Αυτή ήταν η πέμπτη συνεχόμενη νικη της Μπελογκόριε απέναντι στην Καζάν, με τις υπόλοιπες να είναι για το πρωτάθλημα και το Σούπερ Καπ Ρωσίας. Ωστόσο οι αναμνήσεις ξαναγυρίζουν για δύο παίκτες των νικητών. Ο λόγος για τον Σεργκέι Τετιούκιν και τον Αλεξάντερ Μπομογκόλοφ που πριν από 20 χρόνια είχαν κερδίσει το χρυσό μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων με την φανέλα της Ρωσίας, στην διοργάνωση που είχε γίνει και πάλι στην πρωτεύουσα της Τουρκίας.
Η Μπελογκόριε είχε σε πολύ καλή μέρα στον Ντμίτρι Μουσέρσκι και βρέθηκε από νωρίς μπροστά (4-1, 8-5) και μετά το 11-7, το μόνο που κατάφερε η Ζενίτ ήταν να μειώσει στους δύο (15-13). Οι δύο ομάδες είχαν καλό σερβις και ο Τράβιτσα εκμεταλλεύτηκε την αποτελεσματικότητά του από την γραμμή για αυξήσει και πάλι το προβάδισμα για το 21-16 και ουσιαστικά να τελειώσει το σετ.
Στο δεύτερο σετ, ο Αλεκνό αντικατέστησε στον Σιβοσέλεζ με τον Γιάκοβλεφ σε μια προσπάθειά του να σταματήσει την Μπελογκόριε που είχε 54% στην επίθεση και να αυξήσει τα ποσοστά της ομάδας του (29%). Η αλλαγή του βγήκε και η Ζενίτ πήγε προηγούμενη στο πρώτο τεχνικό τάιμ άουτ (8-7). Το μπλοκ της Ζενίτ λειτούργησε και η διαφορά κυμάνθηκε στους 2-3 πόντους μέχρι το τέλος του σετ.
Η αποδοτικότητα Ζενίτ στην επίθεση ήταν 60 %, έναντι 36% της Μπελογκόριε στο δεύτερο σετ. Ωστόσο, τα «Λιοντάρια» από το Μπέλγκοροντ επανήλθαν στα συνηθισμένα και τα επόμενα δύο σετ ήταν παράσταση για έναν ρόλο με αποτέλεσμα να γίνει εύκολα το 3-1.
Τα σετ: 3-1 (25-19, 22-55, 25-18, 25-17)
ΜΠΕΛΟΓΚΟΡΙΕ (Τσιπούλιν): Μπογκομόλοφ 7 (4/6 επ., 1 άσσος, 2 μπλοκ), Τετιούκιν 9 (5/17 επ., 2 άσσοι, 2 μπλοκ, 88% υπ. – 88% άριστες), Γκρόζερ 11 (11/21 επ.), Μουσέρσκι 17 (10/18 επ., 1 άσσος, 6 μπλοκ), Τράβιτσα 6 (2/2 επ., 1 άσσος, 3 μπλοκ), Ίλνιχ 11 (10/20 επ., 1 άσσος, 86% υπ. – 43% άριστες) / Μπράγκιν (λ.-86% υπ. – 41% άριστες), Κοσάρεφ, Παντελεϊμονένκο.
ΖΕΝΙΤ (Αλεκνό): Άντερσον 11 (11/23 επ., 77% υπ. – 54% άριστες), Απαλίκοφ 3 (2/6 επ., 1 μπλοκ), Σιβοζέλεζ 2 (1/7 επ., 1 άσο, 100% υπ. – 80% άριστες), Βολκόφ 6 (3/5 επ., 3 άσοι), Γκρίμπιτς 3 (1/1 επ., 2 μπλοκ), Μιχαΐλοφ 12 (10/23 επ., 2 άσοι, 87% υπ. – 53% άριστες) / Βερμπόφ (λ.-85% υπ. – 45% άριστες), Γιάκοβλεφ 9 (9/19 επ.), Πολετάεφ 1, Αμπροσίμοφ 2 (2/3 επ.).
