Volley League Ανδρών - 11η αγωνιστική
Σάββατο 22 Δεκεμβρίου
Γυμναστήριο Μίκρας 17.00: Ηρακλής Πετ. 2015 - ΑΟ Φοίνικας Σύρου
Διαιτητές: Βουδούρης, Δεληκωστίδης, Παρατηρητής: Γεωργουλέας, Επόπτες: Δρανίτσας, Τοσουνίδης, Γραμματεία: Καρακούλια.
Γυμναστήριο Μετς 17.00: ΑΕΚ - ΠΑΟΚ
Διαιτητές: Γεωργιάδης, Μυλωνάκης, Παρατηρητής: Βαρθαλίτης, Επόπτες: Πατεράκης, Κουρπανίδης, Γραμματεία: Μπίτσικα.
Γυμναστήριο Πανελληνίου 18.00: Παναθηναϊκός ΑΟ - ΑΟΠ Κηφισιάς
Διαιτητές: Φραγκάκης, Γεροθόδωρος, Παρατηρητής: Ράπτης, Επόπτες: Πετρόπουλος, Διαμαντής, Γραμματεία: Παπασηφάκη.
Γυμναστήριο Κομοτηνής 19.00: ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής - ΓΣ Εθνικός Αλεξ.
Διαιτητές: Ιωαννίδης, Θεμελής, Παρατηρητής: Σαρδάνης, Επόπτες: Σταματόπουλος, Τονονίδης, Γραμματεία: Σκαρλατούδη.
Ρεπό ο Ολυμπιακός ΣΦΠ και ο ΓΑΣ Παμβοχαϊκός.
Pre League - 10η αγωνιστική
Σάββατο 22 Δεκεμβρίου
Χολαργού 15.15: Παναθηναϊκός ΑΟ - ΓΑΣ Μεσσαράς
Διαιτητές: Λιδωρικιώτη, Αντωνόπουλος, Γραμματεία: Καλιγέρη, Παρατηρητής: Τσάκωνας.
Ζηρίνειο 17.00: ΓΣ Ηρακλής Κηφισιάς - ΑΕΚ
Διαιτητές: Οικονόμου Μ., Μουλά Ειρ., Γραμματεία: Καλογιάννη, Παρατηρητής: Πέρρος.
Κορυδαλλού 17.30: ΑΓΣ Άρτεμις Κορυδαλλού - ΧΑΝΘ
Διαιτητές: Μουλά Λ., Χαμπιλού, Γραμματεία: Μυλωνά, Παρατηρητής: Μαυρικίδης.
Βριλησσίων 17.45: ΦΟ Βριλησσίων - ΑΟ Αιγάλεω
Διαιτητές: Λιάκου, Πρέντζας, Γραμματεία: Νυδριώτη, Παρατηρητής: Ανδρονικίδης.
Κυριακή 23 Δεκεμβρίου
Μετς 14.30: ΓΣ Πανιώνιος - ΖΑΟΝ
Διαιτητές: Κυριοπούλου, Μαύρος, Γραμματεία: Πεσίνογλου, Παρατηρητής: Βασιλειάδης Στ.
Μίκρας 1 17.30: ΠΑΟΚ - ΑΟ Λαμίας 2013
Διαιτητές: Τσιούλα, Μπέλλος Ι., Γραμματεία: Τσαντόγλου, Παρατηρητής: Καραμπαλάσης.
Α2 Ανδρών - Α' όμιλος - 1ος υποόμιλος - 8η αγωνιστική
Σάββατο 22 Δεκεμβρίου
14.30: Ροδίων Άθλησις - ΑΕΠ Ολυμπιάς, Διαιτητές: Οικονόμου Β., Κρίτσα.
16.00: ΟΦΗ - ΣΦΑΜ Φοίβος, Διαιτητές: Τραχαλάκη, Καραπουλάκης.
17.30: ΑΟ Καλαμάτα 80 - ΓΣ Πανιώνιος, Διαιτητές: Τσουμελέας, Καραγιαννόπουλος.
20.00: ΑΟ Αιγιαλέων - ΑΣ Πανερυθραϊκός, Διαιτητές: Μπακλέσης, Γεράνιος.
