Στον Α΄όμιλο η Μπελογκόριε και η Αρκάς είναι αήττητες και θα λύσουν τις διαφορές τους την επόμενη αγωνιστική στη Σμύρνη.
Στον Β΄όμιλο η τουρκική Ζιράν του Μάρκους Νίλσον έκανε και δεύτερη νίκη και περιμένουν όλοι την τύχη του αγώνα Παρί - Ντιναμό Μόσχας.
Στον C΄όμιλο που είναι και ο ΠΑΟΚ η Τρεντίνο και η Τουρ συνεχίζουν αήττητες και παίζουν μεταξύ τους την επόμενη αγωνιστική.
Στον D όμιλο η ρωσική Ζενίτ Καζάν έχει το απόλυτο με δύο τρίποντα και την ακολουθεί με μία βαθμολογική απώλεια η Χάλκμπανκ Άγκυρας.
Στον Ε όμιλο η ιταλική Κουτσίνε Λούμπε Τσιβιτάνοβα είναι η μόνη με δύο νίκες, ενώ μάχη θα γίνει για την 2η θέση μεταξύ της βελγικής Νακ Ροζελάρε και της πολωνικής Μπελχάτοφ.
Στον F όμιλο η DHL Μόντενα κάνει περίπατο και τη μάχη της 2ης θέσης θα δώσουν η πολωνική Λότος Τρεφλ Γντανσκ με την σερβική Βοϊβοντίνα.
Α OMIΛΟΣ | ||||
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | ||||
Θ. | ΟΜΑΔΑ | ΑΓ. | Β. | ΣΕΤ |
1. | Μπελογκόριε Μπέλγκοροντ | 2 | 6 | (6-0) |
2. | Αρκάς Σμύρνης | 2 | 5 | (6-3) |
3. | Μπερλίν | 2 | 1 | (2-6) |
4. | Μάρεκ Ντούπνιτσα | 2 | 0 | (1-6) |
1/12, 21.30: Παρί (Γαλλία) - Φριντρισχάφεν (Γερμανία)
2/12, 19.00: Ζιράτ Μπανκ Άγκυρας (Τουρκία) - Ντιναμό Μόσχας (Ρωσία)
Β OMIΛΟΣ | ||||
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | ||||
Θ. | ΟΜΑΔΑ | ΑΓ. | Β. | ΣΕΤ |
1. | Ζιράτ Μπανκ Άγκυρας | 2 | 6 | (6-1) |
2. | Ντιναμό Μόσχας | 1 | 3 | (3-0) |
3. | Φριντρισχάφεν | 2 | 0 | (1-6) |
4. | Παρί | 1 | 0 | (0-3) |
C ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
4/11, 21.30: Τουρ (Γαλλία) - ΠΑΟΚ (Ελλάδα) 3-1 (25-20, 21-25, 25-17, 25-16)
5/11, 21.30: Τρεντίνο (Ιταλία) - Νόλικο Μαασέικ (Βέλγιο) 3-0 (25-18, 25-19, 25-21)
18/11, 20.30: Νόλικο Μαασέικ (Βέλγιο) - Τουρ (Γαλλία) 1-3 (19-25, 22-25, 25-23, 21-25)
3η αγωνιστική
1/12, 21.30: Νόλικο Μαασέικ (Βέλγιο) - ΠΑΟΚ
2/12, 21.30: Τρεντίνο (Ιταλία) - Τουρ (Γαλλία)
C OMIΛΟΣ | ||||
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | ||||
Θ. | ΟΜΑΔΑ | ΑΓ. | Β. | ΣΕΤ |
1. | Τρεντίνο | 2 | 6 | (6-1) |
2. | Τουρ | 2 | 6 | (6-2) |
3. | ΠΑΟΚ | 2 | 0 | (2-6) |
4. | Νόλικο Μαασέικ | 2 | 0 | (1-6) |
1η αγωνιστική
5/11, 21.25: Χίπο Τίρολ Ίνσμπουργκ (Αυστρία) - Ζενίτ Καζάν (Ρωσία) 0-3 (17-25, 22-25, 38-4)
