18.30: ΑΟΠ Κηφισιάς - ΑΟ Φοίνικας Σύρου 2-3 (24-26, 25-21, 25-20, 19-25, 13-15)
Επόπτες: Ράντσιου, Οικονομοπούλου
Γραμματεία: Κομιανού.

ΚΗΦΙΣΙΑ (Αρσενιάδης): Νικολάκης, Παπαγγελόπουλος, Γιορντάνοφ, Χριστοφιδέλης, Λάππας, Καρατζάς / Ταμπουρατζής (λ)
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΣΥΡΟΥ (Νίκολιτς): Χήρας, Μρντακ, Πάρις, Ρεϊνάλντο, Εφραιμίδης, Τουρανιάνιν / Ζήσης (λ)

1ο σετ: Όλα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα με τον Φοίνικα στο πρώτο σερβίς, 1-0 επίθεση Γιορντάνοφ, 2-0 πάλι ο Γιορντάνοφ μετά από κακό πρώτο χρόνο του Φοίνικα, 2-1 φιλέ σερβίς Παπαγγελόπουλος, 2-2 κακή πάσα του Νικολάκη και ο Μρντακ ισοφαρίζει, 3-2 Γιορντάνοφ, 3-3 στο φιλέ το σερβίς του Γιορντάνοφ, 4-3 πάιπ του Λάππα, 5-3 πλασέ Γιορντάνοφ, 5-4 πρώτος χρόνος του Χήρα, 6-4 Καρατζάς σε πρώτο χρόνο, 7-4 Χριστοφιδέλης, 7-5 επίθεση Μρντακ, 7-6 μπλοκ του Εφραιμίδη στον Λάππα, 7-7 μπλοκ άουτ Εφραιμίδης, 8-7 Λάππας (πρώτο τεχνικό τάιμ άουτ), 9-7 άσσος του Νικολάκη, 9-8 επίθεση Μρντακ, 10-8 άουτ σερβίς Χήρας, 10-9 κερδίζει το μπλοκ άουτ ο Μρντακ, 10-10 ισοφαρίζει με άσσο ο Πάρις, 11-10 ο Γιορντάνοφ σκοράρει με δεύτερη προσπάθεια, 12-10 μπλοκ του Χριστοφιδέλη στον Εφραιμίδη, 12-11 Μρντακ, 12-12 Ρεϊνάλντο επίθεση, 13-12 Γιορντάνοφ, 14-12 υπέρβαση Πάρις, 14-13 μπλοκ του Τουράνιανιν στον Γιορντάνοφ, 14-14 επίθεση στο φιλέ από τον Γιορντάνοφ, 15-14 επίθεση του Χριστοφιδέλη, 15-15 πλασέ Ρεϊνάλντο, 16-15 άουτ σερβίς Μρντακ (δεύτερο τεχνικό τάιμ άουτ), 17-15 άσσος του Καρατζά (τάιμ άουτ Φοίνικας), 17-16 πλασέ του Πάρις, 18-16 πρώτος χρόνος Παπαγγελόπουλος, 18-17 επίθεση Μρντακ, 19-17 μπλοκ του Γιορντάνοφ στον Μρντακ, 19-18 μειώνει ο Εφραιμίδης, 19-19 ισοφαρίζει ο Φοίνικας πάλι με τον Εφραιμίδη να κερδίζει το μπλοκ άουτ (τάιμ άουτ Κηφισιά), 20-19 δύσκολο τελείωμα του Γιορντάνοφ, 20-20 Μρντακ, 21-20 Χριστοφιδέλης, 21-21 πάλι ο Μρντακ ισοφαρίζει για τον Φοίνικα, 22-21 Καρατζάς σε πρώτο χρόνο (Πούλκο αντί του Νικολάκη για το μπλοκ), 22-22 πρώτος χρόνος Χήρας (επιστρέφει ο Νικολάκης), 22-23 ο Φοίνικας περνάει μπροστά στη κόντρα επίθεση με τον Ρεϊνάλντο (τάιμ άουτ Κηφισιά), 22-24 νέα κόντρα μπάλα για τον Φοίνικα και ο Ρεϊνάλντο κερδίζει το μπλοκ άουτ (Μουρούτης αντί του Καρατζά), 23-24 ανάσα με τον Λάππα η Κηφισιά (τάιμ άουτ Φοίνικας), 24-24 ισοφαρίζει ο Γιορντάνοφ, 24-25 φιλέ σερβίς Μουρούτης, (Παπαδόπουλος αντί του Πάρις για το μπλοκ), 24-26 εντυπωσιακό μονό μπλοκ του Εφραιμίδη στον Γιορντάνοφ και το πρώτο σετ πάει στον Φοίνικα

