Έχοντας 2 νίκες και μια αποχώρηση αντιπάλων στον όμιλο είχαν περάσει κατευθείαν στην 16άδα του τουρνουά, όπου αντιμετώπισαν τους Μπίνστοκ / Σάχτερ (Νο10). Με μια εντυπωσιακή ανατροπή και με.. θρίλερ στο τάι μπρέικ η ελληνική ομάδα πήρε τη νίκη με 22-1 (16-21, 21-18, 16-14) και προκρίθηκε στην 8αδα.
Τώρα στις 18.30 θα κληθούν να παίξουν με τους Γερμανούς Έρντμαν/Μάτισικ (Νο7), τους οποίους έχουν να τους αντιμετωπίσουν 5 χρόνια. Πέρσι ωστόσο είχαν χάσει από τον Έρντμαν στο Κλάγκενφουρτ αλλά είχε άλλο συμπαίκτη.
Τώρα στις 18.30 θα κληθούν να παίξουν με τους Γερμανούς Έρντμαν/Μάτισικ (Νο7), τους οποίους έχουν να τους αντιμετωπίσουν 5 χρόνια. Πέρσι ωστόσο είχαν χάσει από τον Έρντμαν στο Κλάγκενφουρτ αλλά είχε άλλο συμπαίκτη.
No. | Local | Court | Team A | Team B | Result | Dur. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Date | Time | ||||||
Final 1st Place | |||||||
72 | 14-May | 16:45 | 1 | Ludwig/Walkenhorst GER [1] | Lehtonen/Lahti FIN [15] | ||
Final 3rd Place | |||||||
71 | 14-May | 15:30 | 1 | Holtwick/Semmler GER [7] | Gallay/Klug ARG [6] | ||
Semifinals | |||||||
70 | 14-May | 12:00 | 1 | Gallay/Klug ARG [6] | Lehtonen/Lahti FIN [15] | 0-2 (23-25, 14-21) | 0:43 |
69 | 14-May | 11:00 | 1 | Ludwig/Walkenhorst GER [1] | Holtwick/Semmler GER [7] | 2-0 (24-22, 21-16) | 0:38 |
Round 3 | |||||||
68 | 13-May | 16:30 | 1 | Lehtonen/Lahti FIN [15] | Borger/Büthe GER [2] | 2-1 (16-21, 23-21, 16-14) | 0:55 |
67 | 13-May | 16:30 | 2 | Bieneck/Großner GER [18] | Gallay/Klug ARG [6] | 0-2 (17-21, 13-21) | 0:30 |
66 | 13-May | 15:40 | 2 | Holtwick/Semmler GER [7] | Slukova/Hermannova CZE [14] | 2-1 (21-14, 19-21, 18-16) | 0:46 |
65 | 13-May | 15:40 | 1 | Ludwig/Walkenhorst GER [1] | Arvaniti/Karagkouni GRE [21] | 2-0 (21-18, 21-19) | 0:35 |
Round 2 | |||||||
64 | 13-May | 13:10 | 1 | Borger/Büthe GER [2] | Laboureur/Sude GER [12] | 2-1 (13-21, 21-18, 15-11) | 0:48 |
63 | 13-May | 13:10 | 3 | Matauatu/Pata VAN [9] | Lehtonen/Lahti FIN [15] | 1-2 (19-21, 24-22, 10-15) | 0:55 |
62 | 13-May | 13:10 | 2 | Gallay/Klug ARG [6] | Dubovcova/Nestarcova SVK [17] | 2-0 (21-14, 21-11) | 0:25 |
61 | 13-May | 13:10 | 4 | Forrer/Vergé-Dépré SUI [4] | Bieneck/Großner GER [18] | 1-2 (21-16, 16-21, 11-15) | 0:47 |
