27-06-2015 14:53

Αγώνες στη βροχή

Με 20 βαθμούς Κελσίου και βροχή ξεκίνησαν λίγο μετά τις 9π.μ. οι αγώνες του Κυρίως Ταμπλό για το πρώτο τουρνουά Masters Beach Volley 2015 για το Πανελλήνιο πρωτάθλημα, το Σάββατο στις εγκαταστάσεις του ΑΣΘ Πρωτοπόροι στο χωριό της Ειρήνης στην Καρδία της Θεσσαλονίκης.

Οι αθλητές και αθλήτριες… επιστράτευσαν λίγο πιο ζεστά ρούχα και την καλή τους διάθεση και έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό στους αγώνες της δεύτερης ημέρας του τουρνουά. Στο πρώτο ντέρμπι της ημέρας οι Εφραιμίδης/Μπατζιλής επικράτησαν 2-1 σετ (21-15, 19-21, 15-12) των Κλειδόπουλο/Μαμάη. Οι Καλιανίδης/ Μπανιώτης νίκησαν με 2-0 σετ (21-14, 21-17) τους Μαρμαρινό/ Μεσσάλα, οι Βανδώρος/ Χαριτωνίδης επικράτησαν με το ίδιο σκορ και 21-14, 21-15 των Τσαγγαλίδη/ Χατζηγώγο, όπως και οι Ευγενίδης / Kimble νίκησαν τους Κουρτίδη/ Τερζόγλου με 21-15, 21-16.

Η Εθνική ομάδα beach volley της Βουλγαρίας Mishonova I./Angelova S. επικράτησαν με 2-0 σετ (22-20, 23-21) των Ιωαννίδου Φ./Σφυρίου Ε. στο πρώτο ντέρμπι στο κυρίως ταμπλό των γυναικών. Στη συνέχεια οι Κούρδογλου Μ./ Ματιάδη Β. νίκησαν με 2-0 σετ τις Βέλλιου Χ. / Χατζηδημητρίου Γ. (21-18, 21-19). Οι Παρασκάκη Γ./ Τσοπούλου Κ. επικράτησαν με 2-0 σετ των Κλέπκου Μ./ Κουρτίδου Π. (21-9, 21-12). Ενώ στο τελευταίο ματς της α’ φάσης του κυρίως ταμπλό των γυναικών έγινε το πρώτο ντέρμπι γυναικών με τις Γεωργοπούλου Α./ Κουμβάκη Α. να επικρατούν των Μαναβή Δ. / Παρισάκη Ι. με 2-1 σετ (12-21, 22-20, 16-14).