Η ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ
ΚΥΠΕΛΛΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΩΝ
1960: ΤΣΣΚΑ Μόσχας (ΕΣΣΔ)
1961: Ραπίντ Βουκουρεστίου (Ρουμανία)
1962: ΤΣΣΚΑ Μόσχας (ΕΣΣΔ)
1963: Ραπίντ Βουκουρεστίου (Ρουμανία)
1964: Λειψία (Ανατολική Γερμανία)
1965: Ραπίντ Βουκουρεστίου (Ρουμανία)
1966: Ντιναμό Βουκουρεστίου (Ρουμανία)
1967: Ντιναμό Βουκουρεστίου (Ρουμανία)
1968: Σπάρτακ Μπρνο (Τσεχοσλοβακία)
1969: ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία)
1970: Αλμα Ατα (ΕΣΣΔ)
1971: Αλμα Ατα (ΕΣΣΔ)
1972: Ζέτορ Μπρνο (Τσεχοσλοβακία)
1973: ΤΣΣΚΑ Μόσχας (ΕΣΣΔ)
1974: ΤΣΣΚΑ Μόσχας (ΕΣΣΔ)
1975: ΤΣΣΚΑ Μόσχας (ΕΣΣΔ)
1976: Ντούκλα Λίμπερετς (Τσεχοσλοβακία)
1977: ΤΣΣΚΑ Μόσχας (ΕΣΣΔ)
1978: Πλόμιεν Μιλοβίτσε (Πολωνία)
1979: Αστέρας Μπρατισλάβας (Τσεχοσλοβακία)
1980: Κλίπαν Τορίνο (Ιταλία)
1981: Ντιναμό Βουκουρεστίου (Ρουμανία)
1982: ΤΣΣΚΑ Μόσχας (ΕΣΣΔ) – 4.Ολυμπιακός
1983: ΤΣΣΚΑ Μόσχας (ΕΣΣΔ)
1984: Σαντάλ Πάρμα (Ιταλία)
1985: Σαντάλ Πάρμα (Ιταλία)
1986: ΤΣΣΚΑ Μόσχας (ΕΣΣΔ)
1987: ΤΣΣΚΑ Μόσχας (ΕΣΣΔ)
1988: ΤΣΣΚΑ Μόσχας (ΕΣΣΔ)
1989: ΤΣΣΚΑ Μόσχας (ΕΣΣΔ)
1990: Φίλιπς Μόντενα (Ιταλία)
1991: ΤΣΣΚΑ Μόσχας (ΕΣΣΔ)
1992: Μεσσατζέρο Ραβένα (Ιταλία) – 2.Ολυμπιακός
1993: Μεσσατζέρο Ραβένα (Ιταλία) – 3.Ολυμπιακός
1994: Εντιλγουόκι Ραβένα (Ιταλία) – 4.Ολυμπιακός
1995: Σίσλεϊ Τρεβίζο (Ιταλία) – 3.Ολυμπιακός
1996: Νταϊτόνα Μόντενα (Ιταλία)
1997: Νταϊτόνα Μόντενα (Ιταλία)
1998: Κάζα Μόντενα (Ιταλία)
1999: Σίσλεϊ Τρεβίζο (Ιταλία)
2000: Σίσλεϊ Τρεβίζο (Ιταλία)
ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ
2001: Παρί (Γαλλία) – 4.Ολυμπιακός
2002: Ματσεράτα (Ιταλία) – 2.Ολυμπιακός, 3.Ηρακλής
2003: Μπέλγκοροντ (Ρωσία)
2004: Μπέλγκοροντ (Ρωσία) – 4.Ηρακλής
2005: Τουρ (Γαλλία) – 2.Ηρακλής
2006: Σίσλεϊ Τρεβίζο (Ιταλία) - 2.Ηρακλής
2007: Φριντρισχάφεν (Γερμανία)
2008: Ντιναμό Καζάν (Ρωσία)
2009: Τρεντίνο (Ιταλία) - 2.Ηρακλής
2010: Τρεντίνο (Ιταλία)
2011: Τρεντίνο (Ιταλία)
2012: Ζενίτ Καζάν (Ρωσία)
2013: Λοκομοτίβ Νοβοσιμπίρσκ (Ρωσία)
Champions League - Final 4 - Ημιτελική Φάση
Χάλκμπανκ (Τουρκία) - Γιαστρέμπσκι (Πολωνία)
Μπελογκόριε Μπέλγκορντ (Ρωσία) -Ζενίτ Καζάν (Ρωσία) 3-1 (25-19, 22-55, 25-18, 25-17)
Champions League - Play Off - Φάση «6»
1. 6/2, 21.30: Πιατσέντσα (Ιταλία) - Ζενίτ Καζάν (Ρωσία) 0-3 (23-25, 22-25, 22-25)
1. 12/2, 17.30: Ζενίτ Καζάν (Ρωσία) - Πιατσέντσα (Ιταλία) 3-0 (25-21, 25-20, 25-22)
