Το «τριφύλλι» είναι ο περσινός κάτοχος του τροπαίου και στοχεύει στον 4ο τίτλο της ιστορίας του σε επίπεδο εφήβων (1965, 1982, 2019). Ο Μίλωνας που θα αγωνιστεί στο γήπεδό του θέλει να επιστρέψει στη κορυφή για 2η φορά μετά τον τίτλο που κατέκτησε το 2015 στο Καρπενήσι.
Ο Ηρακλής είναι ο πολυνίκης του θεσμού με 8 κατακτήσεις, ενώ ο Άρης έχει ανέβει στη κορυφή της Ελλάδας σε επίπεδο εφήβων 3 φορές (1981, 1985 και 1990).
Οι αγώνες θα μεταδοθούν από το ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ TV, την Cosmote TV (CosmoteSport 6) και το επίσημο κανάλι του Youtube του volleyball.gr.
Πανελλήνιο αγοριών Κ21 και κοριτσιών Κ20: Αρνητικά και τα 158 τεστ για τον COVID-19
Πανελλήνιο αγοριών Κ21: Τα ρόστερ των 4 φιναλίστ
Το πρόγραμμα του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Αγοριών Κ21
Παρασκευή 4 Σεπτεμβρίου - 1η αγωνιστική
10.00: Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 - Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων, Διαιτητές: Μυλωνάκης, Μαρκάτης, Θεοδωρίδου.
13.00: Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Σ. Άρης, Διαιτητές: Πρέντζας, Λιάκου, Θεοδωρίδου.
Σάββατο 5 Σεπτεμβρίου - 2η αγωνιστική
10.00: Παναθηναϊκός Α.Ο. - Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015, Διαιτητές: Μυλωνάκης, Μαρκάτης, Θεοδωρίδου.
13.00: Α.Σ. Άρης - Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων, Διαιτητές: Πρέντζας, Λιάκου, Θεοδωρίδου.
Κυριακή 6 Σεπτεμβρίου - 3η αγωνιστική
10.00: Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων - Παναθηναϊκός Α.Ο., Διαιτητές: Μυλωνάκης, Λιάκου, Θεοδωρίδου.
13.00: Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 - Α.Σ. Άρης, Διαιτητές: Πρέντζας, Μαρκάτης, Θεοδωρίδου.
ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΑΓΟΡΙΩΝ Κ21
ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ ΑΓΟΡΙΩΝ Κ21 |
|
ΕΤΟΣ | (ΠΟΛΗ) ΟΜΑΔΑ |
2020 | (Νέα Σμύρνη) |
2019 | (Θεσσαλονίκη) Παναθηναϊκός ΑΟ |
2018 | (Νεάπολη) Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 |
2017 | (Καρδίτσα) Πήγασος Πολίχνης |
2016 | (Ναύπακτος) Πήγασος Πολίχνης |
2015 | (Καρπενήσι) Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων |
2014 | (Κόνιτσα) Α.Γ.Σ.Ιωαννίνων |
2013 | (Αλεξανδρούπολη) Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξ/πολης |
2012 | (Αργυρούπολη, Αττική) Εθνικός Αλεξ/πολης |
2011 | (Αλεξανδρούπολη) Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλ. |
2010 | (Ν. Ερυθραία Αττικής) Γ.Σ.Ηρακλής |
2009 | (Μίκρα) Γ.Σ.Ηρακλής |
2008 | (Αγ. Δημήτριος Αττικής) Γ.Σ.Ηρακλής |
2007 | (Ζάκυνθος) Γ.Σ.Ηρακλής |
2006 | (Αργυρούπολη Αττικής) Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. |
2005 | (Νάουσα) Ζαφειράκης Νάουσας |
2004 | (Σκύδρα) Μακεδονικός Νεάπολης |
2003 | (Δραπετσώνα) Γ.Σ.Ηρακλής |
2002 | (Μίκρα) Γ.Σ.Ηρακλής |
2001 | (Δραπετσώνα) Αρης Νίκαιας |
2000 | (Μετς, Αθήνα) Αρης Νίκαιας |
1999 | (Γουδή/Αθήνα) Αρης Νίκαιας |
1998 | (Γουδή, Αθήνα) Ορφέας Ηλιούπολης |
1997 | (Ρέντης) Γ.Σ.Ηρακλής |
1996 | (Ρέντης) ΑΟ Ορεστιάδας |
1995 | (Ορεστιάδα) ΑΟ Ορεστιάδας |
1994 | (Παιανία/Αθήνα) Φιλία Ηλιούπολης |
1993 | (Χαλκίδα) ΑΟ Ορεστιάδας |
1992 | (Φλώρινα) ΑΟ Ορεστιάδας |
1991 | (Πάτρα) Α.Ο.Ορεστιάδας |
1990 | (Ξάνθη) Αρης Α.Σ. |
1989 | (Χανιά) Πανελλήνιος Γ.Σ. |
1988 | (Ορεστιάδα) ΑΟ Ορεστιάδας |
1987 | (Σέρρες) Εθνικός Αλεξανδρούπολης |
1986 | (Καρδίτσα) Πανελλήνιος |
1985 | (Θεσσαλονίκη) Αρης |
1984 | (Αθήνα) Δημόκριτος |
1983 | (Βόλος) ΠΑΟΚ |
1982 | (Τρίκαλα) Παναθηναϊκός |
1981 | (Λάρισα) Αρης |
1980 | (Λάρισα) Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας |
1979 | |
1978 | (Θεσσαλονίκη) Νηρέας |
1977 | |
1976 | (Λάρισα) Εθνικός Αλεξανδρούπολης |
1975 | |
1974 | |
1973 | |
1972 | |
1971 | (Λάρισα) Ολυμπιακός |
1970 | (Θεσσαλονίκη) Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας |
1969 | |
1968 | (Αθήνα) Ολυμπιακός |
1967 | |
1966 | (Θεσσαλονίκη) Αρης |
1965 | (Πειραιάς): Παναθηναϊκός Α.Ο. |