2ο σετ: 0-1 Μρντακ επίθεση, 0-2 Εφραιμίδης στο... πέναλντι, 1-2 άουτ σερβίς Πάρις, 2-2 μπλοκ του Μουρούτη στον Ρεϊνάλντο, 2-3 Εφραιμίδης, 3-3, 3-4 άουτ σερβίς Γιορντάνοφ, 3-5 μπλοκ του Μρντακ στον Χριστοφιδέλη, 3-6 αντένα από τον Γιορντάνοφ (τάιμ άουτ Κηφισιά), συνεχίζει ο Τουράνιανιν στο σερβίς για τους συριανούς, 4-6 μπλοκ άουτ Γιορντάνοφ και τέλος στο σερί του Φοίνικα, 4-7 μπλοκ άουτ Μρντακ, 5-7 πάλι ο Μπόμπι καρφώνει, 5-8 πλασέ του Πάρις (πρώτο τεχνικό τάιμ άουτ), 6-8 άουτ σερβίς Ρεϊνάλντο, 6-9 πρώτος χρόνος Χήρας, 7-9 άουτ επίθεση Μρντακ, 7-10 πρώτος χρόνος Τουράνιανιν, 8-10 απαντάει ο Παπαγγελόπουλος, 8-11 μπλοκ άουτ Μρντακ, 9-11 λάθος του Ρεϊνάλντο, 9-12 επίθεση Μρντακ, 9-13 άσσος του Τουράνιανιν πάνω στον Λάππα (ο Νικήτας Εφραιμίδης αντί του Λάππα), 10-13 πλασέ Χριστοφιδέλης, 10-14 πρώτος χρόνος από τον Χήρα (νέο τάιμ άουτ για τη Κηφισιά), 11-14 πάιπ του Χριστοφιδέλη, 12-14 Γιορντάνοφ, 12-15 σερβίς φιλέ Μουρούτης, 13-15 Παπαγγελόπουλος σε πρώτο χρόνο, 13-16 μπλοκ άουτ Μρντακ (δεύτερο τεχνικό τάιμ άουτ), 14-16 μειώνει ο Ν. Εφραιμίδης, 14-17 επίθεση του Μρντακ χωρίς αντίπαλο μπλοκ, 15-17 μπλοκ του Γιορντάνοφ, 16-17 μπλοκ του Μουρούτη στον Τουράνιανιν και το σετ στον πόντο, (τάιμ άουτ Φοίνικας), 17-17 ισοφαρίζει ο Χριστοφιδέλης, 3-0 σερί της Κηφισιάς με τον Παπαγγελόπουλο στο σερβίς, 17-18 επίθεση Μρντακ, 18-18 Γιορντάνοφ, 18-19 άουτ σερβίς του Γιορντάνοφ, 19-19 πάλι ο Γιορντάνοφ, 20-19 περνάει μπροστά η Κηφισιά με νέα επίθεση του Γιορντάνοφ (τάιμ άουτ Φοίνικας), 20-20 ισοφαρίζει γρήγορα ο Μρντακ, 21-20 πάλι ο Γιορντάνοφ που έχει πάρει όλο το βάρος των επιθέσεων της Κηφισιάς, (Καρατζάς αντί του Νικολάκη για το μπλοκ), 22-20 λάθος του Χήρα πάνω στο φιλέ και η Κηφισιά στο +2, 23-20 πατάει το αντίπαλο τερρέν ο Μρντακ και διαμαρτυρίες από τον Φοίνικα, συνεχίζει ο Μουρούτης στο σερβίς, κίτρινη στον πάγκο του Φοίνικα από τον πρώτο διαιτητή του αγώνα, 24-20 τέσσερις μπαλιές από τον Φοίνικα, 24-21 επίθεση Μρντακ (επιστρέφει ο Νικολάκης), 25-21 με τον Νικήτα Εφραιμίδη η Κηφισιά ισοφαρίζει σε 1-1

