Οι Βούλγαροι είχαν νικήσει με 3-1 στο Ισραήλ και είχαν το προβάδισμα, ωστόσο η Χάποελ προηγήθηκε στα σετ με 1-0 και χρειάστηκε η ανατροπή για να σφραγίσουν την πρόκριση.
Ο πρώτος αγώνας ανάμεσα στην Μοντάνα και τον Φοίνικα θα γίνει την περίοδο 16-18 Ιανουαρίου και η ρεβάνς θα διεξαχθεί στη Σύρο στις 30-31 Ιανουαρίου ή την 1η Φεβρουαρίου.
Φαση των «32»
6/12 Πενζουγκιόρ Βουδαπέστης (Ουγγαρία) - Σουργκούτ (Ρωσία) 0-3 (19-25, 13-25, 17-25)
20/12 Σουργκούτ (Ρωσία) - Πενζουγκιόρ Βουδαπέστης (Ουγγαρία) 3-0 (25-13, 25-14, 25-15)
6/12 Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία) - Ντότινκεμ (Ολλανδία) 3-1 (22-25, 25-15, 25-16, 25-18)
20/12 Ντότινκεμ (Ολλανδία) - Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία) 3-0 (27-25, 25-20, 25-21). Χρυσό σετ: 15-13
6/12 Μλάντοστ Ζάγκερμπ (Κροατία) - Καρλοβάρσκο (Τσεχία) 2-3 (26-24, 23-25, 24-26, 25-23, 12-15)
20/12 Καρλοβάρσκο (Τσεχία) - Μλάντοστ Ζάγκερμπ (Κροατία) 3-0 (25-17, 25-13, 25-22)
5/12 Βαλντβίερτελ (Αυστρία) - Νάφελς (Ελβετία) 1-3 (19-25, 25-23, 15-25, 22-25)
20/12 Νάφελς (Ελβετία)- Βαλντβίερτελ (Αυστρία) 3-1 (25-15, 20-25, 25-17, 26-24)
7/12 Σόνενβερντ (Ελβετία) - Μένεν (Βέλγιο) 0-3 (15-25, 15-25, 24-26)
20/12 Μένεν (Βέλγιο) - Σόνενβερντ (Ελβετία) 3-1 (25-23, 25-17, 16-25, 25-15)
6/12 Παφιακός (Κύπρος) - Πάρνου(Φινλανδία) 1-3 (28-26, 22-25, 21-25, 17-25)
20/12 Πάρνου(Φινλανδία) -Παφιακός (Κύπρος) 3-0 (25-19, 25-23, 25-17)
7/12 Λοκομοτιβ Μπακού (Αζερμπαϊτζάν) - Φόντε Μπαστάρντο Αζόρες (Πορτογαλία) 3-1 (25-23, 21-25, 28-26, 25-20)
20/12 Φόντε Μπαστάρντο Αζόρες (Πορτογαλία) - Λοκομοτιβ Μπακού (Αζερμπαϊτζάν) 3-0 (25-13, 25-20, 25-13) Χρυσό σετ: 23-25
6/12 Ολυμπιακός - Τουρ (Γαλλία) 3-0 (26-24, 25-21, 25-23)
19/12 Τουρ (Γαλλία) - Ολυμπιακός 3-0 (25-22, 25-21, 25-20). Χρυσό σετ: 11-15
20/12 Μαλιγιέ Πιγιάνγκο (Τουρκία) - Μπίστρινα (Σλοβακία) 3-0 (25-16, 25-16, 26-24)
6/12 Λωζάνη (Ελβετία) - Στρόιτελ Μινσκ (Λευκορωσία) 3-2 (23-25, 25-17, 32-30, 20-25, 15-9)
20/12 Στρόιτελ Μινσκ (Λευκορωσία) - Λωζάνη (Ελβετία) 3-0 (27-25, 25-16, 25-17)
5/12 Χάποελ Κφαρ Σαμπά (Ισραήλ) - Μοντάνα (Βουλγαρία) 1-3 (19-25, 25-19, 18-25, 20-25)
21/12 Μοντάνα (Βουλγαρία) - Χάποελ Κφαρ Σαμπά (Ισραήλ) 3-2 (27-29, 25-17, 25-20, 20-25, 16-14)
6/12 Βίκινγκ Μπέργκεν (Νορβηγία) - Φοίνικας Σύρου 0-3 (15-25, 22-25, 19-25)
20/12 Φοίνικας Σύρου - Βίκινγκ Μπέργκεν (Νορβηγία) 3-2 (25-15, 18-25, 25-14, 17-25, 15-12)
6/12 Κόζιτσε (Σλοβακία) - Στεάουα Βουκουρεστίου (Ρουμανία) 0-3 (17-25, 20-25, 15-25)