Α2 Ανδρών - Α' όμιλος - 2ος υποόμιλος - 8η αγωνιστική
Σάββατο 22 Δεκεμβρίου
18.00: ΕΑ Πατρών - ΑΣ Κόροιβος, Διαιτητές: Γκόλφης, Λιναρδάτος.
19.00: ΑΣ Κέρκης - Παναχαϊκή Πετ. 2013, Διαιτητές: Μαριδάκης, Καραδημητρίου.
19.00: ΑΕ Αρμενίων - ΔΑΣ Δραπετσώνας, Διαιτητές: Μάλφας, Κυργιαλάνη.
19.30: ΓΣ Απόλλων - ΑΟ Νέοι Βύρωνος, Διαιτητές: Παπαχατζής, Τσίτσικας.
Α2 Ανδρών - Β' όμιλος - 12η αγωνιστική
Σάββατο 22 Δεκεμβρίου
17.30: ΑΜΣ Νέστωρ - ΑΣ Άθλος, Διαιτητές: Δημητρίου, Παπακοσμάς.
18.00: Αναγέννηση Άρτας - ΣΦΚ Πιερικός, Διαιτητές: Αποστόλου, Φλούδας.
18.00: ΜΓΣ Απόλλων - ΣΠΑ Καρδίτσας, Διαιτητές: Σιμίδης, Μαυρίδης.
19.00: ΑΟ Σερρών - ΑΣ Μακεδονικός, Διαιτητές: Σταυριανίδης, Παπαδόπουλος Αρ.
20.00: ΜΑΣ Νίκη - ΑΣ Ελπίς, Διαιτητές: Βένος, Χάνος.
20.00: ΧΑΝΘ - Πήγασος Πολίχνης, Διαιτητές: Αβραμίδης, Μπέλλος Εμμ.
Ρεπό η ΑΕΝ Πανοράματος.
Α2 Γυναικών - Α' όμιλος - 10η αγωνιστική
Σάββατο 22 Δεκεμβρίου
16.00: ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου - ΑΕ Αγίας Παρασκευής, Διαιτητές: Κόκκας, Κανδηλιεράκης.
18.00: Ένωση Βύρωνα - ΑΣ Νηρέας Χίου, Διαιτητές: Κατερλή, Ράντσιου.
18.00: ΑΟΝ Αμαζόνες - Απόλλων Καλαμάτας, Διαιτητές: Οικονομοπούλου, Μαρκάτης.
19.30: ΓΣ Μεσσηνιακός - ΓΣ Αστέρας Αγ. Δημητρίου, Διαιτητές: Χανδρινός, Χριστοδουλόπουλος.
Κυριακή 23 Δεκεμβρίου
17.00: ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου - ΟΦΑ Απολλώνιος, Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος, Κτενάς.
17.00: ΑΣΠ Απόλλων - ΓΣ Πετρούπολης, Διαιτητές: Πετούσης, Σπυρόπουλος.
Α2 Γυναικών - Β' όμιλος - 12η αγωνιστική
Τετάρτη 19 Δεκεμβρίου
20.30: ΕΑ Λαρίσης - ΓΣ Ένωση Ελασσόνας, Διαιτητές: Παρασκευάς, Κολτσίδας.
Σάββατο 22 Δεκεμβρίου
16.00: ΓΣ Δράμας - ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση, Διαιτητές: Τερζίδου, Κωστόπουλος.
18.00: Ακαδημίες Πρωτ. Πεύκων - ΑΣ Γιάννενα, Διαιτητές: Γιωγιού Αλκ., Μαλακίδης.
18.00: ΑΣ Ασκληπιός - ΕΟ Σταυρούπολης, Διαιτητές: Κατσιούλης, Χλώρος.
19.30: ΑΟ Καβάλας - ΜΑΣ Νέα Γενεά, Διαιτητές: Κυριακίδης, Παπαβασιλείου.
Κυριακή 23 Δεκεμβρίου
18.30: ΑΣ Ελπίς - ΑΣΚ Λαγκαδάς, Διαιτητές: Κουκουμάκας, Τοσουνίδης.
Ρεπό ο ΓΣΓ Νίκη Αλεξανδρούπολης.