3ο σετ: 1-0 μπλοκ άουτ Γιορντάνοφ, 2-0 Μουρούτης μετά από κακή υποδοχή του Φοίνικα, 3-0 τριπλό μπλοκ στον Μρντακ, 4-0 επίθεση φιλέ του Δ. Εφραιμίδη (τάιμ άουτ Φοίνικας), 5-0 αντένα από τον Μρντακ, συνεχίζει ο Παπαγγελόπουλος στο σερβίς (ο Σούρδι αντί του Ρεϊνάλντο για τη Σύρο), 5-1 σπάει τον γόρδιο δεσμό ο Μρντακ, 6-1 άουτ σερβίς Δ. Εφραιμίδης, 6-2 πρώτος χρόνος Τουράνιανιν, 7-2 επίθεση πάιπ από τον Ν. Εφραιμίδη, 7-3 Χήρας σε πρώτο χρόνο, 8-3 Ν. Εφραιμίδης (πρώτο τεχνικό τάιμ άουτ), 8-4 άουτ σερβίς Μουρούτης, 9-4 διπλό μπλοκ στον Μρντακ, 9-5 άουτ σερβίς Χριστοφιδέλης, 9-6 άουτ επίθεση του Χριστοφιδέλη, 10-6 μπλοκ άουτ κερδίζει ο Γιορντάνοφ, 10-7 Σούρδι, 11-7 σερβίς φιλέ Πάρις, 11-8 εντυπωσιακή επίθεση του Δ. Εφραιμίδη, 11-9 στους δύο η διαφορά με τον Σούρδι, 12-9 ανάσα της Κηφισιάς με τον Χριστοφιδέλη, 13-9 άουτ επίθεση Μρντακ, 14-9 πλασέ του Χριστοφιδέλη πάνω από το αντίπαλο μπλοκ, (Παπαδόπουλος αντί του Τουράνιανιν), 14-10 φιλέ σερβίς Γιορντάνοφ, 15-10 πάιπ του Ν. Εφραιμίδη, 15-11 σερβίς φιλέ Χριστοφιδέλης, 16-11 καρφί Γιορντάνοφ (δεύτερο τεχνικό τάιμ άουτ), 16-12 μπλοκ άουτ Σούρδι, 17-12 φιλέ σερβίς από τον Σούρδι, 18-12 καρφί του Γιορντάνοφ και η διαφορά πάλι στους έξι (τάιμ άουτ Φοίνικας), 18-13 Μρντακ, 19-13 Γιορντάνοφ, 19-14 πρώτος χρόνος του Παπαδόπουλου, 20-14 κακό σερβίς του Πάρις, 20-15 πλασέ του Μρντακ, 21-15 χωρίς μπλοκ ο Χριστοφιδέλης, 22-15 μονό μπλοκ του Χριστοφιδέλη στον Μρντακ (Δημητριάδης αντί του Πάρις), 22-16 άουτ σερβίς Γιορντάνοφ, 22-17 Σούρδι, 22-18 άσσος του Παπαδόπουλου, 22-19 νέος άσσος του Παπαδόπουλου (τάιμ άουτ Κηφισιά), 23-19 άουτ επίθεση Σούρδι, 23-20 καρφί Μρντακ, 24-20 Γιορντάνοφ και τέσσερα σετ μπολ για τη Κηφισιά, 25-20 κακή επίθεση του Δ. Εφραιμίδη και η Κηφισιά κάνει το 2-1 σετ

4ο σετ: 0-1 Δ. Εφραιμίδης, 1-1 Γιορντάνοφ, 2-1 επίθεση Χριστοφιδέλης, 2-2 δύσκολο τελείωμα του Μρντακ, 3-2 πρώτος χρόνος Μουρούτης, 3-3 άουτ σερβίς Γιορντάνοφ, 4-3 πλασέ του Γιορντάνοφ, 4-4 ισοπαλία με τον Μρντακ, 5-4 Ν. Εφραιμίδης, 5-5 Ρεϊνάλντο, 5-6 άσσος του Ρεϊνάλντο, 6-6 μπλοκ άουτ Ν. Εφραιμίδης, 6-7 διπλό μπλοκ στον Γιορντάνοφ, 7-7 μπλοκ άουτ Ν. Εφραιμίδης, 7-8 άουτ σερβίς του Ν. Εφραιμίδη (πρώτο τεχνικό τάιμ άουτ), 7-9 μπλοκ στον Γιορντάνοφ, 8-9 Παπαγγελόπουλος, 8-10 μπλοκ άουτ Μρντακ, 9-10 επίθεση Γιορντάνοφ, 9-11 Ρεϊνάλντο, 