60 | 13-May | 12:20 | 4 | Slukova/Hermannova CZE [14] | Schwaiger S./Hansel AUT [16] | 2-0 (21-14, 21-10) | 0:30 |
59 | 13-May | 12:20 | 3 | Holtwick/Semmler GER [7] | Barsuk/Moiseeva RUS [24] | 2-0 (21-15, 23-21) | 0:35 |
58 | 13-May | 12:20 | 2 | Arvaniti/Karagkouni GRE [21] | Birlova/Ukolova RUS [13] | 2-0 (21-17, 22-20) | 0:38 |
57 | 13-May | 12:20 | 1 | Ludwig/Walkenhorst GER [1] | Fernanda/Josi BRA [11] | 2-0 (21-18, 21-14) | 0:35 |
Round 1 | |||||||
56 | 13-May | 09:50 | 1 | Betschart/Hüberli SUI [22] | Laboureur/Sude GER [12] | 1-2 (21-16, 19-21, 11-15) | 0:47 |
55 | 13-May | 09:50 | 3 | Lehtonen/Lahti FIN [15] | Ribera/Fernández Navarro ESP [26] | 2-0 (21-16, 21-10) | 0:35 |
54 | 13-May | 09:50 | 2 | Dubovcova/Nestarcova SVK [17] | Kongshavn/Solvoll NOR [25] | 2-1 (19-21, 21-13, 15-7) | 0:44 |
53 | 13-May | 09:50 | 4 | Lundqvist/Rininsland SWE [30] | Bieneck/Großner GER [18] | 0-2 (10-21, 13-21) | 0:28 |
52 | 13-May | 09:00 | 4 | Heidrich/Zumkehr SUI [5] | Schwaiger S./Hansel AUT [16] | 1-2 (16-21, 21-13, 10-15) | 0:44 |
51 | 13-May | 09:00 | 3 | Barsuk/Moiseeva RUS [24] | Mersmann/Schneider GER [20] | 2-0 (24-22, 21-15) | 0:36 |
50 | 13-May | 09:00 | 2 | Birlova/Ukolova RUS [13] | Kolosinska/Brzostek POL [3] | 2-0 (21-18, 21-15) | 0:32 |
49 | 13-May | 09:00 | 1 | Kessy/Day USA [10] | Fernanda/Josi BRA [11] | 1-2 (21-19, 15-21, 12-15) | 0:50 |
Pool H | |||||||
48 | 12-May | 14:00 | 2 | Barsuk/Moiseeva RUS [24] | Kongshavn/Solvoll NOR [25] | 2-0 (21-7, 21-18) | 0:30 |
47 | 12-May | 14:00 | 1 | Atasoy/Yurtsever TUR [8] | Matauatu/Pata VAN [9] | 0-2 (13-21, 11-21) | 0:27 |
32 | 11-May | 16:20 | 2 | Matauatu/Pata VAN [9] | Kongshavn/Solvoll NOR [25] | 2-1 (19-21, 21-11, 15-7) | 0:42 |
31 | 11-May | 16:20 | 1 | Atasoy/Yurtsever TUR [8] | Barsuk/Moiseeva RUS [24] | 1-2 (15-21, 21-17, 5-15) | 0:39 |
16 | 11-May | 12:10 | 3 | Matauatu/Pata VAN [9] | Barsuk/Moiseeva RUS [24] | 2-1 (21-19, 15-21, 15-11) | 0:44 |
15 | 11-May | 11:20 | 1 | Atasoy/Yurtsever TUR [8] | Kongshavn/Solvoll NOR [25] | 0-2 (16-21, 15-21) | 0:34 |
Pool G | |||||||
46 | 12-May | 14:50 | 3 | Jupiter/Longuet FRA [23] | Ribera/Fernández Navarro ESP [26] | 0-2 (17-21, 18-21) | 0:33 |
45 | 12-May | 14:00 | 3 | Holtwick/Semmler GER [7] | Kessy/Day USA [10] | 2-0 (21-18, 21-17) | 0:40 |
