Η εθνική ομάδα ηητήθηκε σήμερα το πρωί στις λεπτομέρειες από τις Γερμανίδες Λαμπουέρ / Ζούντε με 2-0 (21-18, 21-19) και είπαν αντίο στην διοργάνωση.
Το παιχνίδι ήταν πραγματικό ντέρμπι με τις δύο ομάδες να εναλλάσσονται στο σκορ, αλλά τις Γερμανίδες στα τελειώματα των σετ να κερδίζουν τους καθοριστικούς πόντους.
No. | Local | Court | Team A | Team B | Result | Dur. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Date | Time | ||||||
Final 1st Place | |||||||
72 | 14-Dec | 15:10 | CC | Xue-X. Y. Xia CHN [4] | Winner of match #70 | ||
Final 3rd Place | |||||||
71 | 14-Dec | 13:30 | CC | Mersmann-Schneider GER [7] | Loser of match #70 | ||
Semi-finals | |||||||
70 | 14-Dec | 10:30 | CC | Pavlik-Kessy USA [3] | Laboureur-Sude GER [13] | ||
69 | 14-Dec | 09:30 | CC | Mersmann-Schneider GER [7] | Xue-X. Y. Xia CHN [4] | 0-2 (18-21, 15-21) | 0:35 |
Round 3 | |||||||
68 | 14-Dec | 08:30 | 2 | Moiseeva-Syrtseva RUS [6] | Laboureur-Sude GER [13] | 0-2 (17-21, 13-21) | 0:39 |
67 | 14-Dec | 08:30 | CC | Pavlik-Kessy USA [3] | Radarong-Udomchavee THA [11] | 2-1 (13-21, 23-21, 19-17) | 0:59 |
66 | 14-Dec | 07:40 | 2 | Köhler-Schumacher GER [5] | Xue-X. Y. Xia CHN [4] | 0-2 (11-21, 21-23) | 0:43 |
65 | 14-Dec | 07:40 | CC | Mersmann-Schneider GER [7] | Thais-Eduarda BRA [24] | 2-0 (21-15, 21-18) | 0:38 |
Round 2 | |||||||
64 | 14-Dec | 06:50 | 4 | Laboureur-Sude GER [13] | Arvaniti-Karagkouni GRE [15] | 2-0 (21-18, 21-19) | 0:42 |
63 | 14-Dec | 06:50 | 2 | Carico-Hughes USA [10] | Moiseeva-Syrtseva RUS [6] | 0-2 (25-27, 21-23) | 0:53 |
62 | 14-Dec | 06:50 | 3 | Swoboda-Zass AUT [25] | Radarong-Udomchavee THA [11] | 1-2 (21-23, 21-19, 11-15) | 0:58 |
61 | 14-Dec | 06:50 | CC | Pavlik-Kessy USA [3] | Wang Fan-ZH. Y. X. CHN [22] | 2-0 (21-15, 21-17) | 0:37 |
60 | 14-Dec | 06:00 | 4 | Ukolova-Prokopeva RUS [2] | Xue-X. Y. Xia CHN [4] | 1-2 (13-21, 21-19, 10-15) | 0:48 |
59 | 14-Dec | 06:00 | 3 | Köhler-Schumacher GER [5] | Yue Y.-Y.Y. Ma CHN [9] | 2-1 (21-18, 14-21, 15-13) | 1:03 |
58 | 14-Dec | 06:00 | 2 | Fernanda-Elize Maia BRA [12] | Thais-Eduarda BRA [24] | 0-2 (15-21, 17-21) | 0:37 |
57 | 14-Dec | 06:00 | CC | Take-Mizoe JPN [16] | Mersmann-Schneider GER [7] | 0-2 (10-21, 17-21) | 0:37 |
Round 1 | |||||||
56 | 13-Dec | 14:30 | 4 | Laboureur-Sude GER [13] | Behrens-Seyfferth GER [23] | 2-0 (21-12, 21-15) | 0:37 |
55 | 13-Dec | 14:30 | 3 | Plesiutschnig-Schützenhöfer AUT [14] | Moiseeva-Syrtseva RUS [6] | 0-2 (10-21, 15-21) | 0:32 |
54 | 13-Dec | 14:30 | 2 | Adelin-Longuet FRA [17] | Swoboda-Zass AUT [25] | 0-2 (18-21, 14-21) | 0:37 |
53 | 13-Dec | 14:30 | CC | Wang Fan-ZH. Y. X. CHN [22] | Numwong-Hongpak THA [20] | 2-0 (21-16, 21-19) | 0:41 |
52 | 13-Dec | 13:30 | 4 | Ukolova-Prokopeva RUS [2] | Gorbunova-Makroguzova RUS [19] | 2-0 (21-14, 21-18) | 0:36 |
51 | 13-Dec | 13:30 | 3 | Yue Y.-Y.Y. Ma CHN [9] | Jakubsova-Zolnercikova CZE [31] | 2-1 (17-21, 21-12, 15-11) | 0:43 |