2. 5/2, 18.45: Γιαστρέμπσκι (Πολωνία) - Ασέκο Ρεζόβια Ρεσόφ (Πολωνία) 3-0 (25-22, 25-22, 25-23)
2. 11/2, 19.00: Ασέκο Ρεζόβια Ρεσόφ (Πολωνία) - Γιαστρέμπσκι (Πολωνία) 1-3 (25-27, 25-23, 24-26, 24-26)
3. 5/2, 17.00 : Μπέλγκοροντ (Ρωσία) - Τρεντίνο (Ιταλία) 3-0 (25-20, 25-20, 25-18)
3. 13/2, 21.30: Τρεντίνο (Ιταλία) - Μπέλγκοροντ (Ρωσία) 0-3 (15-25, 20-25, 22-25)
Champions League - Play Off - Φάση «12»
14/1: Ασέκο Ρεζόβια Ρεσόφ (Πολωνία) - Νακ Ροζελάρε (Βέλγιο) 3-1 (22-25, 25-17, 25-20, 25-18)
22/1: Νακ Ροζελάρε (Βέλγιο) - Ασέκο Ρεζόβια Ρεσόφ (Πολωνία) 1-3 (18-25, 28-26, 16-25, 18-25)
14/1: Νόλικο Μαασέικ (Βέλγιο) - Τρεντίνο (Ιταλία) 1-3 (25-22, 15-25, 24-26, 18-25)
22/1: Τρεντίνο (Ιταλία) - Νόλικο Μαασέικ (Βέλγιο) 3-1 (25-23, 25-19, 26-28, 25-23)
15/1: Τουρ (Γαλλία) - Γιαστρέμπσκι (Πολωνία) 0-3 (16-25, 24-26, 19-25)
22/1: Γιαστρέμπσκι (Πολωνία) - Τουρ (Γαλλία) 3-0 (25-23, 15-16, 25-22)
16/1: Μπούντβα (Μαυροβούνιο) - Μπέλγκοροντ (Ρωσία) 2-3 (25-15, 24-26, 15-25, 25-19, 10-15)
22/1: Μπέλγκοροντ (Ρωσία) - Μπούντβα (Μαυροβούνιο) 3-0 (25-22, 25-19, 25-16)
16/1: Μπερλίν (Γερμανία) - Ζενίτ Καζάν (Ρωσία) 0-3 (20-25, 22-25, 20-25)
21/1: Ζενίτ Καζάν (Ρωσία) - Μπερλίν (Γερμανία) 3-0 (25-11, 25-10, 25-23)
16/1: Ματσεράτα (Ιταλία) - Πιατσέντσα (Ιταλία) 3-0 (25-22, 25-21, 25-23)
23/1: Πιατσέντσα (Ιταλία) - Ματσεράτα (Ιταλία) 3-0 (25-22, 25-19, 25-20). Xρυσό σετ: 15-13
Το αναλυτικό πρόγραμμα των ομίλων των ανδρών
Α ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
23/10 Πιατσέντζα (Ιταλία) - Λουμπλιάνα (Σλοβενία) 3-1 (25-18, 24-26, 25-14, 25-23)
24/10 Ντούμπνιτσα (Βουλγαρία) - Τουρ (Γαλλία) 0-3 (23-25, 21-25, 23-25)
2η αγωνιστική
30/10/2013 Τουρ (Γαλλία) - Πιατσέντσα (Ιταλία) 3-2 (25-19, 27-29, 25-13, 22-25, 15-10)
29/10/2013 Λουμπλιάνα (Σλοβενία) - Ντουμπνιτσα (Σερβία) 3-0 (27-25, 25-18, 25-17)
05/11/2013 Λουμπλιάνα (Σλοβενία) - Τουρ (Γαλλία) 1-3 (25-23, 26-28, 21-25, 17-25)
05/12/2013, 21.00: Ντουμπνιτσα (Σερβία) - Πιατσέντσα (Ιταλία) 0-3 (24-26, 19-25, 14-25)
12/12/2103 Ντουμπνιτσα (Σερβία) - Λουμπλιάνα (Σλοβενία) 3-0 (25-22, 25-21, 25-23)
12/12/2103 Πιατσέντσα (Ιταλία) - Τουρ (Γαλλία) 3-0 (25-14, 25-22, 25-23)
18/12/2013, 21.30: Τουρ (Γαλλία) - Ντούμπνιτσα (Σερβία) 3-0 (25-17, 25-15, 25-22)
18/12/2013, 21.30: Λουμπλιάνα (Σλοβενία) - Πιατσέντσα (Ιταλία) 1-3 (25-22, 21-25, 15-25, 22-25)
