Οι Ελληνίδες πρωταθλήτριες θύμισαν τις παλιές μέρες και επικράτησαν με 2-1 16-21, 23-21, 15-10) των Ισπανίδων Λιλιάνα / Μπακερίθο (Νο5) και προκρίθηκαν στην 8άδα της διοργάνωσης.
Πλέον, το απόγευμαστις 17.00 θα αντιμετωπίσουν τις Γερμανίδες Λούντβιγκ / Βαλκενχορστ (Νο4) οι οποίες νίκησαν εύκολα με 2-0 (21-12, 21-17) τις Ελβετίδες Χάιντριχ / Ζούμκερ.
Πλέον, το απόγευμαστις 17.00 θα αντιμετωπίσουν τις Γερμανίδες Λούντβιγκ / Βαλκενχορστ (Νο4) οι οποίες νίκησαν εύκολα με 2-0 (21-12, 21-17) τις Ελβετίδες Χάιντριχ / Ζούμκερ.
No. | Local | Court | Team A | Team B | Result | Dur. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Date | Time | ||||||
Final 1st Place | |||||||
72 | 01-Aug | 14:00 | 1 | Winner of match #69 | Winner of match #70 | ||
Final 3rd Place | |||||||
71 | 01-Aug | 13:00 | 1 | Loser of match #69 | Loser of match #70 | ||
Semifinals | |||||||
70 | 01-Aug | Winner of match #67 | Winner of match #68 | ||||
69 | 01-Aug | Winner of match #65 | Winner of match #66 | ||||
Round 3 | |||||||
68 | 31-Jul | 15:00 | 1 | Laboureur/Sude GER [7] | Ukolova/Birlova RUS [9] | ||
67 | 31-Jul | Forrer/Vergé-Dépré SUI [14] | Kolosinska/Brzostek POL [11] | ||||
66 | 31-Jul | Arvaniti/Tsiartsiani GRE [32] | Ludwig/Walkenhorst GER [4] | ||||
65 | 31-Jul | Winner of match #57 | Winner of match #58 | ||||
Round 2 | |||||||
64 | 31-Jul | 09:00 | 2 | Jupiter/Longuet FRA [18] | Ukolova/Birlova RUS [9] | 0-2 (16-21, 16-21) | 0:31 |
63 | 31-Jul | 09:00 | 4 | Laboureur/Sude GER [7] | Holtwick/Semmler GER [6] | 2-1 (21-18, 19-21, 19-17) | 0:56 |
62 | 31-Jul | 10:00 | 1 | Kolosinska/Brzostek POL [11] | Rimser/Strauss N. AUT [31] | 2-1 (16-21, 21-8, 15-6) | 0:42 |
61 | 31-Jul | 10:00 | 2 | Forrer/Vergé-Dépré SUI [14] | Giombini/Toti ITA [25] | 2-0 (21-10, 21-17) | 0:32 |
60 | 31-Jul | 10:00 | 3 | Ludwig/Walkenhorst GER [4] | Heidrich/Zumkehr SUI [15] | 2-0 (21-12, 21-17) | 0:31 |
59 | 31-Jul | 10:00 | 4 | Liliana/Baquerizo ESP [5] | Arvaniti/Tsiartsiani GRE [32] | 1-2 (21-16, 21-23, 10-15) | 0:52 |
58 | 31-Jul | 11:00 | 1 | Schwaiger S./Hansel AUT [8] | Goricanec/Hüberli SUI [13] | LIVE - 0-0 (2-2) | |
57 | 31-Jul | 11:00 | 3 | Meppelink/Van Iersel NED [1] | Dubovcova/Nestarcova SVK [12] | LIVE - 0-0 (9-14) | |
Round 1 | |||||||
56 | 30-Jul | 18:00 | 3 | Povilaityte/Dumbauskaite LTU [23] | Ukolova/Birlova RUS [9] | 0-2 (16-21, 16-21) | 0:29 |
55 | 30-Jul | 18:00 | 2 | Holtwick/Semmler GER [6] | Syrtseva/Prokopeva RUS [19] | 2-1 (15-21, 21-16, 15-13) | 0:44 |
54 | 30-Jul | 18:00 | 4 | Borger/Büthe GER [3] | Rimser/Strauss N. AUT [31] | forfeit team A | |
53 | 30-Jul | 17:00 | 4 | Giombini/Toti ITA [25] | Hasu/Parkkinen FIN [26] | 2-1 (19-21, 21-17, 15-10) | 0:43 |
52 | 30-Jul | 17:00 | 3 | Heidrich/Zumkehr SUI [15] | Lobato/Soria ESP [28] | 2-0 (21-19, 21-18) | 0:38 |
51 | 30-Jul | 17:00 | 2 | Arvaniti/Tsiartsiani GRE [32] | Baran/Gruszczynska POL [22] | 2-0 (21-15, 27-25) | 0:42 |
