Ξεκινώντας από το Νο2 του ταμπλό, οι Έλληνες πρωταθλητές επιβεβαίωσαν τα προγνωστικά και προκριθηκαν στον τελικό του τουρνουά Satellite των Σκοπίων μετά τη νίκη τους με 2-0 (21-17, 21-16) απέναντι στους Δανούς Κιλντγκαρντ / Αμπελ (Νο9).
Πλέον στις 21.30 θα αντιμετωπίσουν του Πολωνούς Κόσιακ / Ρούντολ (Νο1) στον αγώνα του χρυσού μεταλλίου.
Πλέον στις 21.30 θα αντιμετωπίσουν του Πολωνούς Κόσιακ / Ρούντολ (Νο1) στον αγώνα του χρυσού μεταλλίου.
No. | Local | Court | Team A | Team B | Result | Dur. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Date | Time | ||||||
Final 1st Place | |||||||
30 | 23-Aug | 20:30 | 1 | Kosiak/Rudol POL [1] | Kotsilianos/Zoupanis GRE [2] | ||
Final 3rd Place | |||||||
29 | 23-Aug | 19:30 | 1 | Koekelkoren/van Walle BEL [8] | Kildegaard/Abell DEN [9] | ||
Semifinals | |||||||
28 | 23-Aug | 13:00 | 1 | Kotsilianos/Zoupanis GRE [2] | Kildegaard/Abell DEN [9] | 2-0 (21-17, 21-16) | 0:35 |
27 | 23-Aug | 12:00 | 1 | Koekelkoren/van Walle BEL [8] | Kosiak/Rudol POL [1] | 0-2 (17-21, 19-21) | 0:37 |
Loser are ranked 5th | |||||||
26 | 23-Aug | 10:50 | 1 | Kildegaard/Abell DEN [9] | Finsters/Tocs LAT [12] | 2-1 (19-21, 21-13, 15-13) | 0:42 |
25 | 23-Aug | 10:00 | 1 | Kosiak/Rudol POL [1] | Bergerud/Solhaug NOR [11] | 2-0 (21-19, 21-14) | 0:32 |
Loser are ranked 7th | |||||||
24 | 22-Aug | 21:30 | 1 | Basta/Kolaric SRB [10] | Kildegaard/Abell DEN [9] | 0-2 (19-21, 16-21) | 0:36 |
23 | 22-Aug | 20:30 | 1 | Retterholt/Usken NOR [7] | Kosiak/Rudol POL [1] | 0-2 (16-21, 12-21) | 0:29 |
Round 3 | |||||||
22 | 22-Aug | 19:30 | 1 | Bergerud/Solhaug NOR [11] | Kotsilianos/Zoupanis GRE [2] | 0-2 (16-21, 15-21) | 0:31 |
21 | 22-Aug | 18:30 | 1 | Koekelkoren/van Walle BEL [8] | Finsters/Tocs LAT [12] | 2-1 (17-21, 21-11, 15-13) | 0:44 |
Loser are ranked 9th | |||||||
20 | 22-Aug | 13:50 | 1 | Kildegaard/Abell DEN [9] | Gregory/Sheaf ENG [3] | 2-0 (21-14, 21-15) | 0:31 |
19 | 22-Aug | 13:00 | 1 | Poniewaz/Poniewaz GER [5] | Basta/Kolaric SRB [10] | 0-2 (19-21, 18-21) | 0:36 |
18 | 22-Aug | 12:10 | 1 | Chevallier/Krattiger SUI [14] | Kosiak/Rudol POL [1] | 1-2 (21-11, 17-21, 10-15) | 0:44 |
17 | 22-Aug | 11:20 | 1 | Retterholt/Usken NOR [7] | Urlu/Mermer TUR [13] | 2-0 (21-13, 21-17) | 0:35 |
Loser are ranked 13th | |||||||
16 | 22-Aug | 10:30 | 1 | Kildegaard/Abell DEN [9] | Kufa, D./Lenc CZE [16] | 2-0 (21-12, 21-19) | 0:33 |
15 | 22-Aug | 09:40 | 1 | Angelovski/Klopcheski MKD [4] | Poniewaz/Poniewaz GER [5] | 0-2 (4-21, 9-21) | 0:29 |
14 | 22-Aug | 08:50 | 1 | Bryl/Kujawiak POL [6] | Chevallier/Krattiger SUI [14] | 0-2 (19-21, 20-22) | 0:41 |
13 | 22-Aug | 08:00 | 1 | Niopas/Papadimitriou GRE [15] | Retterholt/Usken NOR [7] | 0-2 (15-21, 18-21) | 0:32 |
Round 2 | |||||||
12 | 21-Aug | 21:30 | 1 | Basta/Kolaric SRB [10] | Kotsilianos/Zoupanis GRE [2] | 1-2 (21-19, 16-21, 10-15) | 0:51 |
11 | 21-Aug | 20:30 | 1 | Gregory/Sheaf ENG [3] | Bergerud/Solhaug NOR [11] | 1-2 (12-21, 22-20, 10-15) | 0:44 |
10 | 21-Aug | 19:30 | 1 | Finsters/Tocs LAT [12] | Urlu/Mermer TUR [13] | 2-0 (21-18, 21-16) | 0:34 |
9 | 21-Aug | 18:30 | 1 | Kosiak/Rudol POL [1] | Koekelkoren/van Walle BEL [8] | 1-2 (21-15, 15-21, 17-19) | 0:49 |
Round 1 | |||||||
8 | 21-Aug | 13:50 | 1 | Niopas/Papadimitriou GRE [15] | Kotsilianos/Zoupanis GRE [2] | 0-2 (15-21, 14-21) | 0:35 |
7 | 21-Aug | 13:00 | 1 | Retterholt/Usken NOR [7] | Basta/Kolaric SRB [10] | 1-2 (19-21, 21-15, 12-15) | 0:51 |
6 | 21-Aug | 12:10 | 1 | Bergerud/Solhaug NOR [11] | Bryl/Kujawiak POL [6] | 2-1 (18-21, 21-17, 17-15) | 0:50 |
5 | 21-Aug | 11:20 | 1 | Gregory/Sheaf ENG [3] | Chevallier/Krattiger SUI [14] | 2-1 (16-21, 21-18, 15-9) | 0:49 |
4 | 21-Aug | 10:30 | 1 | Urlu/Mermer TUR [13] | Angelovski/Klopcheski MKD [4] | 2-0 (21-9, 21-14) | 0:34 |
3 | 21-Aug | 09:40 | 1 | Poniewaz/Poniewaz GER [5] | Finsters/Tocs LAT [12] | 1-2 (21-19, 17-21, 16-18) | 1:03 |
2 | 21-Aug | 08:50 | 1 | Kildegaard/Abell DEN [9] | Koekelkoren/van Walle BEL [8] | 0-2 (19-21, 18-21) | 0:38 |
1 | 21-Aug | 08:00 | 1 | Kosiak/Rudol POL [1] | Kufa, D./Lenc CZE [16] | 2-0 (21-14, 21-14) | 0:36 |