκρανία)
09.50: Σεγκόβια/Πάρντο (Γιβραλτάρ) - Ποπόφ/Ρέζνικ (Ουκρανία)
16.30: Κοταφάβα/Νικολάι (Ιταλία) - Γιβραλτάρ ή Ουκρανία
17.20: Ρανγκιέρι/Καράμπουλα (Ιταλία) - Γιβραλτάρ ή Ουκρανία
19.00: Χούμαν/Μόλγκαρντ (Δανία) - Ντάλλας/Χατζηνικολάου (Ελλάδα)
19.50: Μπρινκ/Αμπέλ (Δανία) - Κανέλλος/Τερζόγλου (Ελλάδα)