Επόμενο παιχνίδι για το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα, την Τρίτη (25/6, 20.00) με την διοργανώτρια Αλβανία.
Τα σετ: 3-0 (25-19, 25-19, 25-17)
*Οι πόντοι της Ελλάδας προήλθαν από 3 άσσους, 35 επιθέσεις, 6 μπλοκ και 31 λάθη αντιπάλων και των Σκοπίων προήλθαν από 5 άσσους, 25 επιθέσεις, 6 μπλοκ και 19 λάθη αντιπάλων.
ΕΛΛΑΔΑ (Νανάς): Χάκκας 12 (10/15 επ., 2 άσσοι, 50% υπ. - 31% άριστες), Κεσεσίδης 4 (3/7 επ., 1 μπλοκ), Καλαγασίδης 1 (1 μπλοκ), Στράτος 8 (6/9 επ., 1 άσσος, 1 μπλοκ, 20% υπ. - 20% άριστες), Μούχλιας 12 (10/20 επ., 2 μπλοκ), Δορδοκίδης 2 (1/1 επ., 1 μπλοκ) / Χανδρινός Α. (λ, 60% υπ. - 47% άριστες), Παπάζογλου, Χανδρινός Σπ. 4 (4/4 επ.), Τζουγκαράκης, Παπαδόσιφος.
ΣΚΟΠΙΑ (Σάνεφ): Σαβόφσκι 7 (3/5 επ., 3 άσσοι, 1 μπλοκ), Λεπιντόφσκ 2 (1/6 επ., 1 μπλοκ), Κόστικ10 (7/15 επ., 2 άσσοι, 1 μπλοκ, 45% υπ. - 19% άριστες), Ιλιέφσκι 1 (1/10 επ.), Ίλεφ 13 (11/26 επ., 2 μπλοκ, 77% υπ. - 46% άριστες), Στογιάνοφ 1 (1 μπλοκ) / Μπαμπάτζοφ (λ, 41% υπ. - 24% άριστες), Ρίτσλιεφ (λ), Σουλακόφσκι 1 (1/1 επ.), Σάνεφ.
Το πρόγραμμα του ομίλου της Εθνικής
1η αγωνιστική - Δευτέρα 24 Ιουνίου
Ελλάδα - Βόρεια Μακεδονία 3-0 (25-19, 25-19, 25-17)
20.00: Αλβανία - Κόσοβο
2η αγωνιστική - Τρίτη 25 Ιουνίου
15.00: Κόσοβο - Βόρεια Μακεδονία
20.00: Αλβανία - Ελλάδα
3η αγωνιστική - Τετάρτη 26 Ιουνίου
15.00: Ελλάδα - Κόσοβο
20.00: Βόρεια Μακεδονία - Αλβανία
Β' φάση - Πέμπτη 27 Ιουνίου
13.30: Α3 - Β4
15.00: Β3 - Α4
18.30: Α1 - Β2
20:00: Β1 - Α2
Βαθμολογία
1. Ελλάδα 3β. (3-0)
2. Βόρεια Μακεδονία 0β. (0-3)
3. Αλβανία 0β. (0-0)
4. Κόσοβο 0β. (0-0)
Τα σετ: 3-0 (25-19, 25-19, 25-17)
*Οι πόντοι της Ελλάδας προήλθαν από 3 άσσους, 35 επιθέσεις, 6 μπλοκ και 31 λάθη αντιπάλων και των Σκοπίων προήλθαν από 5 άσσους, 25 επιθέσεις, 6 μπλοκ και 19 λάθη αντιπάλων.
ΕΛΛΑΔΑ (Νανάς): Χάκκας 12 (10/15 επ., 2 άσσοι, 50% υπ. - 31% άριστες), Κεσεσίδης 4 (3/7 επ., 1 μπλοκ), Καλαγασίδης 1 (1 μπλοκ), Στράτος 8 (6/9 επ., 1 άσσος, 1 μπλοκ, 20% υπ. - 20% άριστες), Μούχλιας 12 (10/20 επ., 2 μπλοκ), Δορδοκίδης 2 (1/1 επ., 1 μπλοκ) / Χανδρινός Α. (λ, 60% υπ. - 47% άριστες), Παπάζογλου, Χανδρινός Σπ. 4 (4/4 επ.), Τζουγκαράκης, Παπαδόσιφος.
ΣΚΟΠΙΑ (Σάνεφ): Σαβόφσκι 7 (3/5 επ., 3 άσσοι, 1 μπλοκ), Λεπιντόφσκ 2 (1/6 επ., 1 μπλοκ), Κόστικ10 (7/15 επ., 2 άσσοι, 1 μπλοκ, 45% υπ. - 19% άριστες), Ιλιέφσκι 1 (1/10 επ.), Ίλεφ 13 (11/26 επ., 2 μπλοκ, 77% υπ. - 46% άριστες), Στογιάνοφ 1 (1 μπλοκ) / Μπαμπάτζοφ (λ, 41% υπ. - 24% άριστες), Ρίτσλιεφ (λ), Σουλακόφσκι 1 (1/1 επ.), Σάνεφ.
Το πρόγραμμα του ομίλου της Εθνικής
1η αγωνιστική - Δευτέρα 24 Ιουνίου
Ελλάδα - Βόρεια Μακεδονία 3-0 (25-19, 25-19, 25-17)
20.00: Αλβανία - Κόσοβο
2η αγωνιστική - Τρίτη 25 Ιουνίου
15.00: Κόσοβο - Βόρεια Μακεδονία
20.00: Αλβανία - Ελλάδα
3η αγωνιστική - Τετάρτη 26 Ιουνίου
15.00: Ελλάδα - Κόσοβο
20.00: Βόρεια Μακεδονία - Αλβανία
Β' φάση - Πέμπτη 27 Ιουνίου
13.30: Α3 - Β4
15.00: Β3 - Α4
18.30: Α1 - Β2
20:00: Β1 - Α2
Βαθμολογία
1. Ελλάδα 3β. (3-0)
2. Βόρεια Μακεδονία 0β. (0-3)
3. Αλβανία 0β. (0-0)
4. Κόσοβο 0β. (0-0)