Το ελληνικό δίδυμο, που ξεκίνησε την πορεία του από τον πρώτο γύρο των προκριματικών, επικράτησε εύκολα με 2-0 (21-11, 21-9) των Μισόνοβα, Ανγκέλοβα (Νο12) από την Βουλγαρία και προκρίθηκε στις 8 καλύτερες ομάδες του τουρνουά, ενώ το απόγευμα (17:20) θα αντιμετωπίσει τις Γκρούσινσκα, Στραγκ από την Πολωνία (Νο6)
Final 1st Place | |||||||
30 | 09-Jul | 19:00 | 1 | Winner of match #27 | Winner of match #28 | ||
Final 3rd Place | |||||||
29 | 09-Jul | 18:00 | 1 | Loser of match #27 | Loser of match #28 | ||
Semifinals | |||||||
28 | 09-Jul | 11:00 | 1 | Behrens/Glenzke GER [14] | Winner of match #26 | ||
27 | 09-Jul | 10:00 | 1 | Kravcenoka/Graudina LAT [13] | Winner of match #25 | ||
Loser are ranked 5th | |||||||
26 | 08-Jul | 19:00 | 1 | Winner of match #24 | Lunde/Ulveseth NOR [8] | ||
25 | 08-Jul | 18:10 | 1 | Winner of match #23 | Strauss N./Strauss T. AUT [10] | ||
Loser are ranked 7th | |||||||
24 | 08-Jul | 17:20 | 1 | Merteki/Tsopoulou GRE [15] | Gruszczynska/Strag POL [6] | ||
23 | 08-Jul | 16:30 | 1 | Matic/Milosevic SRB [2] | Motrich/Abalakina RUS [1] | ||
Round 3 | |||||||
22 | 08-Jul | 11:40 | 2 | Behrens/Glenzke GER [14] | Strauss N./Strauss T. AUT [10] | 2-1 (21-23, 21-10, 15-7) | 0:43 |
21 | 08-Jul | 11:40 | 1 | Lunde/Ulveseth NOR [8] | Kravcenoka/Graudina LAT [13] | 0-2 (16-21, 12-21) | 0:31 |
Loser are ranked 9th | |||||||
20 | 08-Jul | 10:50 | 2 | Lece/Ozolina LAT [9] | Gruszczynska/Strag POL [6] | 0-2 (13-21, 20-22) | 0:35 |
19 | 08-Jul | 10:50 | 1 | Mishonova/Angelova BUL [12] | Merteki/Tsopoulou GRE [15] | 0-2 (11-21, 9-21) | 0:32 |
18 | 08-Jul | 10:00 | 2 | Nilsson/Yoken SWE [3] | Motrich/Abalakina RUS [1] | 0-2 (17-21, 18-21) | 0:36 |
17 | 08-Jul | 10:00 | 1 | Matic/Milosevic SRB [2] | Rimser/Almer AUT [5] | 2-1 (21-15, 18-21, 15-8) | 0:50 |
Loser are ranked 13th | |||||||
16 | 07-Jul | 18:30 | 1 | Lece/Ozolina LAT [9] | Murariu/Miclaus ROU [16] | 2-0 (21-16, 21-9) | 0:29 |
15 | 07-Jul | 19:20 | 1 | Melniciuc/Tataru ROU [4] | Mishonova/Angelova BUL [12] | 1-2 (16-21, 21-17, 13-15) | 0:45 |
14 | 07-Jul | 17:40 | 2 | Koleva/Dinova BUL [11] | Nilsson/Yoken SWE [3] | 0-2 (18-21, 13-21) | 0:34 |
13 | 07-Jul | 17:40 | 1 | Matic/Milosevic SRB [2] | Teufl V./Zass B. AUT [7] | 2-1 (21-16, 18-21, 17-15) | 0:49 |
Round 2 | |||||||
12 | 07-Jul | 16:50 | 2 | Strauss N./Strauss T. AUT [10] | Merteki/Tsopoulou GRE [15] | 2-1 (18-21, 21-18, 17-15) | 0:48 |
11 | 07-Jul | 16:50 | 1 | Behrens/Glenzke GER [14] | Gruszczynska/Strag POL [6] | 2-1 (37-35, 18-21, 15-13) | 1:08 |
10 | 07-Jul | 16:00 | 2 | Rimser/Almer AUT [5] | Kravcenoka/Graudina LAT [13] | 0-2 (12-21, 15-21) | 0:34 |
9 | 07-Jul | 16:00 | 1 | Motrich/Abalakina RUS [1] | Lunde/Ulveseth NOR [8] | 1-2 (21-14, 18-21, 8-15) | 0:47 |
Round 1 | |||||||
8 | 07-Jul | 12:30 | 2 | Merteki/Tsopoulou GRE [15] | Matic/Milosevic SRB [2] | 2-1 (18-21, 21-19, 15-13) | 0:47 |
7 | 07-Jul | 12:30 | 1 | Teufl V./Zass B. AUT [7] | Strauss N./Strauss T. AUT [10] | 1-2 (14-21, 21-16, 4-15) | 0:45 |
6 | 07-Jul | 11:40 | 2 | Koleva/Dinova BUL [11] | Gruszczynska/Strag POL [6] | 0-2 (16-21, 10-21) | 0:29 |
5 | 07-Jul | 11:40 | 1 | Nilsson/Yoken SWE [3] | Behrens/Glenzke GER [14] | 0-2 (15-21, 24-26) | 0:41 |
4 | 07-Jul | 10:50 | 1 | Kravcenoka/Graudina LAT [13] | Melniciuc/Tataru ROU [4] | 2-1 (19-21, 21-7, 15-9) | 0:39 |
3 | 07-Jul | 10:50 | 2 | Rimser/Almer AUT [5] | Mishonova/Angelova BUL [12] | 2-1 (18-21, 21-18, 15-11) | 0:48 |
2 | 07-Jul | 10:00 | 2 | Lece/Ozolina LAT [9] | Lunde/Ulveseth NOR [8] | 0-2 (17-21, 17-21) | 0:33 |
1 | 07-Jul | 10:00 | 1 | Motrich/Abalakina RUS [1] | Murariu/Miclaus ROU [16] | 2-0 (21-10, 21-5) | 0:24 |