5/11, 19.00: Μπουντβάνσκα Ριβιέρα Μπούντβα (Μαυροβούνιο) - Χάλκμπανκ Άγκυρας (Τουρκία) 0-3 (20-25, 20-25, 26-28)
D OMIΛΟΣ | ||||
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | ||||
Θ. | ΟΜΑΔΑ | ΑΓ. | Β. | ΣΕΤ |
1. | Ζενίτ Καζάν | 2 | 6 | (6-0) |
2. | Χάλκμπανκ Άγκυρας | 2 | 5 | (6-2) |
3. | Χίπο Τίρολ Ίνσμπουργκ | 2 | 1 | (2-6) |
4. | Μπουντβάνσκα Ριβιέρα Μπούντβα (Μαυροβούνιο) | 2 | 0 | (0-6) |
E ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
4/11, 21.30: Κουτσίνε Λούμπε Τσιβιτάνοβα (Ιταλία) - Νακ Ροζελάρε (Βέλγιο) 3-1 (25-18, 25-18, 24-26, 25-17)
5/11, 19.00: Ντούκλα Λίμπερετς (Τσεχία) - PGΕ Σκρα Μπελχάτοφ (Πολωνία) 0-3 (16-25, 22-25, 19-25)
17/11, 21.00: PGΕ Σκρα Μπελχάτοφ (Πολωνία) - Κουτσίνε Λούμπε Τσιβιτάνοβα (Ιταλία) 1-3 (28-30, 25-18, 21-25, 20-25)
18/11, 19.00: Νακ Ροζελάρε (Βέλγιο) - Ντούκλα Λίμπερετς (Τσεχία) 3-1 (22-25, 25-17, 25-17, 25-22)
1/12, 19.00: PGΕ Σκρα Μπελχάτοφ (Πολωνία) - Νακ Ροζελάρε (Βέλγιο)
3/12, 19.00: Ντούκλα Λίμπερετς (Τσεχία) - Κουτσίνε Λούμπε Τσιβιτάνοβα (Ιταλία)
E OMIΛΟΣ | ||||
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | ||||
Θ. | ΟΜΑΔΑ | ΑΓ. | Β. | ΣΕΤ |
1. | Κουτσίνε Λούμπε Τσιβιτάνοβα | 2 | 6 | (6-2) |
2. | PGΕ Σκρα Μπελχάτοφ | 2 | 3 | (4-3) |
3. | Νακ Ροζελάρε | 2 | 3 | (4-4) |
4. | Ντούκλα Λίμπερετς | 2 | 0 | (1-6) |
F OMIΛΟΣ | ||||
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | ||||
Θ. | ΟΜΑΔΑ | ΑΓ. | Β. | ΣΕΤ |
1. | DHL Μόντενα | 2 | 6 | (6-0) |
2. | Λότος Τρεφλ Γντανσκ | 2 | 3 | (3-3) |
3. | Βοϊβοντίνα Νόβι Σαντ | 2 | 3 | (3-3) |
4. | ΑCH Bόλεϊ Λιουμπλιάνα | 2 | 0 | (0-6) |
G ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
4/11, 19.00: Ασέκο Ρεσόβια Ροσόφ (Πολωνία) - Ντράγκονς Λουγκάνο (Ελβετία) 3-0 (25-16, 25-17, 25-19)
5/11, 21.30: Βόλεϊ Άσε Λένικ (Βέλγιο) - Τόμις Κονστάντα (Ρουμανία) 3-2 (28-26, 23-25, 25-13, 21-25, 15-10)
2η αγωνιστική
17/11, 19.00: Τόμις Κονστάντα (Ρουμανία) - Ασέκο Ρεσόβια Ροσόφ (Πολωνία) 0-3 (20-25, 19-25, 21-25)
19/11, 21.30: Ντράγκονς Λουγκάνο (Ελβετία) - Βόλει Άσε Λένικ (Βέλγιο) 2-3 (28-26, 24-26, 25-23, 22-25, 15-08)
3η αγωνιστική
2/12, 19.00: Ασέκο Ρεσόβια Ροσόφ (Πολωνία) - Βόλει Άσε Λένικ (Βέλγιο)
3/12, 21.30: Ντράγκονς Λουγκάνο (Ελβετία) - Τόμις Κονστάντα (Ρουμανία)
G OMIΛΟΣ | ||||
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | ||||
