Οι Έλληνες αθλητές ηττήθηκαν με 2-0 (21-16, 21-16) από τους Λιθουανούς Βιτσέλοβιτς / Βασκέλις (Νο5) και τερμάτισαν στην 17η θέση, με 32 κερδισμένους βαθμούς.
No. | Local | Court | Team A | Team B | Result | Dur. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Date | Time | ||||||
Final 1st Place | |||||||
76 | 05-Sep | Winner of match #73 | Winner of match #74 | ||||
Final 3rd Place | |||||||
75 | 05-Sep | Loser of match #73 | Loser of match #74 | ||||
Final 5th Place | |||||||
72 | 05-Sep | Winner of match #69 | Winner of match #70 | ||||
Final 7th Place | |||||||
71 | 05-Sep | Loser of match #69 | Loser of match #70 | ||||
Semifinals | |||||||
74 | 05-Sep | Winner of match #67 | Winner of match #68 | ||||
73 | 05-Sep | Winner of match #65 | Winner of match #66 | ||||
Loser round | |||||||
70 | 05-Sep | Draw | Draw | ||||
69 | 05-Sep | Draw | Draw | ||||
Round 3 | |||||||
68 | 04-Sep | Winner of match #63 | Winner of match #64 | ||||
67 | 04-Sep | Winner of match #61 | Winner of match #62 | ||||
66 | 04-Sep | Winner of match #59 | Winner of match #60 | ||||
65 | 04-Sep | Winner of match #57 | Winner of match #58 | ||||
Round 2 | |||||||
64 | 04-Sep | 14:35 | 3 | Thole/Stadie GER [2] | Winner of match #56 | ||
63 | 04-Sep | 14:35 | 4 | Plotnytskiy/Kovalov UKR [10] | Winner of match #55 | ||
62 | 04-Sep | 14:35 | 2 | Mol/Berntsen NOR [6] | Winner of match #54 | ||
61 | 04-Sep | 14:35 | 1 | Yarzutkin/Sivolap RUS [3] | Winner of match #53 | ||
60 | 04-Sep | 13:45 | 2 | Sette/Vendetti ITA [4] | Van Steenis/Bouter NED [14] | ||
59 | 04-Sep | 13:45 | 4 | Gauthier-Rat/Loiseau FRA [12] | Pridans/Skruders LAT [9] | ||
58 | 04-Sep | 13:45 | 3 | Breer/Haussener SUI [8] | Vincelovic/Vaskelis LTU [5] | ||
57 | 04-Sep | 13:45 | 1 | Chrysostomou/Christidis CYP [1] | Siren/Määttänen FIN [23] | ||
Round 1 | |||||||
56 | 04-Sep | 11:05 | 4 | Jardim/Pombeiro POR [22] | Vleugels/Maddens BEL [30] | ||
55 | 04-Sep | 11:05 | 2 | Pristauz-Telsnigg/Friedl Fe. AUT [18] | Zivotic/Somosi SRB [11] | ||
54 | 04-Sep | 11:05 | 3 | Huerta A./Jiménez ESP [13] | Badiceanu/Rosu ROU [25] | ||
53 | 04-Sep | 11:05 | 1 | Link/Molin SWE [32] | Kaszewiak/Paszkowski POL [7] | ||
52 | 04-Sep | 10:15 | 3 | Van Steenis/Bouter NED [14] | Kalde/Allik EST [21] | 2-0 (21-15, 21-14) | 0:37 |
51 | 04-Sep | 10:15 | 4 | Pridans/Skruders LAT [9] | Jones/Batrane ENG [29] | 2-0 (21-10, 21-18) | 0:39 |
50 | 04-Sep | 10:15 | 2 | Vincelovic/Vaskelis LTU [5] | Kanellos/Sakkas GRE [16] | 2-0 (21-16, 21-16) | 0:39 |
49 | 04-Sep | 10:15 | 1 | Siren/Määttänen FIN [23] | Gala/Kraffer CZE [15] | 2-0 (21-13, 21-17) | 0:39 |
Pool H | |||||||