Α΄ΟΜΙΛΟΣ | |||||
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | |||||
Θ. | Ομάδα | Αγ. | Β. | Σετ | |
1. | Πιατσέντσα | 6 | 16 | (17-5) | 12αδα Champions League |
2. | Τουρ | 6 | 13 | (15-8) | 12αδα Champions League |
3. | Λουμπλιάνα | 6 | 4 | (8-15) | |
4. | Ντουμπνιτσα | 6 | 3 | (3-15) |
Β ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
22/10 Οστράβα (Τσεχία) - Ολυμπιακός 1-3 (25-22, 22-25, 22-25, 20-25)
23/10 Μπελογκόριε Μπελγκορόντ (Ρωσία) - Νόλικο Μάασεϊκ (Βέλγιο) 3-0 (25-22, 25-11, 25-18)
2η αγωνιστική
29/10/2013 Νόλικο Μάασεϊκ (Βελγιο) - Οστράβα (Τσεχία) 3-0 (25-10, 25-20, 25-15)
30/10/2013 Ολυμπιακός (Ελλάδα) - Μπελογκόριε Μπελγκοροντ (Ρωσία) 0-3 (19-25, 21-25, 25-27)
3η αγωνιστική
05/11/2013 Οστράβα (Τσεχία) - Μπελογκόριε Μπελγκοροντ (Ρωσία) 0-3 (19-25, 27-29, 18-25)
06/11/2013 Ολυμπιακός (Ελλάδα) - Νόλικο Μάασεϊκ (Βέλγιο) 3-1 (28-26, 25-23-25, 25-23)
03/12/2013, 21.30: Νόλικο Μάασεϊκ (Βελγιο) - Ολυμπιακός (Ελλάδα) 3-0 (25-18, 31-29, 25-18)
03/12/2013, 18.00: Μπελογκόριε Μπελγκοροντ (Ρωσία) - Οστράβα (Τσεχία) 3-0 (25-15, 25-20, 25-16)
11/12/2103, 17.00: Μπελογκόριε Μπελγκοροντ (Ρωσία) - Ολυμπιακός (Ελλάδα) 3-0 (25-15, 25-23, 25-18)
10/12/2103, 21.00: Οστράβα (Τσεχία) - Νόλικο Μάασεϊκ (Βελγιο) 0-3 (18-25, 18-25, 23-25)
18/12/2013, 18.00: Ολυμπιακός (Ελλάδα) - Οστράβα (Τσεχία) 3-0 (25-20, 25-21, 26-24)
18/12/2013, 21.30: Νόλικο Μάασεϊκ (Βελγιο) - Μπελογκόριε Μπελγκοροντ (Ρωσία) 0-3 (22-25, 21-25, 18-25)
Β΄ΟΜΙΛΟΣ | |||||
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | |||||
Θ. | Ομάδα | Αγ. | Β. | Σετ | |
1. | Μπελογκόριε | 6 | 18 | (18-0) | 12αδα Champions League |
2. | Nόλικο Μαασέικ | 6 | 9 | (10-9) | 12αδα Champions League |
3. | Ολυμπιακός | 6 | 9 | (9-11) | CEV Cup |
4. | Οστράβα | 6 | 0 | (1-18) |
C' ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
24/10 Παρί (Γαλλία) - Ρεσόβια (Πολωνία) 0-3 (20-25, 26-28, 12-25)
24/10 Μπουντβάνσκα (Μαυροβούνιο) - Μπουντεγόβιτσε (Τσεχία) 3-0 (25-18, 25-18, 25-15)
2η αγωνιστική
29/10/2013 Μπουντεγιόβιτσε (Τσεχία) - Παρί (Γαλλία) 1-3 (18-25, 23-25, 25-21, 29-31)
30/10/2013 Ρεσόβια Ρεσζοφ (Πολωνία) - Μπουντβα (Μαυροβούνιο) 2-3 (23-25, 26-28, 25-23, 25-20, 12-15)
4η αγωνιστική
05/12/2013, 21.00: Μπούντβα (Μαυροβούνιο) - Παρί (Γαλλία) 2-3 (26-28, 22-25, 25-12, 27-25, 12-15)