50 | 30-Jul | 17:00 | 1 | Goricanec/Hüberli SUI [13] | Schützenhöfer/Plesiutschnig AUT [17] | 2-1 (21-19, 12-21, 15-13) | 0:53 |
49 | 30-Jul | 18:00 | 1 | Dubovcova/Nestarcova SVK [12] | Wesselink/van der Vlist NED [20] | 2-0 (21-11, 23-21) | 0:36 |
Pool H | |||||||
48 | 30-Jul | 12:00 | 2 | Dabizha/Abalakina RUS [24] | Giombini/Toti ITA [25] | 0-2 (17-21, 21-23) | 0:38 |
47 | 30-Jul | 12:00 | 1 | Schwaiger S./Hansel AUT [8] | Ukolova/Birlova RUS [9] | 2-0 (21-14, 21-18) | 0:34 |
32 | 29-Jul | 14:00 | 2 | Ukolova/Birlova RUS [9] | Giombini/Toti ITA [25] | 1-2 (22-20, 14-21, 9-15) | 0:43 |
31 | 29-Jul | 14:00 | 1 | Schwaiger S./Hansel AUT [8] | Dabizha/Abalakina RUS [24] | 2-0 (21-18, 21-19) | 0:37 |
16 | 28-Jul | 16:00 | 3 | Ukolova/Birlova RUS [9] | Dabizha/Abalakina RUS [24] | 2-0 (21-13, 21-18) | 0:31 |
15 | 28-Jul | 16:00 | 1 | Schwaiger S./Hansel AUT [8] | Giombini/Toti ITA [25] | 2-0 (21-11, 21-14) | 0:33 |
Pool G | |||||||
46 | 30-Jul | 12:00 | 4 | Povilaityte/Dumbauskaite LTU [23] | Hasu/Parkkinen FIN [26] | 2-0 (21-18, 21-16) | 0:32 |
45 | 30-Jul | 12:00 | 3 | Laboureur/Sude GER [7] | Nilsson/Yoken SWE [10] | 2-0 (21-11, 21-11) | 0:29 |
30 | 29-Jul | 15:00 | 3 | Nilsson/Yoken SWE [10] | Hasu/Parkkinen FIN [26] | 1-2 (21-16, 15-21, 17-19) | 0:53 |
29 | 29-Jul | 15:00 | 4 | Laboureur/Sude GER [7] | Povilaityte/Dumbauskaite LTU [23] | 2-0 (21-17, 21-9) | 0:29 |
14 | 28-Jul | 17:00 | 1 | Nilsson/Yoken SWE [10] | Povilaityte/Dumbauskaite LTU [23] | 1-2 (21-17, 11-21, 8-15) | 0:41 |
13 | 28-Jul | 17:00 | 3 | Laboureur/Sude GER [7] | Hasu/Parkkinen FIN [26] | 2-0 (21-12, 21-15) | 0:28 |
Pool F | |||||||
44 | 30-Jul | 11:00 | 4 | Baran/Gruszczynska POL [22] | Betschart/Eiholzer SUI [27] | 2-1 (21-18, 20-22, 15-13) | 0:54 |
43 | 30-Jul | 11:00 | 3 | Holtwick/Semmler GER [6] | Kolosinska/Brzostek POL [11] | 1-2 (11-21, 30-28, 13-15) | 0:58 |
28 | 29-Jul | 14:00 | 3 | Kolosinska/Brzostek POL [11] | Betschart/Eiholzer SUI [27] | 2-0 (21-15, 21-16) | 0:34 |
27 | 29-Jul | 14:00 | 4 | Holtwick/Semmler GER [6] | Baran/Gruszczynska POL [22] | 2-0 (21-12, 21-15) | 0:29 |
12 | 28-Jul | 14:00 | 3 | Kolosinska/Brzostek POL [11] | Baran/Gruszczynska POL [22] | 2-0 (21-14, 21-11) | 0:31 |
11 | 28-Jul | 14:00 | 1 | Holtwick/Semmler GER [6] | Betschart/Eiholzer SUI [27] | 2-0 (21-19, 21-17) | 0:36 |
Pool E | |||||||
42 | 30-Jul | 10:00 | 4 | Kongshavn/Kjølberg NOR [21] | Lobato/Soria ESP [28] | 1-2 (19-21, 21-19, 10-15) | 0:46 |
41 | 30-Jul | 10:00 | 3 | Liliana/Baquerizo ESP [5] | Dubovcova/Nestarcova SVK [12] | 2-0 (21-14, 21-14) | 0:33 |
26 | 29-Jul | 10:00 | 4 | Dubovcova/Nestarcova SVK [12] | Lobato/Soria ESP [28] | 2-0 (21-14, 21-17) | 0:35 |
25 | 29-Jul | 10:00 | 2 | Liliana/Baquerizo ESP [5] | Kongshavn/Kjølberg NOR [21] | 2-1 (17-21, 21-11, 15-12) | 0:47 |
10 | 28-Jul | 13:00 | 1 | Dubovcova/Nestarcova SVK [12] | Kongshavn/Kjølberg NOR [21] | 2-0 (21-14, 21-13) | 0:31 |