30 | 11-May | 15:30 | 2 | Kessy/Day USA [10] | Ribera/Fernández Navarro ESP [26] | 2-0 (21-16, 21-14) | 0:32 |
29 | 11-May | 15:30 | 3 | Holtwick/Semmler GER [7] | Jupiter/Longuet FRA [23] | 2-1 (19-21, 21-10, 15-9) | 0:40 |
14 | 11-May | 11:20 | 3 | Kessy/Day USA [10] | Jupiter/Longuet FRA [23] | 2-1 (17-21, 21-17, 15-10) | 0:45 |
13 | 11-May | 11:20 | 2 | Holtwick/Semmler GER [7] | Ribera/Fernández Navarro ESP [26] | 2-1 (21-11, 16-21, 15-8) | 0:38 |
Pool F | |||||||
44 | 12-May | 13:10 | 2 | Betschart/Hüberli SUI [22] | Gruszczynska/Strag POL [27] | 2-0 (21-15, 21-18) | 0:31 |
43 | 12-May | 13:10 | 1 | Gallay/Klug ARG [6] | Fernanda/Josi BRA [11] | 2-0 (21-16, 21-11) | 0:33 |
28 | 11-May | 15:30 | 1 | Fernanda/Josi BRA [11] | Gruszczynska/Strag POL [27] | 2-0 (21-11, 21-12) | 0:29 |
27 | 11-May | 14:40 | 3 | Gallay/Klug ARG [6] | Betschart/Hüberli SUI [22] | 2-0 (21-18, 21-16) | 0:35 |
12 | 11-May | 10:30 | 2 | Fernanda/Josi BRA [11] | Betschart/Hüberli SUI [22] | 1-2 (21-11, 18-21, 14-16) | 0:45 |
11 | 11-May | 10:30 | 1 | Gallay/Klug ARG [6] | Gruszczynska/Strag POL [27] | 2-1 (25-27, 21-10, 15-7) | 0:48 |
Pool E | |||||||
42 | 12-May | 10:40 | 2 | Arvaniti/Karagkouni GRE [21] | Kolocova/Kvapilova CZE [28] | 2-1 (21-17, 13-21, 15-13) | 0:43 |
41 | 12-May | 10:40 | 3 | Heidrich/Zumkehr SUI [5] | Laboureur/Sude GER [12] | 2-1 (21-16, 17-21, 18-16) | 0:52 |
26 | 11-May | 14:40 | 2 | Laboureur/Sude GER [12] | Kolocova/Kvapilova CZE [28] | 2-0 (21-14, 21-14) | 0:32 |
25 | 11-May | 14:40 | 1 | Heidrich/Zumkehr SUI [5] | Arvaniti/Karagkouni GRE [21] | 0-2 (25-27, 15-21) | 0:36 |
10 | 11-May | 10:30 | 3 | Laboureur/Sude GER [12] | Arvaniti/Karagkouni GRE [21] | 0-2 (19-21, 17-21) | 0:35 |
9 | 11-May | 09:40 | 3 | Heidrich/Zumkehr SUI [5] | Kolocova/Kvapilova CZE [28] | 2-1 (22-24, 21-13, 15-12) | 0:49 |
Pool D | |||||||
40 | 12-May | 09:00 | 1 | Mersmann/Schneider GER [20] | Matic/Milosevic SRB [29] | 2-0 (21-14, 21-19) | 0:34 |
39 | 12-May | 09:50 | 3 | Forrer/Vergé-Dépré SUI [4] | Birlova/Ukolova RUS [13] | 2-0 (21-15, 21-17) | 0:33 |
24 | 11-May | 13:50 | 2 | Birlova/Ukolova RUS [13] | Matic/Milosevic SRB [29] | 2-0 (21-19, 21-15) | 0:34 |
23 | 11-May | 13:50 | 1 | Forrer/Vergé-Dépré SUI [4] | Mersmann/Schneider GER [20] | 2-0 (21-15, 21-14) | 0:29 |