04/12/2013, 19.00: Μπουντεγιόβιτσε (Τσεχία) - Ρεσόβια Ρεσζοφ (Πολωνία) 0-3 (18-25, 24-26, 19-25)
5η αγωνιστική
12/12/2103 Παρί (Γαλλία) - Μπουντεγιόβιτσε (Τσεχία) 3-0 (25-13, 25-19, 26-24)
11/12/2103 Μπουντβα (Μαυροβούνιο) - Ρεσόβια Ρεσζοφ (Πολωνία) 3-0 (25-22, 25-21, 25-22)
6η αγωνιστική
18/12/2013, 19.00: Μπουντεγιόβιτσε (Τσεχία) - Μπούντβα (Μαυροβούνιο) 1-3 (20-25, 25-22, 16-25, 18-25)
18/12/2013, 21.30: Ρεσόβια Ρεσζοφ (Πολωνία) - Παρί (Γαλλία) 3-0 (25-20, 25-23, 25-23)
C΄ΟΜΙΛΟΣ | |||||
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | |||||
Θ. | Ομάδα | Αγ. | Β. | Σετ | |
1. | Ρεσζόβια | 6 | 13 |
(14-7) | 12αδα Champions League |
2. | Μπούντβα Ριβιέρα | 6 | 12 |
(14-9) | 12αδα Champions League |
3. | Παρί | 6 | 11 | (12-9) | CEV Cup |
4. | Μπουντεγόβιτσε | 6 | 0 | (3-18) |
D OMIΛΟΣ
1η αγωνιστική
23/10 Λουγκάνο (Ελβετία) - Αρκάς (Τουρκία) 3-2 (18-25, 25-20, 25-21, 20-25, 15-09)
24/10 Τρεντίνο (Ιταλία) - Μπερλίν (Γερμανία) 3-1 (25-20, 21-25, 19-27, 25-21)
2η αγωνιστική
30/10/2013 Τρεντίνο (Ιταλία) - Λουγκάνο (Ελβετία) 3-0 (25-16, 25-15, 25-23)
29/10/2013 Αρκάς (Τουρκία) - Μπερλίν (Γερμανία) 1-3 (25-23, 15-25, 20-25, 21-25)
5η αγωνιστική
10/12/2103 Μπερλίν (Γερμανία) - Αρκάς (Τουρκία) 3-0 (25-20, 25-23, 25-14)
10/12/2103 Λουγκάνο (Ελβετία) - Τρεντίνο (Ιταλία) 0-3 (16-25, 12-25, 15-25)
6η αγωνιστική
24/10/2013, 20.30: Τρεντίνο (Ιταλία) - Μπερλίν (Γερμανία) - Τρεντίνο (Ιταλία) 3-0 (25-16, 25-18, 25-19)
18/12/2013, 20.30: Αρκάς (Τουρκία) - Λουγκάνο (Ελβετία) 2-3 (25-16, 25-20, 23-25, 17-25, 13-15)
D΄ΟΜΙΛΟΣ | |||||
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | |||||
Θ. | Ομάδα | Αγ. | Β. | Σετ | |
1. | Tρεντίνο | 6 | 15 | (15-4) | 12αδα Champions League |
2. | Μπερλίν | 6 | 15 | (16-5) | 12αδα Champions League |
3. | Λουγκάνο | 6 | 4 | (7-16) | |
4. | Αρκάς | 6 | 2 | (5-18) |
Ε΄ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
22/10 Ματσεράτα (Ιταλία) - Ζενίτ Καζάν (Ρωσία) 3-0 (27-25, 25-21, 25-22)
24/10 Λοκομοτίβ Νοβοσιμπίρσκ (Ρωσία) - Ποσογίλνιτσα (Αυστρία) 3-0 (25-20, 25-18, 25-22)
5η αγωνιστική
10/12/2103: Ματσεράτα (Ιταλία) - Ποζογιλνιτσα (Αυστρία) 3-0 (25-19, 25-16, 25-19)
10/12/2103: Λοκομοτίβ Νοβοσιμπίρσκ (Ρωσία) - Ζενίτ Καζάν (Ρωσία) 1-3 (23-25, 24-26, 25-21, 19-25)
6η αγωνιστική
18/12/2013, 17.00: Ζενίτ Καζάν (Ρωσία) - Ματσεράτα (Ιταλία) 3-2 (21-25, 24-26, 25-22, 25-23, 15-08)
