Με καθαρό τρίποντο συνέχισε και η Άρτεμις Κορυδαλλού που επικράτησε 3-1 της Αργυρούπολης μετά από δυνατή μονομαχία.
Στον Β’ όμιλο, ο Πορφύρας πήρε το Πειραϊκό ντέρμπι με το Μοσχάτο μετά από ματς θρίλερ. Οι γηπεδούχες προηγήθησαν με 2-1 σετ αλλα οι φιλοξενούμενες με αντεπίθεση διαρκείας έκαναν την ανατροπή, και πήραν ένα πολύτιμο δίποντο που τις κράτησε μόνες πρώτες στην κορυφή της βαθμολογίας. Στο άλλο παιχνίδι ο Πανιώνιος επικράτησε εύκολα με 3-0 του Περιστερίου.
Συναρπαστικά ήταν τα παιχνίδια του Γ΄ομίλου, όπου και τα δύο ματς της αγωνιστικής, κρίθηκαν στο τάι μπρέικ. Ο Ιάσωνας Νίκαιας απέδρασε με 2-3 από το «Σαλπέας» ενώ ο Αίολος Ταύρος έκανε σπουδαία ανατροπή, καθώς αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 1-2, επικράτησε με 3-2.
Μετά τα δύο θρίλερ, ο Αίολος ισοβαθμεί στην δεύτερη θέση με την Γλυφάδα ενώ ο Ιάσωνας με το δίποντο που πήρε βρίσκεται στην τέταρτη θέση, και ο Εθνικός στην πέμπτη.
Τέλος στον πέμπτο όμιλο, ο Μίλωνας συνέχισε την αήττητη πορεία του με άνετη νίκη κόντρα στον ουραγό Κόροιβο, ενώ στη δεύτερη θέση είναι σταθερά ο ΓΣ Ηλιούπολης που επικράτησε εκτός έδρας της Πετρούπολης.
Κατηγορία Κ18
Στην κατηγορία Κ18 και στον Α΄όμιλο συνέχισαν με νίκες την πορεία τους, οι πρωτοπόροι Ολυμπιακός και Ιωνικός. Οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν με 3-0 εκτός του Περιστερίου, και η ομάδα της Νίκαιας πέρασε νικηφόρα από την Σαλαμίνα με γεμάτα σετ που κρίθηκαν στις λεπτομέρειες. Τεράστια νίκη του Μοσχάτου όπου πήρε το πρώτο τρίποντο με το επιβλητικό 3-0 κόντρα στον Εθνικό.
Σημαντική νίκη για το Αιγάλεω που στην έδρα του επικράτησε 3-0 του Μίλωνα και πέρασε στην τρίτη θέση.Με νίκες προχώρησαν ο Πορφύρας που λύγισε 3-1 την Αργυρούπολη, και η Ηλιούπολη που επικράτησε εκτός της Πετρούπολης.
Στον Β’ όμιλο η αήττητη Άρτεμις κράτησε την κορυφή με την τέταρτη νίκη της κόντρα στον Πανιώνιο, στην δεύτερη θέση η Γλυφάδα που νίκησε τον Απολλώνιο και στην τρίτη θέση η Δραπετσώνα που πέρασε νικηφόρα από τον Άλιμο.
Σημαντική νίκη για το Π. Φάληρο που νίκησε με 3-0 το ΑΣ Ηλιούπολης και ισοβάθμησε μαζί του στην τέταρτη θέση. Στα υπόλοιπα ματς με τρίποντα συνέχισαν ο Θρίαμβος και ο Αίολος Ταύρου που νίκησαν αντίστοιχα Άμιλλα και ΑΕ Ρέντη.
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ20 – ‘Α ΟΜΙΛΟΣ 5η αγωνιστική
‘Αρτεμις Κορυδαλλού- ΑΟΝ Αργυρούπολης 3-1 (25 - 19 (1), 20 - 25 (2), 25 - 21 (3), 25 - 20 (4)
Ιωνικός Νίκαιας-ΟΦΑ Απολλώνιος 3-0 (25 - 14 (1), 25 - 15 (2), 25 - 20 (3)
Βαθμολογία: (σε 4 αγώνες)
1) Ιωνικός Νίκαιας 12 (12-2) 2) Άρτεμις 9 (10-4) 3) ΑΟΝ Αργυρούπολης 6 (8-6), 4) ΟΦΑ Απολλώνιος 2 (3-11), 5) ΑΠΣ Αλίμου 1 (2-12).
