• JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 1734
27-02-2015 12:45

Με το δεξί στα μπαράζ το Περιστέρι

Κανονική μάχη έγινε στην πρώτη αγωνιστική των μπαράζ ανόδου του τοπικού πρωταθλήματος Γυναικών της Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α μεταξύ των ομάδων του Peristeri Volley και της Νέας Περάμου η οποία σε ολόκληρη την διάρκεια του αγώνα έπαιξε εξαιρετική άμυνα.

Στο 1ο σετ οι γυναίκες του Peristeri Volley πήραν από την αρχή το προβάδισμα και παρά το εξαιρετικό σέρβις της Νέας Περάμου προηγήθηκαν με 8-6, 13-9, 16-14, 23-18, και τελικό 25-23.

Το χαλαρό ξεκίνημα του Peristeri Volley, στο 2ο σετ εκμεταλλεύτηκε η Νέα Πέραμος, πήρε από την αρχή ένα μικρό προβάδισμα που το διατήρησε μέχρι το τέλος με την διακύμανση του σκορ 3-8, 9-10, 14-17, 16-21, 21-23, και τελικό 21-25.

Στο 3ο σετ το Peristeri Volley ανέβασαν ρυθμό και επικράτησαν πλήρως με 7-4, 10-9, 18-10 με τελικό 25-12.

Στο 4ο σετ το δυνατό ξεκίνημα της Νέα Περάμου ξάφνιασε τις αθλήτριες του Peristeri Volley που αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 1-5, 4-10 και 6-15 με τις εξαιρετικές τους άμυνες μπόρεσαν και μείωσαν σε 15-16. Δεν κατάφεραν όμως να νικήσουν και η Πέραμος έκανε το 23-25. Η ομάδα του Περιστερίου πάντως κάνει παράπονα για διαιτητικά λάθη.

Στο 5ο σετ οι αθλήτριες του Peristeri Volley δεν επέτρεψαν ουδεμία αμφισβήτηση από την ομάδα της Νέα Περάμου, προηγήθηκαν με 5-4, 10-4, 14-4 με τελικό 15-11 και 3-2 σετ.

Επόμενη αγωνιστική για την ομάδα του Περιστερίου είναι με την Ειρήνη Κορυδαλλού στις 5 Μαρτίου στις 21.00.

Τα σετ: 3-2 (25-23, 21-25, 25-12, 23-25, 15-11)