18/12/2013, 21.25: Ποζογίλνιτσα (Αυστρία) - Λοκομοτίβ Νοβοσιμπίρσκ (Ρωσία) 3-2 (25-21, 22-25, 23-25, 25-23, 15-13)
Ε΄ΟΜΙΛΟΣ | |||||
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | |||||
Θ. | Ομάδα | Αγ. | Β. | Σετ | |
1. | Ζενίτ Καζάν | 6 | 14 | (15-9) | 12αδα Champions League |
2. | Ματσεράτα | 6 | 12 | (15-8) | 12αδα Champions League |
3. | Νοβοσιμπίρσκ | 6 | 8 | (12-13) | |
4. | Ποσογίλνιτσα | 6 | 2 | (5-17) |
F΄ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
23/10 Ινσμπρουκ (Αυστρία) - Τόμις Κονστάντα (Ρουμανία) 1-3 (14-15, 21-25, 25-22, 16-25)
22/10 Χάλκμπανκ (Τουρκία) - Γιαστρέμπσκι (Πολωνία) 3-1 (34-36, 25-16, 25-17, 25-20)
2η αγωνιστική
29/10/2013 Γιαστρέμπσκι (Πολωνία) - Ινσμπρουκ (Αυστρία) 3-0 (25-23, 25-22, 25-20)
30/10/2013 Τομις Κονστάντα (Ρουμανία) - Χάλκμπανκ (Τουρκία) 1-3 (23-25, 25-19, 23-25, 15-25)
06/11/2013 Τομις Κονστάντα (Ρουμανία) - Γιαστρέμπσκι (Πολωνία) 1-3 (25-22, 19-25, 15-25, 20-25)
18/12/2013, 18.00: Τομις Κονστάντα (Ρουμανία) - Ινσμπρουκ (Αυστρία) 3-1 (25-12, 25-15, 26-28, 25-20)
F΄ΟΜΙΛΟΣ | |||||
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | |||||
Θ. | Ομάδα | Αγ. | Β. | Σετ | |
1. | Γιαστρέμπσκι | 6 | 14 |
(16-8) | 12αδα Champions League |
2. | Χάλκμπανκ | 6 | 13 | (15-8) | 12αδα Champions League |
3. | Τόμις Κονστάντα | 6 | 9 | (12-12) | CEV Cup |
4. | Ινσμπρουκ | 6 | 0 | (3-18) |
G' ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
22/10 Νακ Ροζελάρε (Βέλγιο) - Φριντρισχάφεν (Γερμανία) 3-1 (20-25, 31-29, 25-17, 25-23)
12/10 Κεντζιέρζιν (Πολωνία) - Γαλατάσαραϊ (Τουρκία) 3-0 (25-13, 25-18, 25-22)
30/10/2013 Φριντρισχάφεν (Γερμανία) - Κεντζιέρζιν (Πολωνία) 2-3 (22-25, 25-15, 18-25, 25-19, 20-22)
3η αγωνιστική
05/11/2013 Νακ Ροζελάρε (Βελγιο) - Κεντζιέρζιν (Πολωνία) 3-1 (25-22, 20-25, 25-20, 25-23)
06/11/2013 Φριντρισχάφεν (Γερμανία) - Γαλατάσαράι(Τουρκία) 3-0 (25-16, 25-20, 25-17)
03/12/2013, 19.00: Κεντζιέρζιν (Πολωνία) - Νακ Ροζελάρε (Βελγιο) 1-3 (26-28, 15-25, 25-17, 23-25)
18/12/2013, 20.00: Γαλατάσαράι (Τουρκία) - Κεντζιέρζιν (Πολωνία) 3-2 (21-25, 25-23, 20-25, 26-24, 15-10)
G΄ΟΜΙΛΟΣ | |||||
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | |||||
Θ. | Ομάδα | Αγ. | Β. | Σετ | |
1. | Νακ Ροζελάρε | 6 | 17 | (18-6) | 12αδα Champions League |
2. | Φριντρισχάφεν | 6 | 9 | (13-13) | CEV Cup |
3. | Κέντζιερζιν | 6 | 8 | (13-13) | |
4. | Γαλατάσαράι | 6 | 2 | (5-17) |