Β ΟΜΙΛΟΣ-5η αγωνιστική
Πανιώνιος-ΑΣ Περιστέρι 3-0 (25 - 12 (1), 25 - 12 (2), 25 - 12 (3)
Μοσχάτο-Πορφύρας 2-3 (25 - 22 (1), 15 - 25 (2), 25 - 17 (3), 23 - 25 (4), 9 - 15 (5)
Βαθμολογία (σε 4 αγώνες):
1) ΑΟΦ Πορφύρας 11 (12-2), 2) Αιγάλεω 9 (9-3) 3) ΑΟΠ Μοσχάτου 7 (8-6), 4) Πανιώνιος 3 (3-9) ΑΣ Περιστέρι 0 (0-12).
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ- 5η αγωνιστική
Εθνικός Πειραιώς- Ιάσωνας Νίκαιας 2-3 (24 - 26 (1), 25 - 23 (2), 17 - 25 (3), 25 - 23 (4), 2 - 15 (5)
Αίολος Ταύρος- ΑΣΠ Γλυφάδα 3-2 (29 - 27 (1), 17 - 25 (2), 17 - 25 (3), 25 - 23 (4), 15 - 11 (5)
Βαθμολογία (4 αγώνες):
1)Ολυμπιακός 12 (12-0), 2) Αίολος Ταύρου 6 (8-9) 3) ΑΣΠ Γλυφάδα 6 (8-9) 4) Ιάσωνας Νίκαιας 4 (7-10), 5) Εθνικός Πειραιώς 2 (5-12).
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ-5η αγωνιστική
ΓΣ Πετρούπολης- ΓΣ Ηλιούπολης 0-3 (13 - 25 (1), 23 - 25 (2), 20 - 25 (3)
Μίλωνας-Κόροιβος 3-0 (25 - 10 (1), 25 - 15 (2), 25 - 11 (3)
Βαθμολογία (σε 4 αγώνες):
1)Μίλωνας 12 (12-0) 2) ΓΣ Ηλιούπολης 9 (9-3) 3) ΔΑΣ Δραπετσώνας 5 ( 6-9), 4) ΓΣ Πετρούπολης 4 (5-9) 5) ΜΑΟ Κόροιβος 0 (1-12)
ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ 18 - Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
5η αγωνιστική
ΑΣ Περιστέρι-Ολυμπιακός 0-3 (16 - 25 (1), 17 - 25 (2), 14 - 25 (3)
Πορφύρας- ΑΟΝ Αργυρούπολη 3-1 (25 - 22 (1), 21 - 25 (2), 25 - 15 (3), 25 - 16 (4)
ΓΣ Πετρούπολης- ΓΣ Ηλιούπολης 0-3 (24 - 26 (1), 20 - 25 (2), 22 - 25 (3)
Μοσχάτο- Εθνικός Πειραιώς 3-0 (25 - 20 (1), 25 - 16 (2), 25 - 19 (3)
ΑΟ Τελαμών- ΑΟ Ιωνικός Νίκαιας 0-3 (32 - 34 (1), 25 - 27 (2), 18 - 25 (3)
ΑΟ Αιγάλεω- Μίλωνας 3-0 (25 - 20 (1), 25 - 16 (2), 25 - 20 (3)
Βαθμολογία (5αγ.)
1 Ολυμπιακός 15β (15-0), 2 Ιωνικός Νίκαιας 15 (15-1), 3 ΑΟ Αιγάλεω 11 (12-5), 4 Μίλωνας 9 (9-7), 5 Πορφύρας 9 (10-8), 6 ΓΣ Ηλιούπολης 7 (9-9), 7 ΑΟ Τελαμών 7 (10-11), 8 ΓΣ Πετρούπολης 7 (8-9), 9 ΑΣ Περιστέρι 6 (8-11), 10 ΑΟΠ Μοσχάτου 3 (4-12), 11 Εθνικός 1 (2-15), ΑΟΝ Αργυρούπολης 0 (1-15)
ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ18 Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
4η αγωνιστική
Αίολος Ταύρος-ΑΕ Ρέντη 3-0 (25 - 16 (1), 25 - 10 (2), 25 - 13 (3)
ΑΟΠ. Φαλήρου –ΑΣ Ηλιούπολης 3-0 (25 - 15 (1), 25 - 19 (2), 26 - 24 (3)
ΑΣΠ Γλυφάδας- Απολλώνιος 3-0 (25 - 15 (1), 25 - 19 (2), 26 - 24 (3)‘
Αλιμος- Δραπετσώνα 0-3 (13 - 25 (1), 11 - 25 (2), 10 - 25 (3)
Πανιώνιος- Άρτεμις 0-3 (13 - 25 (1), 17 - 25 (2), 17 - 25 (3)
ΑΟ Θρίαμβος- Άμιλλα 3-0 (25 - 20 (1), 25 - 18 (2), 25 - 19 (3)
Βαθμολογία (4 αγώνες):