10-11 καρφί του Χριστοφιδέλη, 10-12 επίθεση Ρεϊνάλντο, 11-12 μειώνει ο Γιορντάνοφ, 12-12 διπλό μπλοκ στον Ρεϊνάλντο, 12-13 σερβίς φιλέ Μουρούτης, 13-13 άουτ σερβίς Ρεϊνάλντο, 13-14 άστοχος και ο Νικολάκης από το σερβίς, 13-15 δύσκολο τελείωμα του Μρντακ, 14-15 μπλοκ του Παπαγγελόπουλου στον Μρντακ, 14-16 άουτ σερβίς Ν. Εφραιμίδης (δεύτερο τεχνικό τάιμ άουτ), 14-17 άσσος Πάρις, (τάιμ άουτ Κηφισιά), 14-18 νέος άσσος του Ιταλού πασαδόρου των συριανών, 15-18 μειώνει ο Γιορντάνοφ, 15-19 πάιπ Ρεϊνάλντο, 16-19 στο φιλέ το σερβίς του Δ. Εφραιμίδη, 16-20 Ρεϊνάλντο, 17-20 πάιπ Ν. Εφραιμίδης, (Καρατζάς αντί του Νικολάκη για το μπλοκ), 17-21, (επιστρέφει ο Νικολάκης), 17-22 μπλοκ άουτ Ρεϊνάλντο (τάιμ άουτ Κηφισιά), 18-22 πρώτος χρόνος Μουρούτης (Λάππας αντί του Μουρούτη για το σερβίς), 18-23 τελειώνει τη φάση ο Ρεϊνάλντο (επιστρέφει ο Μουρούτης), 19-23 μπλοκ άουτ Ν. Εφραιμίδης, 19-24 μπλοκ άουτ Μρντακ, (Τουράνιανιν αντί του Πάρις για το μπλοκ), 19-25 φιλέ του Παπαγγελόπουλου και 2-2 σετ.

5ο σετ: 1-0 μπλοκ του Γιορντάνοφ στον Δ. Εφραιμίδη, 1-1 φιλέ σερβίς Ν. Εφραιμίδης, 2-1, 3-1 νέο μπλοκ του Γιορντάνοφ - αυτή τη φορά στον Μρντακ, 4-1 Μουρούτης μετά από κακή υποδοχή του Ρεϊνάλντο (τάιμ άουτ Φοίνικας), 5-1 άουτ ο πρώτος χρόνος του Παπαδόπουλου, 5-2 Μρντακ, 6-2 επίθεση Γιορντάνοφ, 6-3 Παπαδόπουλος σε πρώτο χρόνο, 6-4 λάθος του Μουρούτη, 6-5 επίθεση στο φιλέ από τον Γιορντάνοφ και γρήγορα ο Κώστας Αρσενιάδης καλεί τάιμ άουτ, 7-5 Χριστοφιδέλης, 7-6 Μρντακ, 7-7 ισοφαρίζει ο Ρεϊνάλντο, 7-8 προβάδισμα του Φοίνικα πάλι με τον Ρεϊνάλντο (αλλαγή τερρέν), 8-8 άουτ σερβίς Μρντακ, 8-9 μπροστά ο Φοίνικας με μπλοκ άουτ του Μρντακ και διαμαρτυρίες από τη Κηφισιά, 9-9 ισοφαρίζει ο Γιορντάνοφ, 9-10 Μρντακ, 9-11 αντένα από τον Ν. Εφραιμίδη (τάιμ άουτ Κηφισιά), 9-12 μπλοκ του Παπαδόπουλου στον Ν. Εφραιμίδη (Λάππας αντί του Ν. Εφραιμίδη), 9-13 άουτ επίθεση του Χριστοφιδέλη (συνεχίζει ο Χήρας στο σερβίς για τον Φοίνικα), 10-13 φιλέ σερβίς Χήρας, 11-13 άουτ επίθεση του Δ. Εφραιμίδη, 12-13 άουτ πίθεση Μρντακ και το τάι μπρέικ στον πόντο (συνεχίζει ο Λάππας στο σερβίς και τάιμ άουτ που καλεί ο Ντούσκο Νίκολιτς), 12-14 κακό σερβίς του Λάππα και δύο ματς μπολ για τον Φοίνικα, 13-14 Γιορντάνοφ, 13-15 ο Μρντακ κερδίζει το μπλοκ και ο Φοίνικας τη νίκη με 3-2.