Τους τελικούς το σαββατοκύριακο θα έχετε την ευκαιρία να παρακολουθήσετε από το laola1.tv και το volleynews.gr.
Ευρωπαϊκό Παίδων 2013
A΄ΟΜΙΛΟΣ (Λακτάσι)
1η ημέρα - Σάββατο 13 Απριλίου
16.00: Βέλγιο - Ιταλία 3-1 (25-23, 25-19, 20-25, 26-24)
18.30: Πολωνία - Αυστρία 3-0 (25-15, 25-22, 25-19)
21.00: Βοσνία Ερζεγοβίνη - Σλοβενία 0-3 (13-25, 15-25, 23-25)
18.30: Πολωνία - Αυστρία 3-0 (25-15, 25-22, 25-19)
21.00: Βοσνία Ερζεγοβίνη - Σλοβενία 0-3 (13-25, 15-25, 23-25)
2η ημέρα - Κυριακή 14 Απριλίου
16.00: Bέλγιο - Πολωνία 0-3 (12-25, 13-25, 21-25)
18.30: Ιταλία - Σλοβενία 3-1 (25-18, 25-18, 15-25, 25-23)
21.00: Αυστρία - Βοσνία 3-1 (25-20, 28-230, 25-21, 25-22)
18.30: Ιταλία - Σλοβενία 3-1 (25-18, 25-18, 15-25, 25-23)
21.00: Αυστρία - Βοσνία 3-1 (25-20, 28-230, 25-21, 25-22)
3η ημέρα - Δευτέρα 15 Απριλίου
16.00: Πολωνία - Ιταλία 3-0 (28-26, 25-21, 25-16)
18.30: Σλοβενία - Αυστρία 1-3 (17-25, 25-22, 20-25, 23-25)
21.00: Βοσνία Ερζεγοβίνη - Βέλγιο 1-3 (16-25, 14-25, 25-13, 13-25)
18.30: Σλοβενία - Αυστρία 1-3 (17-25, 25-22, 20-25, 23-25)
21.00: Βοσνία Ερζεγοβίνη - Βέλγιο 1-3 (16-25, 14-25, 25-13, 13-25)
Ρεπό Τρίτη 16 Απριλίου
4η ημέρα - Τετάρτη 17 Απριλίου
16.00: Ιταλία - Αυστρία 3-0 (26-24, 25-17, 25-13)
18.30: Βέλγιο - Σλοβενία 2-3 (22-25, 24-26, 25-15, 25-14, 12-15)
21.00: Πολωνία - Βοσνία Ερζεγοβίνη 3-0 (26-24, 25-21, 25-12)
18.30: Βέλγιο - Σλοβενία 2-3 (22-25, 24-26, 25-15, 25-14, 12-15)
21.00: Πολωνία - Βοσνία Ερζεγοβίνη 3-0 (26-24, 25-21, 25-12)
5η ημέρα - Πέμπτη 18 Απριλίου
16.00: Αυστρία - Βέλγιο 0-3 (14-25, 17-25, 18-25,)
18.30: Σλοβενία - Πολωνία 0-3 (18-25, 19-25, 12-25)
18.30: Σλοβενία - Πολωνία 0-3 (18-25, 19-25, 12-25)
21.00: Βοσνία Ερζεγοβίνη - Ιταλία 0-3 (15-25, 17-25, 16-25)
Α΄ΟΜΙΛΟΣ | ||||
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | ||||
Θ. | ΧΩΡΑ | ΑΓ. | Β. | ΣΕΤ |
1. | Πολωνία | 5 | 15 | (15-0) |
2. | Βέλγιο | 5 | 10 | (118) |
3. | Ιταλία | 5 | 9 | (10-7) |
4. | Αυστρία | 5 | 6 | (6-11) |
5. | Σλοβενία | 5 | 5 | (8-11) |
6. | Βοσνία Ερζ. | 5 | 0 | (2-15) |
*Οι δύο πρώτες προκρίνονται στα ημιτελικά
B΄ΟΜΙΛΟΣ (Βελιγράδι)
1η ημέρα - Παρασκευή 12 Απριλίου
16.00: Τουρκία - Ρωσία 0-3 (17-25, 20-25, 06-25)
