25-11-2020 15:34

CEV cup ανδρών: Τελευταίο εισιτήριο πρόκρισης απο την Αρκάντα Γαλάτι

Η Ρουμανική Αρκάντα Γαλάτι πήρε το τελευταίο εισιτήριο για την προημιτελική φάση του κυπελλου CEV (1/8), παρόλο που έχασε 3-2 από τη Μοντάνα της Βουλγαρίας στο επαναληπτικό των προκριματικών, καθώς πέρασε χάρις στο αρχικό 3-0 του πρώτου ματς.

Τα σετ του αγώνα με γηπεδούχο την Μοντάνα ήταν: 25-18, 16-25, 25-20, 21-25 και 15-9 μετά από 103 λεπτά παιχνιδιού.  Στην προημιτελική φάση σχηματίστηκαν 8 ζευγάρια και η Aρκάντα θα αντιμετωπίσει την Ολλανδική Γκρόνιγκεν .Επίσης πέρασε και η Αγγλική Πολόνια Λόντον του Βαγγέλη Κουτουλέα, η οποία διασταυρώθηκε την Γαλλική Νις

Σόλιγκορσκ-Νις 0-3, 0-3

Νεφτοχιμικ Μπουργκάς-Ράντνικ 0-3, στο δεύτερο παιχνίδι δεν κατέβηκε η Νεφτοχιμικ

Χαοκ Μλάντοστ-Μομπελιέ 1-3, 0-3

‘Αμρσβιλ- Ζενίτ Αγ.Πετρούπολης 0-3, 0-3

Ερζερί- Χερμπάρ 0-3, 0-3

Αρκ Ντομπ-Λιμπερετς 3-2, 0-3

Στρόϊτελ Μίνσκ Σχόνεσορτ 3-0, 3-0

Μάασεκ –Σαμόντ 3-0 στο δεύτερο παιχνίδι αποχώρησε η Σαμόντ