14-11-2023 23:17

Challenge Cup: Στην Σλοβενία για την πρόκριση ο Παναθηναϊκός

Στα σύνορα της Σλοβενίας με την Ιταλία και στην πόλη Νόβα Γκόριτσα βρίσκεται η αποστολή του Παναθηναϊκού εν όψει του αυριανού αγώνα με την ομώνυμη τοπική ομάδα.
Οι πράσινες του Γιάννη Καλμαζίδη χρειάστηκαν 68 λεπτά στο κλειστό του Μετς για να επικρατήσουν με 3-0 στον πρώτο αγώνα και αύριο το βράδυ (19:00) χρειάζονται δύο σετ για να τσεκάρουν το εισιτήριο για τους 16 της διοργάνωσης.

Ο επόμενος αντίπαλος για τον Παναθηναϊκό θα προκύψει από το ζευγάρι CSM Βουκουρεστίου (Ρουμανία)-Νιρεγκάζα (Ουγγαρία) με τις Ρουμάνες να έχουν κερδίσει με 3-1 στο πρώτο ματς στην έδρα τους.