18.30: Βουλγαρία - Γαλλία 1-3 (19-25, 23-25, 25-21, 18-25)
21.00: Σερβία - Φινλανδία 1-3 (26-24, 20-25, 25-27, 24-26)
16.00: Τουρκία - Ρωσία 0-3 (17-25, 20-25, 06-25)
18.30: Βουλγαρία - Γαλλία 1-3 (19-25, 23-25, 25-21, 18-25)
21.00: Σερβία - Φινλανδία 1-3 (26-24, 20-25, 25-27, 24-26)
2η ημέρα - Σάββατο 13 Απριλίου
16.00: Τουρκία - Βουγαρία 3-2 (18-25, 25-22, 25-20, 23-25, 15-06)
18.30: Ρωσία - Φινλανδία 3-0 (25-21, 25-14, 25-11)
21.00: Γαλλία - Σερβία 3-0 (25-23, 25-22, 25-21)
18.30: Ρωσία - Φινλανδία 3-0 (25-21, 25-14, 25-11)
21.00: Γαλλία - Σερβία 3-0 (25-23, 25-22, 25-21)
3η ημέρα - Κυριακή 14 Απριλίου
16.00: Βουλγαρία - Ρωσία 0-3 (16-25, 18-25, 17-25)18.30: Φινλανδία - Γαλλία 3-1 (25-19, 19-25, 25-13, 25-21)
21.00: Σερβία - Τουρκία 2-3 (14-25, 25-21, 16-25, 25-19, 07-15)
Ρεπό - Δευτέρα 15 Απριλίου
4η ημέρα - Τρίτη 16 Απριλίου
16.00: Ρωσία - Γαλλία 3-1 (25-17, 25-14, 23-25, 25-15)
18.30: Τουρκία - Φινλανδία 3-2 (25-22, 17-25, 35-33, 18-25, 15-05)
21.00: Βουλγαρία - Σερβία 3-2 (25-22, 20-25, 25-27, 25-17, 15-12)
18.30: Φινλανδία - Βουλγαρία 3-0 (25-17, 25-22, 27-25)
21.00: Σερβία - Ρωσία 1-3 (30-28, 16-25, 24-26, 26-28)
18.30: Τουρκία - Φινλανδία 3-2 (25-22, 17-25, 35-33, 18-25, 15-05)
21.00: Βουλγαρία - Σερβία 3-2 (25-22, 20-25, 25-27, 25-17, 15-12)
5η ημέρα - Τετάρτη 17 Απριλίου
16.00: Γαλλία - Τουρκία 0-3 (19-25, 18-25, 10-25)18.30: Φινλανδία - Βουλγαρία 3-0 (25-17, 25-22, 27-25)
21.00: Σερβία - Ρωσία 1-3 (30-28, 16-25, 24-26, 26-28)
Β΄ΟΜΙΛΟΣ | ||||
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | ||||
Θ. | ΧΩΡΑ | ΑΓ. | Β. | ΣΕΤ |
1. | Ρωσία | 5 | 15 | (15-2) |
2. | Φινλανδία | 5 | 10 | (11-8) |
3. | Τουρκία | 5 | 9 | (12-9) |
4. | Γαλλία | 5 | 6 | (8-10) |
5. | Βουλγαρία | 5 | 3 | (6-14) |
6. | Σερβία | 5 | 2 | (6-15) |
*Οι δύο πρώτες προκρίνονται στα ημιτελικά
Η ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ
2011: Σερβία - 6η Ελλάδα
2009: Γαλλία
2007: Γαλλία
2005: Πολωνία
2003: Ρωσία
2001: Ρωσία
1999: Ρωσία
1997: Ιταλία - 2η Ελλάδα
1995: Ρωσία
2011: Σερβία - 6η Ελλάδα
2009: Γαλλία
2007: Γαλλία
2005: Πολωνία
2003: Ρωσία
2001: Ρωσία
1999: Ρωσία
1997: Ιταλία - 2η Ελλάδα
1995: Ρωσία