8 | 11-May | 09:40 | 2 | Birlova/Ukolova RUS [13] | Mersmann/Schneider GER [20] | 2-0 (28-26, 21-17) | 0:45 |
7 | 11-May | 09:40 | 1 | Forrer/Vergé-Dépré SUI [4] | Matic/Milosevic SRB [29] | 2-0 (21-13, 21-19) | 0:33 |
Pool C | |||||||
38 | 12-May | 09:00 | 3 | Syrtseva/Abalakina RUS [19] | Lundqvist/Rininsland SWE [30] | 0-2 (16-21, 11-21) | 0:30 |
37 | 12-May | 09:00 | 2 | Kolosinska/Brzostek POL [3] | Slukova/Hermannova CZE [14] | 1-2 (17-21, 21-19, 10-15) | 0:48 |
22 | 11-May | 13:50 | 3 | Slukova/Hermannova CZE [14] | Lundqvist/Rininsland SWE [30] | 2-1 (15-21, 21-17, 15-7) | 0:44 |
21 | 11-May | 13:00 | 3 | Kolosinska/Brzostek POL [3] | Syrtseva/Abalakina RUS [19] | 0-2 (15-21, 19-21) | 0:34 |
6 | 11-May | 08:50 | 3 | Slukova/Hermannova CZE [14] | Syrtseva/Abalakina RUS [19] | 2-0 (26-24, 25-23) | 0:50 |
5 | 11-May | 08:50 | 2 | Kolosinska/Brzostek POL [3] | Lundqvist/Rininsland SWE [30] | 2-0 (21-19, 23-21) | 0:39 |
Pool B | |||||||
36 | 12-May | 10:40 | 1 | Bieneck/Großner GER [18] | Köksalan/Aktas TUR [31] | 2-0 (21-8, 21-10) | 0:23 |
35 | 12-May | 11:30 | 3 | Borger/Büthe GER [2] | Lehtonen/Lahti FIN [15] | 2-0 (21-14, 21-18) | 0:36 |
20 | 11-May | 08:50 | 1 | Lehtonen/Lahti FIN [15] | Köksalan/Aktas TUR [31] | 2-0 (21-6, 21-13) | 0:28 |
19 | 11-May | 08:00 | 3 | Borger/Büthe GER [2] | Bieneck/Großner GER [18] | 2-1 (14-21, 21-18, 15-8) | 0:47 |
4 | 11-May | 13:00 | 2 | Lehtonen/Lahti FIN [15] | Bieneck/Großner GER [18] | 2-0 (21-16, 21-15) | 0:35 |
3 | 11-May | 13:00 | 1 | Borger/Büthe GER [2] | Köksalan/Aktas TUR [31] | 2-0 (21-10, 21-8) | 0:23 |
Pool A | |||||||
34 | 12-May | 09:50 | 1 | Dubovcova/Nestarcova SVK [17] | Sencel/Cakmak TUR [32] | 2-0 (21-3, 21-10) | 0:24 |
33 | 12-May | 09:50 | 2 | Ludwig/Walkenhorst GER [1] | Schwaiger S./Hansel AUT [16] | 2-0 (21-19, 21-9) | 0:36 |
18 | 11-May | 12:10 | 1 | Schwaiger S./Hansel AUT [16] | Sencel/Cakmak TUR [32] | 2-0 (21-15, 21-13) | 0:32 |
17 | 11-May | 12:10 | 2 | Ludwig/Walkenhorst GER [1] | Dubovcova/Nestarcova SVK [17] | 2-0 (24-22, 21-15) | 0:34 |
2 | 11-May | 08:00 | 2 | Schwaiger S./Hansel AUT [16] | Dubovcova/Nestarcova SVK [17] | 1-2 (15-21, 21-16, 13-15) | 0:52 |
1 | 11-May | 08:00 | 1 | Ludwig/Walkenhorst GER [1] | Sencel/Cakmak TUR [32] | 2-0 (21-11, 21-6) | 0:22 |