20/12 Στεάουα Βουκουρεστίου (Ρουμανία)- Κόζιτσε (Σλοβακία) 3-0 (25-22, 25-20, 30-28)
5/12 Μπενφίκα (Πορτογαλία) - Γκρατς (Αυστρία) 3-0 (25-17, 25-16, 25-16)
19/12 Γκρατς (Αυστρία) - Μπενφίκα (Πορτογαλία) 0-3 (13-25, 16-25, 18-25)
6/12 Μπρνο (Τσεχία) - Λοκομοτιβ Χάρκιβ (Ουκρανία) 3-0 (25-23, 25-19, 25-19)
20/12 Λοκομοτιβ Χάρκιβ (Ουκρανία) - Μπρνο (Τσεχία) 3-1 (26-24, 25-18, 24-26, 30-28) Χρυσό σετ: 12-15
6/12 Γκεντόφτε (Δανία) - Ραβέννα (Ιταλία) 0-3 (19-25, 12-25, 20-25)
21/12 Ραβέννα (Ιταλία) - Γκεντόφτε (Δανία) 3-2 (25-9, 20-25, 25-19, 25-27, 15-9)
Προκριματικός Γύρος
22/11 Ινεγκόλ (Τουρκία) - Ολυμπιακός (Ελλάδα) 0-3 (23-25, 14-25, 18-25)
29/11 Ολυμπιακός (Ελλάδα) - Ινεγκόλ (Τουρκία) 1-3 (24-26, 25-17,20-25, 21-25). Χρυσό σετ: 15-13
22/11 Λωζάνη (Ελβετία) - Πλοέστι (Ρουμανία) 3-0 (25-21, 25-19, 25-22)
29/11 Πλοέστι (Ρουμανία) - Λωζάνη (Ελβετία) 3-2 (24-26, 18-25, 25-20, 25-21, 15-11)
22/11 Μπενφίκα (Πορτογαλία) - Ζαλάου (Ρουμανία) 3-1 (16-14, 19-25, 25-23, 25-16)
29/11 Ζαλάου (Ρουμανία) - Μπενφίκα (Πορτογαλία) 2-3 (22-25, 25-18, 25-27, 25-22, 10-15)
22/11 Στράσεν (Λουξεμβούργο) - Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία) 1-3 (25-22, 16-25, 20-25, 20-25)
29/11 Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία) - Στράσεν (Λουξεμβούργο) 3-0 (25-13, 25-15, 25-19)
22/11 Χάποελ Κφαρ Σάμπα (Ισραήλ)- Νέα Σαλαμίνα (Κύπρος) 3-0 (25-19, 25-21, 25-12)
28/11 Νέα Σαλαμίνα (Κύπρος) - Χάποελ Κφαρ Σάμπα (Ισραήλ) 1-3 (25-17, 18-25, 19-25, 18-25)
21/11 Λοκομοτίβ Μπακού (Αζερμπαϊτζάν) - ΑΠΟΕΛ (Κύπρος) 3-0 (25-20, 25-21, 25-19)
29/11 ΑΠΟΕΛ (Κύπρος) -Λοκομοτίβ Μπακού (Αζερμπαϊτζάν) 3-1 (19-25, 25-22, 25-11, 25-15) Χρυσό σετ: 11-15
21/11 Μλάντοστ Ριμπόλα Καστέλα (Κροατία) - Μπρνο (Τσεχία) 0-3 (09-25, 21-25, 18-25)
30/11 Μπρνο (Τσεχία) - Μλάντοστ Ριμπόλα Καστέλα (Κροατία) 3-1 (18-25, 25-15, 25-19, 25-16)
21/11 Σπαρτάκ Μιτζάβα (Σλοβακία) - Βαλντβίρτελ (Αυστρία) 3-1 (25-23, 18-25, 25-21, 25-20)
28/11 Βαλντβίρτελ (Αυστρία) - Σπαρτάκ Μιτζάβα (Σλοβακία) 3-0 (25-20, 25-20, 28-26). Χρυσό σετ: 15-13
22/11 Κάποσβαρ (Ουγγαρία) - Μπίστρινα (Σλοβακία) 2-3 (17-25, 25-18, 25-21, 22-25, 12-15)
29/11 Μπίστρινα (Σλοβακία) - Κάποσβαρ (Ουγγαρία) 3-0 (25-22, 25-10, 27-25)
21/11 Τρόμσο (Νορβηγία) - Γκεντόφτε (Δανία) 0-3 (25-27, 20-25, 20-25)
29/11 Γκεντόφτε (Δανία) - Τρόμσο (Νορβηγία) 3-0 (25-20, 25-19, 29-27)
22/11 Βίκινγκ Μπέργκεν (Νορβηγία) - Φιόρντε (Νορβηγία) 2-3 (18-25, 25-21, 25-19, 27-29, 9-15)
29/11 Φιόρντε (Νορβηγία) - Βίκινγκ Μπέργκεν (Νορβηγία) 1-3 (27-25, 21-25, 13-25, 16-25)