1 Άρτεμις 12 (12-1), 2 ΑΣΠ Γλυφάδα 10 (11-4), 3 ΔΑΣ Δραπετσώνα 9 (9-4) 4 ΑΟ Π. Φαλήρου 8 (10-5), 5 ΑΣ Ηλιούπολης 8 (9-5), 6 ΓΣ Πανιώνιος 6 (7-6), 7 ΑΟ Θρίαμβος 5 (6-8), 8 Αίολος Ταύρος 5 (7-9), 9 ΑΠΣ Αλίμου 5 (6-8), 10 Άμιλλα 3 (4-9), 11 ΟΦΑ Απολλώνιος 1 (2-12), 12 ΑΕ Ρέντη 0 (0-12)
ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ18 Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ –Α ΟΜΙΛΟΣ
4η αγωνιστική
ΠΟΚ Έσπερος- Ίκαρος Καλλιθέας 3-1 (25 - 9 (1), 24 - 26 (2), 25 - 9 (3), 25 - 20 (4)
ΓΣ Αρίων Περιστερίου- ΓΣ Ιλίου 1-3 (18 - 25 (1), 25 - 23 (2), 22 - 25 (3), 3 - 25 (4)
Ρεπό: ΑΟ Κελεός
Βαθμολογία (4 αγώνες)
1) ΓΣ Ιλίου 9, 2) ΠΟΚ ‘Εσπερος 8 σε, 3) ΑΟ Κελεός 5 , 4) Ίκαρος Καλλιθέας 2, 5) ΓΣ Αρίων Περιστερίου 0. Εκτός του ΓΣ Ιλίου ολες οι υπόλοιπες ομάδες έχουν από 3 ματς.
ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ18 Γ ΚΑΤΗΓΟΡΊΑ – Β ΟΜΙΛΟΣ
4η αγωνιστική:
ΑΣ Πέρα- ΜΑΟ Κόροιβος 0-3 (20 - 25 (1), 12 - 25 (2), 12 - 25 (3)
Ευριπίδης- Αρμενική 0-3 (16 - 25 (1), 19 - 25 (2), 15 - 25 (3)
Βαθμολογία (4 αγώνες):
1)Αρμενική 12β 2) Κόροιβος 6 3) Οδυσσέας 3 4) ΑΣ Πέρα 2 5) ΑΕ Ευρυπίδης 1. Εκτός από την Αρμενική οι υπόλοιπες ομάδες του ομίλου έχουν από 3 ματς
ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ18 Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ- Γ ΟΜΙΛΟΣ
4η αγωνιστική:
Πειραϊκός Σύνδεσμος- Ευκλείδης 3-0 (25 - 19 (1), 25 - 16 (2), 25 - 20 (3)
ΓΑΝΣ Ίρις- Άρης Αμφιάλης 3-0 (25 - 20 (1), 25 - 20 (2), 25 - 21 (3)
Βαθμολογία (4 αγώνες):
1) Πειραϊκός 9, 2) Ευκλείδης 6, 3) ΓΑΝΣ Ίρις 5, 4) Άρης Αμφιάλης 3, 5) Φοίνικας 1. Εκτός της Αμφιάλης οι υπόλοιπες ομάδες έχουν 3 αγώνες.
ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ18 Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ- Δ’ ΟΜΙΛΟΣ
4η αγωνιστική
ΓΣΚ Ειρήνης- Ιπποκράτης 0-3 (18 - 25 (1), 23 - 25 (2), 20 - 25 (3)
Λέοντες Καμινίων- Ίάσωνας Νίκαιας 0-3 (7 - 25 (1), 12 - 25 (2), 11 - 25 (3)
Βαθμολογία: 4η αγωνιστική:
1)Ιάσωνας Νίκαιας 12 2) Σαρωνικός 6 3) Ιπποκράτης 3, 4) ΓΣΚ Ειρήνη 2, 5) Λέοντες Καμινίων 1. Εκτός του Ιάσωνα, οι υπόλοιπες ομάδες έχουν από 3 αγώνες
ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ18 Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ- Ε ΟΜΙΛΟΣ
4η αγωνιστική:
‘Ένωση Ιλίου-Κρόνος Αγ. Αναργύρων 3-0 (25 - 16 (1), 25 - 17 (2), 25 - 16 (3)
Σείριος Ασπροπύργου- ΓΣ Περάματος Ερμής 3-0 (25 - 2 (1), 25 - 11 (2), 25 - 9 (3)
Βαθμολογία (4 αγώνες)
1) Σείριος Ασπροπύργου 9 2) Ένωση Ιλίου 6, 3) Κρόνος Αγ. Αναργύρων 5, 4) ΑΣΠ Νέας Περάμου-Πέραμος 4, 5) ΓΣ Περάματος 0. Οι ομάδες εκτός του ΓΣ Περάματος έχουν 3 αγώνες.