Η Εθνική γυναικών στην πρεμιέρα του Α’ ομίλου ηττήθηκαν με 2-0 (21-13, 25-23) από τις Τσέχες Σλούκοβα, Χερμάνοβα (Νο16) σε ένα παιχνίδι που δεν ξεκίνησαν καθόλου καλά και στο β’ σετ έχασαν τρία σετ μπολ. Τα δύο πρώτα με χαμένο σερβίς, ενώ στο 23-23 οι Τσέχες έβγαλαν άμυνα στην Αρβανίτη και τελείωσαν την κόντρα για να ακολουθήσει άουτ επίθεση της Καραγκούνη.
Το βράδυ (20:40) η Εθνική αντιμετωπίζει τις Γερμανίδες πρωταθλήτριες Ευρώπης Λούντβιχ/Βάλκενχορστ (Νο1), οι οποίες επικράτησαν εύκολα με 2-0 (21-13, 21-13) των Ντουμπαουσκαϊτε / Ποβιλάιτε (Νο32) από την Λιθουανία.
No. | Local | Court | Team A | Team B | Result | Dur. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Date | Time | ||||||
Final 1st Place | |||||||
72 | 05-Jun | 15:15 | Winner of match #69 | Winner of match #70 | |||
Final 3rd Place | |||||||
71 | 05-Jun | 13:00 | Loser of match #69 | Loser of match #70 | |||
Semifinals | |||||||
70 | 04-Jun | Winner of match #67 | Winner of match #68 | ||||
69 | 04-Jun | Winner of match #65 | Winner of match #66 | ||||
Round 3 | |||||||
68 | 04-Jun | Winner of match #63 | Winner of match #64 | ||||
67 | 04-Jun | Winner of match #61 | Winner of match #62 | ||||
66 | 04-Jun | Winner of match #59 | Winner of match #60 | ||||
65 | 04-Jun | Winner of match #57 | Winner of match #58 | ||||
Round 2 | |||||||
64 | 03-Jun | Draw | Winner of match #56 | ||||
63 | 03-Jun | Draw | Winner of match #55 | ||||
62 | 03-Jun | Draw | Winner of match #54 | ||||
61 | 03-Jun | Draw | Winner of match #53 | ||||
60 | 03-Jun | Draw | Winner of match #52 | ||||
59 | 03-Jun | Draw | Winner of match #51 | ||||
58 | 03-Jun | Draw | Winner of match #50 | ||||
57 | 03-Jun | Draw | Winner of match #49 | ||||
Round 1 | |||||||
56 | 03-Jun | Draw | Draw | ||||
55 | 03-Jun | Draw | Draw | ||||
54 | 03-Jun | Draw | Draw | ||||
53 | 03-Jun | Draw | Draw | ||||
52 | 03-Jun | Draw | Draw | ||||
51 | 03-Jun | Draw | Draw | ||||
50 | 03-Jun | Draw | Draw | ||||
49 | 03-Jun | Draw | Draw | ||||
Pool H | |||||||
48 | 02-Jun | 15:00 | 2 | Moiseeva/Syrtseva RUS [24] | Kolocova/Kvapilova CZE [25] | ||
47 | 02-Jun | 15:00 | 1 | Liliana/Elsa ESP [8] | Lehtonen/Lahti FIN [9] | ||
32 | 01-Jun | 18:50 | 3 | Lehtonen/Lahti FIN [9] | Kolocova/Kvapilova CZE [25] | ||
31 | 01-Jun | 19:40 | 3 | Liliana/Elsa ESP [8] | Moiseeva/Syrtseva RUS [24] | ||
16 | 01-Jun | 08:50 | 2 | Lehtonen/Lahti FIN [9] | Moiseeva/Syrtseva RUS [24] | 0-2 (15-21, 16-21) | 0:33 |
15 | 01-Jun | 08:50 | 1 | Liliana/Elsa ESP [8] | Kolocova/Kvapilova CZE [25] | 1-2 (18-21, 21-19, 13-15) | 0:48 |
Pool G | |||||||
46 | 02-Jun | 21:20 | 2 | Braakman/Sinnema NED [23] | Cicolari/Toti ITA [26] | ||
45 | 02-Jun | 21:20 | 1 | Heidrich/Zumkehr SUI [7] | Holtwick/Semmler GER [10] | ||
30 | 01-Jun | 21:20 | 3 | Holtwick/Semmler GER [10] | Cicolari/Toti ITA [26] | ||
29 | 01-Jun | 21:00 | 1 | Heidrich/Zumkehr SUI [7] | Braakman/Sinnema NED [23] | ||
14 | 01-Jun | 11:20 | 2 | Holtwick/Semmler GER [10] | Braakman/Sinnema NED [23] | LIVE - 2-0 (21-15, 24-22) | 0:33 |
13 | 01-Jun | 11:20 | 1 | Heidrich/Zumkehr SUI [7] | Cicolari/Toti ITA [26] | LIVE - 1-0 (21-11, 4-6) | 0:14 |
Pool F | |||||||
44 | 02-Jun | 16:00 | 2 | Kongshavn/Solvoll NOR [22] | Hasu/Parkkinen FIN [27] | ||
43 | 02-Jun | 16:00 | 1 | Menegatti/Orsi Toth ITA [6] | van Gestel/van der Vlist NED [11] | ||
