Cannot find volleynews.v2/MEN/KHFISIA/2012-13/aokifpamvo folder inside /var/www/volleynews.gr/images/volleynews.v2/MEN/KHFISIA/2012-13/aokifpamvo/ folder.
Admiror Gallery: 4.5.0
Server OS:nginx/1.14.0
Client OS:Unknown
PHP:5.6.38
Ο Παμβοχαϊκός πήρε μια πολύ σημαντική νίκη, επικρατώντας με 3-0 (27-25, 25-16, 25-23) της Κηφισιάς στο Ζηρίνειο και κράτησε τη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Στο πρώτο σετ, η Κηφισιά προηγήθηκε με 18-14 και 19-15. Ωστόσο, ο Παμβοχαϊκός βελτιώθηκε στο μπλοκ και το σέρβις και... αθόρυβα μείωνε την διαφορά μέχρι που ισοφάρισε σε 24-24, όταν ο Μπέλλος κάρφωσε άουτ. Οι γηπεδούχοι έχασαν και το δεύτερο σετ μπολ στο 25-24, ενώ ο όταν Δρογκάρης έβαλε μπροστά τους φιλοξενούμενους με άσο (25-26), η ομάδα του Ζαλμά το εκμεταλλεύτηκε και μετά από νέο πολύ καλό σερβις, ο Μαντέκας διαμόρφωσε το 25-27.

Διαφορετική ήταν η εικόνα στο δεύτερο σετ. Ο Παμβοχαϊκός μπήκε από την αρχή μπροστά (4-8) και κράτησε το προβάδισμα του. Μάλιστα στο 16-18, με τον Κατσανεβάκη στο σερβις απλούστευσε τα πράγματα και με ένα σερί 7-0 πήρε και το δεύτερο σετ.

Στο τρίτο σετ, η Κηφισά πήρε ένα ισχνό προβάδισμα (14-12, 15-13, 16-14) μέχρι το δεύτερο τεχνικό τάιμ άουτ. Ωστόσο μετά από τον άσο του Μαντέκα για το 16-16 και αυτόν του Κατσανεβάκη που έβαλε μπροστά την ομάδα του για το 17-18, ο Παμβοχαϊκός δεν έχασε το πάνω χέρι. Ο Καλντέιρα με συνεχόμενους πόντους έκανε το 18-21 κα το 20-23. Οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 22-23, αλλά ο Μαντέκας πήρε την σκυτάλη και ο Παμβοχαϊκός δεν κινδύνευσε.

Διαιτητές: Γεωργουλέας, Ονόπας. Επόπτες: Οικονόμου, Χαμπιλού. Γραμματεία: Νικολοπούλου. Κομισάριος:Ανδρονικίδης

Τα σετ: 0-3 (25-27, 16-25, 23-25)

*Οι πόντοι της Κηφισιάς προήλθαν: 3 άσοι, 32 επιθέσεις, 8 μπλοκ, 22 λάθη αντιπάλων και του Παμβοχαϊκού προήλθαν: 8 άσοι, 46 επιθέσεις, 8 μπλοκ, 23 λάθη αντιπάλων.

ΑΟ ΚΗΦΙΣΙΑΣ (Αρσενιάδης): Νικολάκης 3 (1/1, 1 μπλοκ, 1 άσσος), Σαρικεϊσογλου 1 (1/5, 1 μπλοκ, 57% υπ.), Παπαγγελόπουλος 4 (3/6, 1 μπλοκ), Παπαδόπουλος 4 (4/6), Μπέλλος 10 (8/23, 1 μπλοκ, 1 άσος), Καριπίδης 14 (12/21, 1 μπλοκ, 1 άσος, 43% υπ.) / Ταμπουρατζής (λ. - 62% υπ., 23 % άριστες), Ντε Σόουζα Σοάρες 1 (1/1), Κούνας 5 (2/4, 3 μπλοκ, 59% υπ.), Δεληπρίμης.
ΠΑΜΒΟΧΑΪΚΟΣ (Ζαλμάς): Μαντέκας 13. (11/15, 1 μπλοκ, 1 άσσος, 56% υπ.), Καλντέιρα 18 16/30, 1 μπλοκ, 1 άσος, 50% υπ.), Δρογκάρης 5 (1/2, 3 μπλοκ, 1 άσος), Κατσανεβάκης 5 (1/3, 4 άσοι), Πανταλέων 7 (4/8, 3 μπλοκ), Μπάκας 14 (13/24, 1 άσσος) / Δημητρακόπουλος (λ. - 50% υπ., 33% άριστες), Μπεκιάρης, Παπαδόπουλος, Καραγιάννης.