50 | 13-Dec | 13:30 | CC | Fernanda-Elize Maia BRA [12] | Williams-Sekhonyana RSA [1] | 2-0 (21-13, 21-13) | 0:31 |
49 | 13-Dec | 13:30 | 2 | Mersmann-Schneider GER [7] | Kongshavn-Kjølberg NOR [21] | 2-0 (21-16, 21-11) | 0:36 |
Pool H | |||||||
48 | 13-Dec | 08:50 | 6 | Thais-Eduarda BRA [24] | Swoboda-Zass AUT [25] | 2-0 (21-16, 21-16) | 0:38 |
47 | 13-Dec | 08:50 | 5 | Judith-Pocock RSA [8] | Yue Y.-Y.Y. Ma CHN [9] | 0-2 (9-21, 11-21) | 0:30 |
32 | 12-Dec | 15:30 | 4 | Yue Y.-Y.Y. Ma CHN [9] | Swoboda-Zass AUT [25] | 2-0 (21-18, 21-9) | 0:36 |
31 | 12-Dec | 15:30 | 3 | Judith-Pocock RSA [8] | Thais-Eduarda BRA [24] | 0-2 (8-21, 14-21) | 0:26 |
16 | 12-Dec | 12:10 | 4 | Yue Y.-Y.Y. Ma CHN [9] | Thais-Eduarda BRA [24] | 1-2 (21-15, 22-24, 12-15) | 0:52 |
15 | 12-Dec | 12:10 | CC | Judith-Pocock RSA [8] | Swoboda-Zass AUT [25] | 0-2 (9-21, 11-21) | 0:29 |
Pool G | |||||||
46 | 13-Dec | 08:00 | 6 | Behrens-Seyfferth GER [23] | Vorlova-Tresnakova CZE [26] | 2-0 (21-13, 21-18) | 0:40 |
45 | 13-Dec | 08:00 | 5 | Mersmann-Schneider GER [7] | Carico-Hughes USA [10] | 0-2 (15-21, 22-24) | 0:46 |
30 | 12-Dec | 12:10 | 2 | Carico-Hughes USA [10] | Vorlova-Tresnakova CZE [26] | 2-0 (21-18, 21-11) | 0:37 |
29 | 12-Dec | 12:10 | 3 | Mersmann-Schneider GER [7] | Behrens-Seyfferth GER [23] | 2-0 (21-16, 21-17) | 0:34 |
14 | 12-Dec | 15:30 | 2 | Carico-Hughes USA [10] | Behrens-Seyfferth GER [23] | 2-0 (21-13, 21-13) | 0:36 |
13 | 12-Dec | 15:30 | CC | Mersmann-Schneider GER [7] | Vorlova-Tresnakova CZE [26] | 2-0 (21-15, 21-13) | 0:34 |
Pool F | |||||||
44 | 13-Dec | 09:40 | 4 | Wang Fan-ZH. Y. X. CHN [22] | Day-McGiven USA [27] | 2-1 (26-24, 16-21, 15-13) | 0:53 |
43 | 13-Dec | 09:40 | 3 | Moiseeva-Syrtseva RUS [6] | Radarong-Udomchavee THA [11] | 0-2 (10-21, 21-23) | 0:39 |
28 | 12-Dec | 14:40 | 4 | Radarong-Udomchavee THA [11] | Day-McGiven USA [27] | 2-0 (24-22, 21-19) | 0:45 |
27 | 12-Dec | 14:40 | 213 | Moiseeva-Syrtseva RUS [6] | Wang Fan-ZH. Y. X. CHN [22] | 2-0 (21-18, 21-16) | 0:45 |
12 | 12-Dec | 11:20 | 4 | Radarong-Udomchavee THA [11] | Wang Fan-ZH. Y. X. CHN [22] | 0-2 (13-21, 19-21) | |
11 | 12-Dec | 11:20 | 3 | Moiseeva-Syrtseva RUS [6] | Day-McGiven USA [27] | 2-1 (21-15, 16-21, 15-11) | 0:47 |
Pool E | |||||||
42 | 13-Dec | 09:40 | 2 | Kongshavn-Kjølberg NOR [21] | M. M. Lin-Tang N. Y. CHN [28] | 2-0 (24-22, 21-10) | 0:34 |
41 | 13-Dec | 09:40 | CC | Köhler-Schumacher GER [5] | Fernanda-Elize Maia BRA [12] | 2-1 (18-21, 21-17, 18-16) | 1:03 |
26 | 12-Dec | 14:40 | 2 | Fernanda-Elize Maia BRA [12] | M. M. Lin-Tang N. Y. CHN [28] | 2-0 (21-14, 21-18) | 0:44 |
25 | 12-Dec | 14:40 | CC | Köhler-Schumacher GER [5] | Kongshavn-Kjølberg NOR [21] | 2-0 (21-19, 21-11) | 0:44 |
10 | 12-Dec | 11:20 | 2 | Fernanda-Elize Maia BRA [12] | Kongshavn-Kjølberg NOR [21] | 2-0 (21-12, 21-19) | 0:37 |
