1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
20-07-2019 22:31

Πρώτος ημιτελικός σε Masters για το δίδυμο Κλέπκου, Μπάκα

Μετά απο μεγάλες μονομαχίες ολοκληρώθηκε το βράδυ του Σαββάτου, η πρώτη ημέρα του κυρίως ταμπλό γυναικών στο OLYMPIA MASTERS που διεξάγεται στην πλατεία του παλαιού Δημαρχείου. Στην πρώτη τους φετινή παρουσία σε τουρνουά Masters, η Εθνική ομάδα Κ22 Κλέπκου, Μπάκα έκλεισαν θέση για τους ημιτελικούς

Τα ζευγάρια, Διονυσία Μάτιου/Φαμπιόλα Τερζίου - Έφη Μυρίλλα/Λήδα Σαριδάκη και Μαρία Κλέπκου/Έλενα Μπάκα - Πηγιάννα Μεθενίτη/Άννα Σπανού,  θα διεκδικήσουν στις 10 το πρωί της Κυριακής την είσοδό τους στον τελικό της διοργάνωσης.

Ο τελικός γυναικών θα διεξαχθεί στις 18.00 σε απευθείας μετάδοση από την ΕΡΤSPORTS.

Τα ζευγάρια των ημιτελικών

10.00: Διονυσία Μάτιου/Φαμπιόλα Τερζίου - Έφη Μυρίλλα/Λήδα Σαριδάκη
follow: Μαρία Κλέπκου/Έλενα Μπάκα - Πηγιάννα Μεθενίτη/Άννα Σπανού

Τα αποτελέσματα των προημιτελικών

Διονυσία Μάτιου/Φαμπιόλα Τερζίου - Μαρία Αποστολάκη/Αλίκη Σπηλιωτοπούλου 2-0 (25-23, 21-17)
Παναγιώτα Βλασερού/Ελεάνα Πολίτη - Έφη Μυρίλλα/Λήδα Σαριδάκη 0-2 (15-21, 19-21)
Μαρία Κλέπκου/Έλενα Μπάκα - Κατερίνα Αλτίνη/Μυρτώ Καλαμαρίδου 2-0 (21-13, 21-12)
Πηγιάννα Μεθενίτη/Άννα Σπανού - Άννα Κουμβάκη/Χριστίνα Πασιαλή 2-0 (21-15, 21-11)

Τα αποτελέσματα των ομίλων

Α' όμιλος

Πηγιάννα Μεθενίτη/Άννα Σπανού - Τατιάνα Μολδοβανίδη/Ιφιγένεια Σαμπάτη 2-1 (17-21, 21-17, 15-11)
Κατερίνα Αλτίνη/Μυρτώ Καλαμαρίδου - Τατιάνα Μολδοβανίδη/Ιφιγένεια Σαμπάτη 2-0 (21-14, 21-08)
Πηγιάννα Μεθενίτη/Άννα Σπανού - Κατερίνα Αλτίνη/Μυρτώ Καλαμαρίδου 2-0 (21-19, 21-16)

Β' όμιλος

Διονυσία Μάτιου/Φαμπιόλα Τερζίου - Δήμητρα Ευθυμιοπούλου/Κατερίνα Καπόλου 2-0 (21-17, 21-11)
Έφη Μυρίλλα/Λήδα Σαριδάκη - Δήμητρα Ευθυμιοπούλου/Κατερίνα Καπόλου 2-0 (21-14, 21-19)
Διονυσία Μάτιου/Φαμπιόλα Τερζίου - Έφη Μυρίλλα/Λήδα Σαριδάκη 2-0 (21-17, 21-10)

Γ' όμιλος

Δήμητρα Καραγκούνη/Παρασκευή Κουρτίδου - Μαρία Κλέπκου/Έλενα Μπάκα 0-2 (16-21, 12-21)
Μαρία Αποστολάκη/Αλίκη Σπηλιωτοπούλου - Μαρία Κλέπκου/Έλενα Μπάκα 0-2 (11-21, 18-21)
Δήμητρα Καραγκούνη/Παρασκευή Κουρτίδου - Μαρία Αποστολάκη/Αλίκη Σπηλιωτοπούλου 1-2 (18-21, 21-15, 12-15)

Δ' όμιλος

Άννα Κουμβάκη/Χριστίνα Πασιαλή - Μαρία Μαστοροπούλου/Νάντια Μαύρου 2-0 (21-12, 21-07)
Παναγιώτα Βλασερού/Ελεάνα Πολίτη - Μαρία Μαστοροπούλου/Νάντια Μαύρου 2-0 (21-12, 21-13)
Άννα Κουμβάκη/Χριστίνα Πασιαλή - Παναγιώτα Βλασερού/Ελεάνα Πολίτη 1-2 (21-23, 27-25, 13-15)

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