48 | 03-Sep | 17:10 | 4 | Košenina/Plahutnik SLO [24] | Badiceanu/Rosu ROU [25] | 1-2 (16-21, 21-17, 13-15) | 0:52 |
47 | 03-Sep | 15:30 | 4 | Breer/Haussener SUI [8] | Pridans/Skruders LAT [9] | 2-0 (21-17, 21-17) | 0:37 |
32 | 03-Sep | 11:00 | 4 | Pridans/Skruders LAT [9] | Badiceanu/Rosu ROU [25] | 2-0 (23-21, 21-16) | 0:43 |
31 | 03-Sep | 11:00 | 1 | Breer/Haussener SUI [8] | Košenina/Plahutnik SLO [24] | 2-0 (21-14, 21-16) | 0:33 |
16 | 02-Sep | 15:30 | 4 | Pridans/Skruders LAT [9] | Košenina/Plahutnik SLO [24] | 2-0 (21-13, 21-14) | 0:31 |
15 | 02-Sep | 15:30 | 2 | Breer/Haussener SUI [8] | Badiceanu/Rosu ROU [25] | 2-0 (21-12, 21-15) | 0:31 |
Pool G | |||||||
46 | 03-Sep | 16:20 | 4 | Siren/Määttänen FIN [23] | Trans/Sorensen DEN [26] | 2-0 (21-16, 21-19) | 0:32 |
45 | 03-Sep | 18:00 | 4 | Kaszewiak/Paszkowski POL [7] | Plotnytskiy/Kovalov UKR [10] | 0-2 (8-21, 15-21) | 0:26 |
30 | 03-Sep | 10:10 | 4 | Plotnytskiy/Kovalov UKR [10] | Trans/Sorensen DEN [26] | 2-0 (21-13, 21-9) | 0:30 |
29 | 03-Sep | 10:10 | 1 | Kaszewiak/Paszkowski POL [7] | Siren/Määttänen FIN [23] | 0-2 (13-21, 17-21) | 0:34 |
14 | 02-Sep | 13:20 | 4 | Plotnytskiy/Kovalov UKR [10] | Siren/Määttänen FIN [23] | 2-0 (21-15, 21-16) | 0:32 |
13 | 02-Sep | 13:20 | 2 | Kaszewiak/Paszkowski POL [7] | Trans/Sorensen DEN [26] | 2-1 (24-22, 14-21, 15-10) | 0:57 |
Pool F | |||||||
44 | 03-Sep | 18:00 | 1 | Jardim/Pombeiro POR [22] | Eleftheriou/Chrysostomou CYP [27] | 2-1 (21-12, 17-21, 15-5) | 0:42 |
43 | 03-Sep | 18:00 | 2 | Mol/Berntsen NOR [6] | Zivotic/Somosi SRB [11] | 2-0 (21-10, 21-13) | 0:29 |
28 | 03-Sep | 09:20 | 4 | Zivotic/Somosi SRB [11] | Eleftheriou/Chrysostomou CYP [27] | 2-1 (21-17, 19-21, 15-13) | 0:54 |
27 | 03-Sep | 09:20 | 1 | Mol/Berntsen NOR [6] | Jardim/Pombeiro POR [22] | 2-0 (21-12, 21-18) | 0:37 |
12 | 02-Sep | 12:40 | 4 | Zivotic/Somosi SRB [11] | Jardim/Pombeiro POR [22] | 0-2 (8-21, 13-21) | 0:26 |
11 | 02-Sep | 12:40 | 2 | Mol/Berntsen NOR [6] | Eleftheriou/Chrysostomou CYP [27] | 2-0 (21-13, 21-12) | 0:34 |
Pool E | |||||||
42 | 03-Sep | 17:10 | 2 | Kalde/Allik EST [21] | Zorpis/Liotatis CYP [28] | 2-0 (21-11, 27-25) | 0:36 |
41 | 03-Sep | 13:20 | 4 | Vincelovic/Vaskelis LTU [5] | Gauthier-Rat/Loiseau FRA [12] | 0-2 (16-21, 12-21) | 0:34 |
26 | 03-Sep | 08:30 | 4 | Gauthier-Rat/Loiseau FRA [12] | Zorpis/Liotatis CYP [28] | 2-0 (21-12, 21-12) | 0:33 |
25 | 03-Sep | 08:30 | 1 | Vincelovic/Vaskelis LTU [5] | Kalde/Allik EST [21] | 2-0 (21-13, 21-7) | 0:25 |
10 | 02-Sep | 11:50 | 4 | Gauthier-Rat/Loiseau FRA [12] | Kalde/Allik EST [21] | 2-0 (21-13, 22-20) | 0:36 |
9 | 02-Sep | 11:50 | 2 | Vincelovic/Vaskelis LTU [5] | Zorpis/Liotatis CYP [28] | 2-0 (21-14, 21-19) | 0:30 |
Pool D | |||||||
