Η Ένωση Βύρωνα νίκησε με 3-0 σετ στην έδρα της τον Μεσσηνιακό, ενώ ο Απόλλων Καλαμάτας με 3-1 σετ την Πετρούπολη. Η 1η αγωνιστική θα ολοκληρωθεί την Κυριακή με τέσσερις αναμετρήσεις.
Στον Β' όμιλο που είναι στην 3η αγωνιστική, ο Ναύαρχος Βότσης, η Νίκη Αλεξανδρούπολης και η Καβάλα πέτυχαν την τρίτη νίκη τους και ήδη ξεχώρισαν στους πρωτοπόρους της βαθμολογίας.
Α2 Γυναικών - Α' όμιλος - 1η αγωνιστική
Απόλλων Καλαμάτας - ΓΣ Πετρούπολης 3-1 (25-19, 25-23, 22-25, 25-19)
Ένωση Βύρωνα - ΓΣ Μεσσηνιακός 3-0 (25-18, 25-22, 27-25)
Κυριακή 21 Οκτωβρίου
12.00: ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου - Νηρέας Χίου
17.00: Ποσειδώνας Λουτρακίου - Αστέρας Αγίου Δημητρίου
17.00: Απόλλων Πατρών - ΟΦΑ Απολλώνιος
18.00: ΑΟΝ Αμαζόνες - ΑΕ Αγίας Παρασκευής
Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ - Α' ΟΜΙΛΟΣ 2018-19 | ||||||
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | ||||||
Θ. | ΟΜΑΔΑ | ΑΓ. | Β | ΣΕΤ | Ν | Η |
1. | Ένωση Βύρωνα | 1 | 3 | (3-0) | 1 | 0 |
2. | Απόλλων Καλαμάτας | 1 | 3 | (3-1) | 1 | 0 |
3. | ΟΦΑ Απολλώνιος | 0 | 0 | (0-0) | 0 | 0 |
4. | ΓΣ Αστέρας Αγίου Δημητρίου | 0 | 0 | (0-0) | 0 | 0 |
5. | ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου | 0 | 0 | (0-0) | 0 | 0 |
6. | ΑΣ Νηρέας Χίου | 0 | 0 | (0-0) | 0 | 0 |
7. | ΑΕ Αγίας Παρασκευής | 0 | 0 | (0-0) | 0 | 0 |
8. | ΑΟΝ Αμαζόνες | 0 | 0 | (0-0) | 0 | 0 |
9. | Ποσειδώνας Λουτρακίου | 0 | 0 | (0-0) | 0 | 0 |
10. | ΑΣ Απόλλων Πατρών | 0 | 0 | (0-0) | 0 | 0 |
11. | ΓΣ Πετρούπολης | 0 | 0 | (1-3) | 0 | 1 |
12. | ΓΣ Μεσσηνιακός | 0 | 0 | (0-3) | 0 | 1 |
Α2 Γυναικών - Β' όμιλος - 3η αγωνιστική
ΕΑ Λαρίσης - Ναύαρχος Βότσης 0-3 (16-25, 18-25, 23-25)
ΑΟ Καβάλας - ΑΣ Γιάννενα 3-0 (25-16, 25-22, 25-22)
ΓΣΓ Νίκη Αλεξανδρούπολης - ΕΟ Σταυρούπολης 3-0 (25-18, 25-19, 25-13)
Ασκληπιός Τρικάλων - ΓΣ Δράμας 3-1 (25-15, 24-26, 25-15, 25-13)
Κυριακή 21 Οκτωβρίου
18.30: Ελπίδα Αμπελοκήπων - Ακαδημίες Πρωτ.Πεύκων19.00: Νέα Γενεά - Ένωση Ελασσόνας
Ρεπό ο ΑΣΚ Λαγκαδάς
Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ - Β' ΟΜΙΛΟΣ 2018-19 | ||||||
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | ||||||
Θ. | ΟΜΑΔΑ | ΑΓ. | Β | ΣΕΤ | Ν | Η |
1. | ΓΣ Νίκη Αλεξανδρούπολης | 3 | 9 | (9-0) | 3 | 0 |
2. | AΠΣ Ναύαρχου Βότση | 3 | 9 | (9-0) | 3 | 0 |
3. | ΑΟ Καβαλας | 3 | 8 | (9-2) | 3 | 0 |
4. | Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων | 2 | 6 | (6-0) | 2 | 0 |
5. | ΕΑ Λαρίσης | 3 | 3 | (3-7) | 1 | 2 |
6. | ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων | 2 | 3 | (4-4) | 1 | 1 |
7. | ΑΣ Γιάννενα | 3 | 3 | (4-6) | 1 | 2 |
8. | ΜΑΣ Νέα Γενεά | 1 | 3 | (3-1) | 1 | 0 |
9. | ΑΣ Ασκληπιός | 3 | 3 | (3-7) | 1 | 2 |
10. | ΕΟ Σταυρούπολης | 3 | 1 | (3-9) | 0 | 3 |
11. | ΑΣΚ Λαγκαδά | 2 | 0 | (0-6) | 0 | 2 |
12. | ΓΣ Δράμας | 3 | 0 | (2-9) | 0 | 3 |
13. | ΓΣ Ένωση Ελασσόνας | 1 | 0 | (0-3) | 0 | 1 |