Θ. | ΟΜΑΔΑ | ΑΓ. | Β. | ΣΕΤ |
1. | Ασέκο Ρεσόβια Ροσόφ | 2 | 6 | (6-0) |
2. | Βόλει Άσε Λένικ | 2 | 4 | (6-4) |
3. | Τόμις Κονστάντα | 2 | 1 | (2-6) |
4. | Ντράγκονς Λουγκάνο | 2 | 1 | (2-6) |
Η ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ
ΚΥΠΕΛΛΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΩΝ
1960: ΤΣΣΚΑ Μόσχας (ΕΣΣΔ)
1961: Ραπίντ Βουκουρεστίου (Ρουμανία)
1962: ΤΣΣΚΑ Μόσχας (ΕΣΣΔ)
1963: Ραπίντ Βουκουρεστίου (Ρουμανία)
1964: Λειψία (Ανατολική Γερμανία)
1965: Ραπίντ Βουκουρεστίου (Ρουμανία)
1966: Ντιναμό Βουκουρεστίου (Ρουμανία)
1967: Ντιναμό Βουκουρεστίου (Ρουμανία)
1968: Σπάρτακ Μπρνο (Τσεχοσλοβακία)
1969: ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία)
1970: Αλμα Ατα (ΕΣΣΔ)
1971: Αλμα Ατα (ΕΣΣΔ)
1972: Ζέτορ Μπρνο (Τσεχοσλοβακία)
1973: ΤΣΣΚΑ Μόσχας (ΕΣΣΔ)
1974: ΤΣΣΚΑ Μόσχας (ΕΣΣΔ)
1975: ΤΣΣΚΑ Μόσχας (ΕΣΣΔ)
1976: Ντούκλα Λίμπερετς (Τσεχοσλοβακία)
1977: ΤΣΣΚΑ Μόσχας (ΕΣΣΔ)
1978: Πλόμιεν Μιλοβίτσε (Πολωνία)
1979: Αστέρας Μπρατισλάβας (Τσεχοσλοβακία)
1980: Κλίπαν Τορίνο (Ιταλία)
1981: Ντιναμό Βουκουρεστίου (Ρουμανία)
1982: ΤΣΣΚΑ Μόσχας (ΕΣΣΔ) – 4.Ολυμπιακός
1983: ΤΣΣΚΑ Μόσχας (ΕΣΣΔ)
1984: Σαντάλ Πάρμα (Ιταλία)
1985: Σαντάλ Πάρμα (Ιταλία)
1986: ΤΣΣΚΑ Μόσχας (ΕΣΣΔ)
1987: ΤΣΣΚΑ Μόσχας (ΕΣΣΔ)
1988: ΤΣΣΚΑ Μόσχας (ΕΣΣΔ)
1989: ΤΣΣΚΑ Μόσχας (ΕΣΣΔ)
1990: Φίλιπς Μόντενα (Ιταλία)
1991: ΤΣΣΚΑ Μόσχας (ΕΣΣΔ)
1992: Μεσσατζέρο Ραβένα (Ιταλία) – 2.Ολυμπιακός
1993: Μεσσατζέρο Ραβένα (Ιταλία) – 3.Ολυμπιακός
1994: Εντιλγουόκι Ραβένα (Ιταλία) – 4.Ολυμπιακός
1995: Σίσλεϊ Τρεβίζο (Ιταλία) – 3.Ολυμπιακός
1996: Νταϊτόνα Μόντενα (Ιταλία)
1997: Νταϊτόνα Μόντενα (Ιταλία)
1998: Κάζα Μόντενα (Ιταλία)
1999: Σίσλεϊ Τρεβίζο (Ιταλία)
2000: Σίσλεϊ Τρεβίζο (Ιταλία)
ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ
2001: Παρί (Γαλλία) – 4.Ολυμπιακός
2002: Ματσεράτα (Ιταλία) – 2.Ολυμπιακός, 3.Ηρακλής
2003: Μπέλγκοροντ (Ρωσία)
2004: Μπέλγκοροντ (Ρωσία) – 4.Ηρακλής
2005: Τουρ (Γαλλία) – 2.Ηρακλής
2006: Σίσλεϊ Τρεβίζο (Ιταλία) - 2.Ηρακλής
2007: Φριντρισχάφεν (Γερμανία)
2008: Ντιναμό Καζάν (Ρωσία)
2009: Τρεντίνο (Ιταλία) - 2.Ηρακλής
2010: Τρεντίνο (Ιταλία)
2011: Τρεντίνο (Ιταλία)
2012: Ζενίτ Καζάν (Ρωσία)
2013: Λοκομοτίβ Νοβοσιμπίρσκ (Ρωσία)
2014: Μπελογκόριε Μπέλγκοροντ (Ρωσία)2015: Ζενίτ Καζάν (Ρωσία)
2016: