Η Εθνική ομάδα, Νο 20 των προκριματικών νίκησε με 2-1 (12-21, 21-14, 25-10) τις φαν ντερ Βλιστ / φαν Γκέστελ (Νο4) από την Ολλανδία στο δεύτερο τάι μπρέικ της ημέρας. Έτσι θε περιμένουν την τεχνική σύσκεψη που θα γίνει τη νύχτα για να δουν σε ποιο όμιλο θα πέσουν και με ποιες αντιπάλους.
No.
|
Local
|
Team A
|
Team B
|
Result
| |
---|---|---|---|---|---|
Date
|
Time
| ||||
Round 2 | |||||
24 | 08-Mar | 15:00 | Jupiter/Longuet FRA [15] | Humana-Paredes/Pischke CAN [2] | 0-2 (20-22, 16-21) |
23 | 08-Mar | 15:00 | Lehtonen/Lahti FIN [7] | Chen Chunxia/Tang N. Y. CHN [23] | 2-0 (23-21, 21-16) |
22 | 08-Mar | 14:10 | Gruszczynska/Strag POL [22] | Dubovcova/Nestarcova SVK [6] | 0-2 (12-21, 13-21) |
21 | 08-Mar | 14:10 | Slukova/Hermannova CZE [3] | Motrich/Makroguzova RUS [14] | 2-0 (21-15, 27-25) |
20 | 08-Mar | 15:00 | Arvaniti/Karagkouni GRE [20] | van der Vlist/van Gestel NED [4] | 2-1 (12-21, 21-14, 15-10) |
19 | 08-Mar | 15:00 | Laboureur/Sude GER [5] | Carol/Ana Patrícia BRA [21] | 2-0 (21-16, 21-13) |
18 | 08-Mar | 14:10 | Artacho Del Solar/Laird AUS [9] | Mashkova/Tsimbalova KAZ [8] | 2-0 (21-18, 21-11) |
17 | 08-Mar | 14:10 | Elize Maia/Duda BRA [1] | Braakman/Sinnema NED [17] | 2-0 (21-16, 21-10) |
Round 1 | |||||
16 | 08-Mar | 10:30 | Zonta/Benet ARG [31] | Humana-Paredes/Pischke CAN [2] | 1-2 (21-19, 17-21, 7-15) |
15 | 08-Mar | 10:30 | Jupiter/Longuet FRA [15] | C. Charles/Alfaro CRC [18] | 2-0 (21-18, 21-18) |
14 | 08-Mar | 08:50 | Chen Chunxia/Tang N. Y. CHN [23] | Abalakina/Syrtseva RUS [10] | 2-1 (12-21, 22-20, 15-13) |
13 | 08-Mar | 08:00 | Lehtonen/Lahti FIN [7] | Rivas Zapata/Mardones CHI [26] | 2-0 (21-9, 21-11) |
12 | 08-Mar | 08:00 | Sondergard/Trans DEN [27] | Dubovcova/Nestarcova SVK [6] | 0-2 (17-21, 11-21) |
11 | 08-Mar | 08:00 | Lane/Summer USA [11] | Gruszczynska/Strag POL [22] | 0-2 (15-21, 16-21) |
10 | 08-Mar | 08:00 | Kongshavn/Solvoll NOR [19] | Motrich/Makroguzova RUS [14] | 0-2 (16-21, 16-21) |
9 | 08-Mar | 08:00 | Slukova/Hermannova CZE [3] | Zuccarelli/Lestini ITA [30] | 2-0 (31-29, 21-11) |
8 | 08-Mar | 09:40 | Perry/Giombini ITA [29] | van der Vlist/van Gestel NED [4] | 0-2 (21-23, 16-21) |
7 | 08-Mar | 09:40 | Schwaiger S./Hansel AUT [13] | Arvaniti/Karagkouni GRE [20] | 1-2 (17-21, 23-21, 12-15) |
6 | 08-Mar | 09:40 | Carol/Ana Patrícia BRA [21] | Pazo/Agudo VEN [12] | 2-1 (13-21, 21-16, 15-13) |
5 | 08-Mar | 09:40 | Laboureur/Sude GER [5] | Samalikova/Lassyuta KAZ [28] | 2-0 (21-8, 21-6) |
4 | 08-Mar | 08:50 | Rudykh/Zayonchkovskaya RUS [25] | Mashkova/Tsimbalova KAZ [8] | 1-2 (21-16, 8-21, 4-15) |
3 | 08-Mar | 08:50 | Artacho Del Solar/Laird AUS [9] | Nezir/Cetin TUR [24] | 2-0 (21-14, 21-16) |
2 | 08-Mar | 08:50 | Braakman/Sinnema NED [17] | Take/Mizoe JPN [16] | 2-1 (21-14, 14-21, 15-12) |
1 | 08-Mar | 08:50 | Elize Maia/Duda BRA [1] | Sittig/Pierangeli RSA [32] | 2-0 (21-6, 21-9) |