9 | 12-Dec | 11:20 | CC | Köhler-Schumacher GER [5] | M. M. Lin-Tang N. Y. CHN [28] | 2-0 (21-9, 22-20) | 0:40 |
Pool D | |||||||
40 | 13-Dec | 08:50 | 4 | Numwong-Hongpak THA [20] | Gruszczynska-Wloch POL [29] | 2-0 (21-19, 21-14) | 0:39 |
39 | 13-Dec | 08:50 | 3 | Xue-X. Y. Xia CHN [4] | Laboureur-Sude GER [13] | 2-0 (21-18, 21-17) | 0:39 |
24 | 12-Dec | 13:50 | 4 | Laboureur-Sude GER [13] | Gruszczynska-Wloch POL [29] | 2-0 (21-7, 21-12) | 0:27 |
23 | 12-Dec | 13:50 | 3 | Xue-X. Y. Xia CHN [4] | Numwong-Hongpak THA [20] | 2-0 (21-13, 21-12) | 0:34 |
8 | 12-Dec | 10:30 | 4 | Laboureur-Sude GER [13] | Numwong-Hongpak THA [20] | 2-0 (21-11, 21-13) | 0:31 |
7 | 12-Dec | 10:30 | 3 | Xue-X. Y. Xia CHN [4] | Gruszczynska-Wloch POL [29] | 2-0 (21-17, 21-13) | |
Pool C | |||||||
38 | 13-Dec | 08:50 | 2 | Gorbunova-Makroguzova RUS [19] | MILAGROS-Yetzi VEN [30] | 2-1 (19-21, 21-15, 15-8) | 0:43 |
37 | 13-Dec | 08:50 | CC | Pavlik-Kessy USA [3] | Plesiutschnig-Schützenhöfer AUT [14] | 2-0 (21-18, 24-22) | 0:41 |
22 | 12-Dec | 13:50 | 2 | Plesiutschnig-Schützenhöfer AUT [14] | MILAGROS-Yetzi VEN [30] | 2-0 (21-12, 21-13) | 0:30 |
21 | 12-Dec | 13:50 | CC | Pavlik-Kessy USA [3] | Gorbunova-Makroguzova RUS [19] | 2-0 (21-14, 21-16) | 0:44 |
6 | 12-Dec | 10:30 | 2 | Plesiutschnig-Schützenhöfer AUT [14] | Gorbunova-Makroguzova RUS [19] | 2-0 (21-15, 21-15) | 0:33 |
5 | 12-Dec | 10:30 | CC | Pavlik-Kessy USA [3] | MILAGROS-Yetzi VEN [30] | 2-0 (21-11, 21-15) | 0:29 |
Pool B | |||||||
36 | 13-Dec | 08:00 | 4 | Treland-Pedersen NOR [18] | Jakubsova-Zolnercikova CZE [31] | 0-2 (18-21, 23-25) | 0:42 |
35 | 13-Dec | 08:00 | 3 | Ukolova-Prokopeva RUS [2] | Arvaniti-Karagkouni GRE [15] | 1-2 (21-19, 17-21, 14-16) | 0:58 |
20 | 12-Dec | 13:00 | 4 | Arvaniti-Karagkouni GRE [15] | Jakubsova-Zolnercikova CZE [31] | 2-0 (21-19, 21-16) | 0:37 |
19 | 12-Dec | 13:00 | 3 | Ukolova-Prokopeva RUS [2] | Treland-Pedersen NOR [18] | 2-1 (21-11, 23-25, 15-10) | 0:48 |
4 | 12-Dec | 09:40 | 4 | Arvaniti-Karagkouni GRE [15] | Treland-Pedersen NOR [18] | 2-0 (21-10, 21-11) | 0:26 |
3 | 12-Dec | 09:40 | 3 | Ukolova-Prokopeva RUS [2] | Jakubsova-Zolnercikova CZE [31] | 2-0 (21-9, 21-16) | 0:31 |
Pool A | |||||||
34 | 13-Dec | 08:00 | 2 | Adelin-Longuet FRA [17] | Laggner-Röttcher NAM [32] | 2-0 (21-7, 21-6) | 0:25 |
33 | 13-Dec | 08:00 | CC | Williams-Sekhonyana RSA [1] | Take-Mizoe JPN [16] | 0-2 (10-21, 10-21) | 0:28 |
18 | 12-Dec | 13:00 | 2 | Take-Mizoe JPN [16] | Laggner-Röttcher NAM [32] | 2-0 (21-11, 21-15) | 0:32 |
17 | 12-Dec | 13:00 | CC | Williams-Sekhonyana RSA [1] | Adelin-Longuet FRA [17] | 0-2 (14-21, 12-21) | 0:36 |
2 | 12-Dec | 09:40 | 2 | Take-Mizoe JPN [16] | Adelin-Longuet FRA [17] | 2-1 (21-19, 18-21, 15-8) | |
1 | 12-Dec | 09:40 | CC | Williams-Sekhonyana RSA [1] | Laggner-Röttcher NAM [32] | 2-0 (21-11, 21-15) | 0:29 |