40 | 03-Sep | 12:40 | 4 | Karaula/JERCIC CRO [20] | Jones/Batrane ENG [29] | 0-2 (18-21, 12-21) | 0:37 |
39 | 03-Sep | 17:10 | 1 | Sette/Vendetti ITA [4] | Huerta A./Jiménez ESP [13] | 2-0 (21-15, 21-17) | 0:34 |
24 | 02-Sep | 16:20 | 1 | Huerta A./Jiménez ESP [13] | Jones/Batrane ENG [29] | 2-1 (23-25, 21-18, 15-9) | 0:56 |
23 | 02-Sep | 18:50 | 1 | Sette/Vendetti ITA [4] | Karaula/JERCIC CRO [20] | 2-0 (21-13, 21-11) | 0:32 |
8 | 02-Sep | 11:00 | 4 | Huerta A./Jiménez ESP [13] | Karaula/JERCIC CRO [20] | 2-1 (20-22, 21-12, 15-5) | 0:54 |
7 | 02-Sep | 11:00 | 2 | Sette/Vendetti ITA [4] | Jones/Batrane ENG [29] | 2-0 (21-15, 21-14) | 0:36 |
Pool C | |||||||
38 | 03-Sep | 18:00 | 3 | Abramenka/Vauchkevich BLR [19] | Vleugels/Maddens BEL [30] | 1-2 (21-13, 17-21, 9-15) | 0:49 |
37 | 03-Sep | 20:30 | 1 | Yarzutkin/Sivolap RUS [3] | Van Steenis/Bouter NED [14] | 2-0 (21-16, 21-19) | 0:32 |
22 | 02-Sep | 18:00 | 4 | Van Steenis/Bouter NED [14] | Vleugels/Maddens BEL [30] | 2-0 (21-16, 21-14) | 0:31 |
21 | 02-Sep | 18:00 | 1 | Yarzutkin/Sivolap RUS [3] | Abramenka/Vauchkevich BLR [19] | 2-0 (21-16, 21-15) | 0:29 |
6 | 02-Sep | 10:10 | 4 | Van Steenis/Bouter NED [14] | Abramenka/Vauchkevich BLR [19] | 2-0 (21-12, 21-14) | 0:31 |
5 | 02-Sep | 10:10 | 2 | Yarzutkin/Sivolap RUS [3] | Vleugels/Maddens BEL [30] | 2-0 (21-18, 21-17) | 0:35 |
Pool B | |||||||
36 | 03-Sep | 11:50 | 4 | Pristauz-Telsnigg/Friedl Fe. AUT [18] | Yildiz/Onder TUR [31] | 2-0 (21-13, 21-16) | 0:37 |
35 | 03-Sep | 16:20 | 2 | Thole/Stadie GER [2] | Gala/Kraffer CZE [15] | 2-0 (21-10, 21-12) | 0:27 |
20 | 02-Sep | 17:10 | 4 | Gala/Kraffer CZE [15] | Yildiz/Onder TUR [31] | 2-0 (21-17, 21-15) | 0:39 |
19 | 02-Sep | 17:10 | 1 | Thole/Stadie GER [2] | Pristauz-Telsnigg/Friedl Fe. AUT [18] | 2-0 (21-15, 21-16) | 0:40 |
4 | 02-Sep | 09:20 | 4 | Gala/Kraffer CZE [15] | Pristauz-Telsnigg/Friedl Fe. AUT [18] | 1-2 (18-21, 21-16, 12-15) | 0:49 |
3 | 02-Sep | 09:20 | 2 | Thole/Stadie GER [2] | Yildiz/Onder TUR [31] | 2-0 (21-8, 21-14) | 0:31 |
Pool A | |||||||
34 | 03-Sep | 17:10 | 3 | Masuri/Cohen ISR [17] | Link/Molin SWE [32] | 0-2 (17-21, 11-21) | 0:34 |
33 | 03-Sep | 21:30 | 1 | Chrysostomou/Christidis CYP [1] | Kanellos/Sakkas GRE [16] | 2-0 (21-19, 21-13) | 0:39 |
18 | 02-Sep | 16:20 | 4 | Kanellos/Sakkas GRE [16] | Link/Molin SWE [32] | 0-2 (15-21, 14-21) | 0:31 |
17 | 02-Sep | 19:40 | 1 | Chrysostomou/Christidis CYP [1] | Masuri/Cohen ISR [17] | 2-1 (21-17, 25-27, 15-12) | 1:06 |
2 | 02-Sep | 08:30 | 4 | Kanellos/Sakkas GRE [16] | Masuri/Cohen ISR [17] | 2-0 (21-11, 21-17) | 0:37 |
1 | 02-Sep | 08:30 | 2 | Chrysostomou/Christidis CYP [1] | Link/Molin SWE [32] | 2-0 (21-16, 26-24) | 0:41 |