1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
03-07-2016 17:37

Ανατροπή... τελικού για τον Εθνικό

Πραγματοποιώντας μία μεγάλη ανατροπή η ομάδα του Εθνικού Αλεξανδρούπολης των Κασαμπαλή, Δημητριάδη νίκησε με 2-1 (12-15, 15-3, 11-6) τους Αριστόπουλο, Κογκαλίδη που εκπροσωπούν την Κηφισιά και θα διεκδικήσει σε λίγη ώρα την πρώτη θέση απέναντι στον Ολυμπιακό του Ταμπουρατζή και του Κοκκινάκη.
Το παιχνίδι ήταν συναρπαστικό με δυνατές φάσεις παρά τον καυτό ήλιο. Η ομάδα της Κηφισιάς ολοκλήρωσε τις αγωνιστικές υποχρεώσεις της με την κατάληψη της 3ης θέσης.

Αντίθετα ο Σταύρος Κασαμπαλής με τον Ανέστη Δημητριάδη του Εθνικού και ο Μενέλαος Κοκκινάκης με τον Κώστα Ταμπουρατζή προκρίθηκαν με wild cards στη τρίτη φάση του Παγκύπριου πρωταθλήματος (22-24 Ιουλίου στον Πρωταρά) και το μόνο που μένει να μάθουμε είναι ποιος εκ των Εθνικού, Ολυμπιακού θα κατακτήσει το φετινό πρωτάθλημα του Beach Volley League.

TO TAΜΠΛΟ ΤΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ

1ος όμιλος
Κόβαλτσουκ/Πολυχρονιάδης - Βλαχοστάθης/Βασιλάκος 2-1 (11-15, 15-11, 11-6)
Βλαχοστάθης/Βασιλάκος - Ταμπουρατζής/Κοκκινάκης 1-2 (15-12, 9-15, 10-12)
Ταμπουρατζής/Κοκκινάκης - Κόβαλτσουκ/Πολυχρονιάδης 1-2 (15-7, 8-15, 9-11)

2ος όμιλος
Κούνας/Λυκούρεσης - Σαμπάνης/Βολουδάκης 1-2 (10-15, 15-12, 10-12)
Σαμπάνης/Βολουδάκης - Τσαλικιάν/Καντιώτης 2-0 (15-12, 19-17)
Τσαλικιάν/Καντιώτης - Κούνας/Λυκούρεσης 1-2 (15-17, 15-9, 7-11)

3ος όμιλος
Εφραιμίδης/Γεωργακόπουλος - Κασαμπαλής/Δημητριάδης 1-2 (16-14, 12-15, 8-11)
Κασαμπαλής/Δημητριάδης - Παπαγγελόπουλος/Αριστόπουλος 2-0 (15-11, 15-11)
Παπαγγελόπουλος/Αριστόπουλος - Εφραιμίδης/Γεωργακόπουλος 2-1 (15-7, 12-15, 15-13)

4ος όμιλος 
Μαρούλης/Μπέλος - Αδαμόπουλος/Μήττας 2-0 (16-14, 15-12)
Αδαμόπουλος/Μήττας - Βλαχάκης/Οικονομόπουλος 2-0 (15-9, 15-8)
Βλαχάκης/Οικονομόπουλος - Μαρούλης/Μπέλος 1-2 (15-11, 7-15, 9-11)

Προημιτελικοί
Κόβαλτσουκ/Πολυχρονιάδης - Κούνας/Λυκούρεσης 2-0 (15-8, 15-5)
Ταμπουρατζής/Κοκκινάκης - Σαμπάνης/Βολουδάκης 2-0 (15-10, 15-11)
Παπαγγελόπουλος/Αριστόπουλος - Μαρούλης/Μπέλος 2-0 (15-10, 15-8)
Κασαμπαλής/Αναστασιάδης - Αδαμόπουλος/Μήττας 2-0 (15-7, 15-6)

Τελική φάση - 3 Ιουλίου
1η αγωνιστική
Ταμπουρατζής/Κοκκινάκης - Κογκαλίδης/Αριστόπουλος 2-0 (15-8, 15-9)

2η αγωνιστική
Κογκαλίδης/Αριστόπουλος - Κασαμπαλής/Δημητριάδης 1-2 (15-12, 3-15, 6-11)

3η αγωνιστική
Κασαμπαλής/Δημητριάδης - Ταμπουρατζής/Κοκκινάκης