9 | 28-Jul | 13:00 | 3 | Liliana/Baquerizo ESP [5] | Lobato/Soria ESP [28] | 2-0 (21-16, 22-20) | 0:30 |
Pool D | |||||||
40 | 30-Jul | 09:00 | 3 | Wesselink/van der Vlist NED [20] | Treland/Pedersen NOR [29] | 2-1 (21-14, 18-21, 15-12) | 0:44 |
39 | 30-Jul | 09:00 | 2 | Ludwig/Walkenhorst GER [4] | Goricanec/Hüberli SUI [13] | 2-1 (22-20, 18-21, 15-11) | 0:53 |
24 | 29-Jul | 11:00 | 4 | Goricanec/Hüberli SUI [13] | Treland/Pedersen NOR [29] | 2-0 (21-16, 21-18) | 0:33 |
23 | 29-Jul | 11:00 | 3 | Ludwig/Walkenhorst GER [4] | Wesselink/van der Vlist NED [20] | 2-0 (21-11, 21-16) | 0:33 |
8 | 28-Jul | 11:00 | 1 | Goricanec/Hüberli SUI [13] | Wesselink/van der Vlist NED [20] | 2-1 (22-20, 18-21, 15-9) | 0:53 |
7 | 28-Jul | 11:00 | 3 | Ludwig/Walkenhorst GER [4] | Treland/Pedersen NOR [29] | 2-0 (21-17, 21-9) | 0:28 |
Pool C | |||||||
38 | 30-Jul | 09:00 | 1 | Syrtseva/Prokopeva RUS [19] | Teufl V./Zass B. AUT [30] | 2-1 (16-21, 21-17, 15-11) | 0:48 |
37 | 30-Jul | 09:00 | 4 | Borger/Büthe GER [3] | Forrer/Vergé-Dépré SUI [14] | forfeit team A | |
22 | 29-Jul | 10:00 | 1 | Forrer/Vergé-Dépré SUI [14] | Teufl V./Zass B. AUT [30] | 2-0 (21-16, 21-12) | 0:32 |
21 | 29-Jul | 10:00 | 3 | Borger/Büthe GER [3] | Syrtseva/Prokopeva RUS [19] | injury team B | |
6 | 28-Jul | 12:00 | 3 | Forrer/Vergé-Dépré SUI [14] | Syrtseva/Prokopeva RUS [19] | 2-1 (18-21, 21-11, 15-11) | 0:46 |
5 | 28-Jul | 12:00 | 1 | Borger/Büthe GER [3] | Teufl V./Zass B. AUT [30] | 2-0 (21-12, 21-15) | 0:36 |
Pool B | |||||||
36 | 30-Jul | 10:00 | 1 | Jupiter/Longuet FRA [18] | Rimser/Strauss N. AUT [31] | 2-0 (21-15, 24-22) | 0:37 |
35 | 30-Jul | 10:00 | 2 | Barsuk/Rudykh RUS [2] | Heidrich/Zumkehr SUI [15] | 1-2 (23-21, 18-21, 10-15) | 0:56 |
20 | 29-Jul | 15:00 | 1 | Heidrich/Zumkehr SUI [15] | Rimser/Strauss N. AUT [31] | 2-0 (22-20, 21-10) | 0:36 |
19 | 29-Jul | 15:00 | 2 | Barsuk/Rudykh RUS [2] | Jupiter/Longuet FRA [18] | 1-2 (20-22, 21-18, 10-15) | 0:50 |
4 | 28-Jul | 10:00 | 3 | Heidrich/Zumkehr SUI [15] | Jupiter/Longuet FRA [18] | 0-2 (18-21, 19-21) | 0:39 |
3 | 28-Jul | 10:00 | 1 | Barsuk/Rudykh RUS [2] | Rimser/Strauss N. AUT [31] | 0-2 (15-21, 24-26) | 0:39 |
Pool A | |||||||
34 | 30-Jul | 11:00 | 1 | Schützenhöfer/Plesiutschnig AUT [17] | Arvaniti/Tsiartsiani GRE [32] | 0-2 (19-21, 15-21) | 0:37 |
33 | 30-Jul | 11:00 | 2 | Meppelink/Van Iersel NED [1] | Lehtonen/Lahti FIN [16] | 2-0 (22-20, 30-28) | 0:53 |
18 | 29-Jul | 11:00 | 2 | Lehtonen/Lahti FIN [16] | Arvaniti/Tsiartsiani GRE [32] | 2-0 (21-17, 24-22) | 0:42 |
17 | 29-Jul | 11:00 | 1 | Meppelink/Van Iersel NED [1] | Schützenhöfer/Plesiutschnig AUT [17] | 2-0 (22-20, 21-18) | 0:40 |
2 | 28-Jul | 15:00 | 1 | Lehtonen/Lahti FIN [16] | Schützenhöfer/Plesiutschnig AUT [17] | 0-2 (14-21, 21-23) | 0:43 |
1 | 28-Jul | 15:00 | 3 | Meppelink/Van Iersel NED [1] | Arvaniti/Tsiartsiani GRE [32] | 2-1 (17-21, 21-18, 15-9) | 0:50 |