28 | 01-Jun | 17:00 | 3 | van Gestel/van der Vlist NED [11] | Hasu/Parkkinen FIN [27] | ||
27 | 01-Jun | 18:00 | 3 | Menegatti/Orsi Toth ITA [6] | Kongshavn/Solvoll NOR [22] | ||
12 | 01-Jun | 08:00 | 2 | van Gestel/van der Vlist NED [11] | Kongshavn/Solvoll NOR [22] | 2-0 (21-19, 21-12) | 0:33 |
11 | 01-Jun | 08:00 | 1 | Menegatti/Orsi Toth ITA [6] | Hasu/Parkkinen FIN [27] | 2-0 (21-11, 21-14) | 0:29 |
Pool E | |||||||
42 | 02-Jun | 20:30 | 2 | Barsuk/Makroguzova RUS [21] | Lobato/Soria ESP [28] | ||
41 | 02-Jun | 20:30 | 1 | Forrer/Vergé-Dépré SUI [5] | Laboureur/Sude GER [12] | ||
26 | 01-Jun | 21:20 | 2 | Laboureur/Sude GER [12] | Lobato/Soria ESP [28] | ||
25 | 01-Jun | 21:50 | 1 | Forrer/Vergé-Dépré SUI [5] | Barsuk/Makroguzova RUS [21] | ||
10 | 01-Jun | 11:20 | 3 | Laboureur/Sude GER [12] | Barsuk/Makroguzova RUS [21] | LIVE - 1-0 (21-18, 2-2) | 0:17 |
9 | 01-Jun | 12:10 | 1 | Forrer/Vergé-Dépré SUI [5] | Lobato/Soria ESP [28] | ||
Pool D | |||||||
40 | 02-Jun | 19:40 | 1 | Longuet/Jupiter FRA [20] | Eiholzer/Gerson SUI [29] | ||
39 | 02-Jun | 19:40 | 2 | Kolosinska/Brzostek POL [4] | Birlova/Ukolova RUS [13] | ||
24 | 01-Jun | 18:50 | 1 | Birlova/Ukolova RUS [13] | Eiholzer/Gerson SUI [29] | ||
23 | 01-Jun | 18:50 | 2 | Kolosinska/Brzostek POL [4] | Longuet/Jupiter FRA [20] | ||
8 | 01-Jun | 10:30 | 3 | Birlova/Ukolova RUS [13] | Longuet/Jupiter FRA [20] | 2-1 (19-21, 21-12, 15-8) | 0:38 |
7 | 01-Jun | 09:40 | 2 | Kolosinska/Brzostek POL [4] | Eiholzer/Gerson SUI [29] | forfeit team A | |
Pool C | |||||||
38 | 02-Jun | 18:50 | 1 | Betschart/Hüberli SUI [19] | Schützenhöfer/Plesiutschnig AUT [30] | ||
37 | 02-Jun | 18:50 | 2 | Borger/Büthe GER [3] | Schwaiger S./Hansel AUT [14] | ||
22 | 01-Jun | 20:30 | 2 | Schwaiger S./Hansel AUT [14] | Schützenhöfer/Plesiutschnig AUT [30] | ||
21 | 01-Jun | 20:10 | 1 | Borger/Büthe GER [3] | Betschart/Hüberli SUI [19] | ||
6 | 01-Jun | 10:30 | 1 | Schwaiger S./Hansel AUT [14] | Betschart/Hüberli SUI [19] | 0-2 (24-26, 20-22) | 0:45 |
5 | 01-Jun | 10:30 | 2 | Borger/Büthe GER [3] | Schützenhöfer/Plesiutschnig AUT [30] | 2-0 (21-16, 21-13) | 0:32 |
Pool B | |||||||
36 | 02-Jun | 17:00 | 2 | Lundqvist/Rininsland SWE [18] | Kjølberg/Lunde NOR [31] | ||
35 | 02-Jun | 17:00 | 1 | Meppelink/Van Iersel NED [2] | Dubovcova/Nestarcova SVK [15] | ||
20 | 01-Jun | 18:00 | 2 | Dubovcova/Nestarcova SVK [15] | Kjølberg/Lunde NOR [31] | ||
19 | 01-Jun | 18:00 | 1 | Meppelink/Van Iersel NED [2] | Lundqvist/Rininsland SWE [18] | ||
4 | 01-Jun | 08:00 | 3 | Dubovcova/Nestarcova SVK [15] | Lundqvist/Rininsland SWE [18] | 2-1 (20-22, 21-11, 15-9) | 0:42 |
3 | 01-Jun | 08:50 | 3 | Meppelink/Van Iersel NED [2] | Kjølberg/Lunde NOR [31] | 2-1 (21-14, 19-21, 15-9) | 0:44 |
Pool A | |||||||
34 | 02-Jun | 18:00 | 2 | Arvaniti/Karagkouni GRE [17] | Dumbauskaite/Povilaityte LTU [32] | ||
33 | 02-Jun | 18:00 | 1 | Ludwig/Walkenhorst GER [1] | Slukova/Hermannova CZE [16] | ||
18 | 01-Jun | 20:30 | 3 | Slukova/Hermannova CZE [16] | Dumbauskaite/Povilaityte LTU [32] | ||
17 | 01-Jun | 19:40 | 2 | Ludwig/Walkenhorst GER [1] | Arvaniti/Karagkouni GRE [17] | ||
2 | 01-Jun | 09:40 | 3 | Slukova/Hermannova CZE [16] | Arvaniti/Karagkouni GRE [17] | 2-0 (21-14, 25-23) | 0:35 |
1 | 01-Jun | 09:40 | 1 | Ludwig/Walkenhorst GER [1] | Dumbauskaite/Povilaityte LTU [32] | 2-0 (21-13, 21-13) | 0:27 |